• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda Öğretmenler Günü coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle Zeytinburnu Meydanı’nda tören düzenlendi. Öğretmenler günü nedeniyle hazırlanan kutlama Zeytinburnu Kültür Merkezinde devam etti.

25 Kasım 2016 Cuma 07:52

Törene Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, İlçe Milli eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İlçe Askerlik Şube Başkanı Halil Akar, MHP Zeytinburnu İlçe Başkanı Reşat Ok, AK Parti ilçe Başkan Yrd. Mustafa Yiğitoğlu Siyasi Partilerin temsileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdür Ali Yeşilyurt’tun Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu. Tören saat 10.00’da Zeytinburnu Kültür Merkezinde devam etti. Kültür Merkezinde Kutlanan öğretmenler günü Açılış konuşmasını Fatma Süslügil İlkokulu Müdürü Dilek Gürel yaptı. Gazeteci Mehmet Alpay okuduğu şiir ile izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt yaktığı açılış konuşmasında, "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum."  Sözünden yol çıkarak ülkemizin geleceğini şekillendiren kalbi iman, vatan ve bayrak aşkıyla dolu eğitim sevdalısı öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimizle kutlar, sağlık, mutluluk ve huzurlu günler dilerim dedi.

Zeytinburnu'nda görev yapan Öğretmenler adına bir konuşma yapan Fatma Süslügil İlkokulu Müdürü Dilek Gürel, Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında millet mekteplerine başöğretmen olması sebebi ile öğretmenler günü olarak kutlanan bugünde, Mesleğin icrasının onur ve gururunu yaşayan farklı kademe ve branşlarda görevi icra eden, emekli olmuş, ebediyete intikal etmiş, mesleği başında şehit düşmüş ve ileride öğretmen olma hayali kuran küçük ve genç yüreklere, öğretmen adaylarına saygılarımı sunarak başladı.

Gürel konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘’Bir öğretmen olarak böyle bir günde duygularımı onurlu bir meslek grubunu temsilen ifade edebilme şansı bulduğumu için mutluluğumu ifade etmek isterim. Öğretmenlik… Tahammül ve zorlukla mücadeleyle anılan kutsal meslek… Aşkla sevdayla fedakarlıkla çoğalan çoğaltan meslek.. Atatürk’ün ‘’Dünyanın her yanında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve değerli varlıklarıdır’’ dediği, ‘’Geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur, Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’’ dediği Hz Ali’nin ‘’Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’’ dediği Yüce Peygamberimiz Hz Muhammed’in ‘’Yalnız şu iki kimseye gıpta edilir. Allahın kendisine ihsan ettiği malı hak yolunda harcayıp tüketen kimse diğeri de, Allah’ın kendisine verdiği ilimle yerli yerince hükmeden ve onu başkalarına öğreten kimse’’ olarak ifade ettiği, Cumhuriyetimizin temsilcisi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Eğitimin ihmali, istikbalin ihmalidir’’ diyerek öğretmenlerin önemi üzerine vurgu yaptığı , Gönül mimarı malzemesi insan olan usta, yeri doldurulamaz öğretici ,eserine kıymet biçilemeyen varlık , gerçeğin ve idealin üstadı ,dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen.. Öğretmenlerimize en sevdiğimiz varlıklarımız olan çocuklarımızı emanet ediyoruz. Çocuklarımız ile birlikte aslında onlara geleceğimizi de emanet etmiş oluyoruz. Her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenler sayesinde olmaktadır. Onun için toplumun bütün kesimlerine yol gösteren birer önderdir dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan