• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda Öğretmenler Günü coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Zeytinburnu Meydanı’nda tören düzenlendi. Öğretmenler günü nedeniyle hazırlanan kutlama Zeytinburnu Kültür Merkezinde devam etti.

25 Kasım 2016 Cuma 07:52

Törene Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, İlçe Milli eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İlçe Askerlik Şube Başkanı Halil Akar, MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok, AK Parti ilçe Başkan Yrd. Mustafa Yiğitoğlu Siyasi Partilerin temsileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdür Ali Yeşilyurt’tun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. Tören saat 10.00’da Zeytinburnu Kültür Merkezinde devam etti. Kültür Merkezinde Kutlanan öğretmenler günü Açılış konuşmasını Fatma Süslügil İlkokulu Müdürü Dilek Gürel yaptı. Gazeteci Mehmet Alpay okuduğu şiir ile izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt yaktığı açılış konuşmasında, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum."  Sözünden yol çıkarak ülkemizin geleceğini şekillendiren kalbi iman, vatan ve bayrak aşkıyla dolu eğitim sevdalısı öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk ve huzurlu günler dilerim dedi.

Zeytinburnu'nda görev yapan Öğretmenler adına bir konuşma yapan Fatma Süslügil İlkokulu Müdürü Dilek Gürel, Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında millet mekteplerine başöğretmen olması sebebi ile öğretmenler günü olarak kutlanan bugünde, Mesleğin icrasının onur ve gururunu yaşayan farklı kademe ve branşlarda görevi icra eden, emekli olmuş, ebediyete intikal etmiş, mesleği başında şehit düşmüş ve ileride öğretmen olma hayali kuran küçük ve genç yüreklere, öğretmen adaylarına saygılarımı sunarak başladı.

Gürel konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘’Bir öğretmen olarak böyle bir günde duygularımı onurlu bir meslek grubunu temsilen ifade edebilme şansı bulduğumu için mutluluğumu ifade etmek isterim. Öğretmenlik… Tahammül ve zorlukla mücadeleyle anılan kutsal meslek… Aşkla sevdayla fedakarlıkla çoğalan çoğaltan meslek.. Atatürk’ün ‘’Dünyanın her yanında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve değerli varlıklarıdır’’ dediği, ‘’Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur, Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’’ dediği Hz Ali’nin ‘’Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ dediği Yüce Peygamberimiz Hz Muhammed’in ‘’Yalnız şu iki kimseye gıpta edilir. Allahın kendisine ihsan ettiği malı hak yolunda harcayıp tüketen kimse diğeri de, Allah’ın kendisine verdiği ilimle yerli yerince hükmeden ve onu başkalarına öğreten kimse’’ olarak ifade ettiği, Cumhuriyetimizin temsilcisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Eğitimin ihmali, istikbalin ihmalidir’’ diyerek öğretmenlerin önemi üzerine vurgu yaptığı , Gönül mimarı malzemesi insan olan usta, yeri doldurulamaz öğretici ,eserine kıymet biçilemeyen varlık , gerçeğin ve idealin üstadı ,dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen.. Öğretmenlerimize en sevdiğimiz varlıklarımız olan çocuklarımızı emanet ediyoruz. Çocuklarımız ile birlikte aslında onlara geleceğimizi de emanet etmiş oluyoruz. Her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenler sayesinde olmaktadır. Onun için toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önderdir dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan