• Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı
 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı
 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

ZEYDEF, Mehmet Çakır’la tüm STK’ları kucaklayacak

ZEYDEF aylık olağan toplantısını yaparak Genel Kurula gitme kararı aldı. Dört Yıllık görev süresini tamamlayan Genel Başkan Yaşar Güner artık bayrağı kongrede seçilecek yeni isme devredecek.

18 Ekim 2016 Salı 07:54

İkinci olağan kongresinde ezici bir çoğunlukla Başkan seçilen İşadamı Yaşar Güner geride bıraktığı 4  yıl da güzel çalışmalara imza attı. Doğu ile Batının Kuzey ile Güney’in sentezi olan ZEYDEF Ülkemizin birlik ve beraberliği ihtiyaç duyduğu bugünlerde üstüne düşen görevi fazlasıyla yaptı. 15 Temmuz Darbe gecesinde ilk sesini yükselten ve mili iradenin yanında yer alan ZEYDEF yayınladığı bildiriyle de Demokrasiye sahip çıktı. ZEYDEF Genel Başkanı Yaşar Güner şimdi bayrağı başka bir STK Başkanına teslim etmeye hazırlanıyor.

ZEYDEF Genel Başkanlığı için adaylığını ilk açıklayan isim Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır oldu. AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi, İki Dönemdir Sinopluların Dernek başkanlığı görevini yürüten ve Sinoplular derneğini görkemli bir mekana kavuşturan, yaptığı organizasyonlara ile ilçemizde diğer derneklere öncü olan İşadamı Mehmet Çakır’da ZEYDEF Genel Başkanlığına adayım dedi.

Birçok STK Başkanının da kendisine bu yolda destek verdiğini ve bunun üzerine aday olmaya karar verdiğini açıklayan İşadamı Mehmet Çakır hedefim ZEYDEF’in ismini sadece Zeytinburnu’nda değil tüm Türkiye’de STK’ların örnek aldığı bir kurum haline getirmek dedi.

kullan

Deneyimli STK Başkanı, Meclis Üyesi ve işadamı Mehmet Çakır hedeflerini yeni projelerini de Zeytinburnu Haber gazetesi ile paylaştı. Mehmet Çakır, kendisinden önceki ZEYDEF Genel Başkanlarının kendilerine hedef koyduğu Zeytinburnu’ndaki tüm Dernekleri ZEYDEF Çatısı altını da buluşturma projesini en önceliğim dedi.

Çakır açıklamalarına şöyle devam etti. Allah nasip ederse ve ZEYDEF’in 4.Olağan Kongresinde STK Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerinin desteği ile Genel Başkan Seçilirsem, An itibariyle Zeytinburnu’nda ZEYDEF Üyesi olamayan Derneklerimizi bünyemize katıp birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek kardeşliğimizin Zeytinburnu’nda tüm Türkiye’ye örnek olmasını istiyorum.

Sosyal Projelere ağırlık vermek önceliğimiz. Sosyal Projelerle ZEYDEF’te birlik ve beraberlik ruhunu artırarak ön yargıları ortadan kaldırmak istiyoruz. Zeytinburnu Belediyesi’nin 13.Yöresel Günlerde hazırlattığı belgesellerden de yola çıkarak STK’larımızın dünü ve bugünü hakkında güzel çalışmalar yapmak istiyoruz. 

ZEYDEF’i Kadınlarla, Gençlerle buluşmamız gerekiyor. Bunun için Kadın, Çocuk ve Engellilere yönelik sağlıklı yaşam ve çevre konulu konferanslar düzenleyeceğiz. Bu konferansla ZEYDEF Kadınlar ve Gençlerle daha dinamik bir hale dönüşecek ve ailelerin içine girecek.

ZEYDEF’in toplantılarını daha düzenli hale getirmek, konferansları planlanmak ve düzenlemek üzere Üç Asil Üç Yedek Üyeden oluşan ZEYDEF Meclis Divanını oluşturacağız. İki ay içerisinde Dernek Başkanlarıyla, Delegelerin katılacağı bir toplantı tertipleyeceğiz. İlk ay toplantıları STK Başkanlarıyla İkinci ay toplantısı ise STK’ların Delege ve üyeleriyle yapılacak.

Belirli aralıklarla Ulusal ve Yerel Gündemli Toplantılar Konferanslar düzenlemek istiyoruz. Bu toplantılar da o ay içinde ülkemizde ve ilçemizde öne çıkan konuları gündemimize alacağız. Bu toplantıların sonuç raporlarını kamuoyu ile paylaşacağız.

STK Başkanları ile istişare yapıp önerecekleri Kadın ve Gençlik üyelerinden ZEYDEF’in Kadın Kollarını ve Gençlik Kollarını kurup bu şeklide STK’lara daha hızlı ulaşmayı planlıyoruz.  ZEYDEF Bünyesinde Zeytinburnu’nun her alan öne çıkan isimlerinden bir ZEYDEF İstişare Danışma Kurulu oluşturmak istiyoruz. STK Başkanlarıyla yapacağımız istişareler sonucu bu isimleri ortak karar sonucu belirleyeceğiz. Danışma Kurulu aynı zamanda yol haritamıza katkı sağlayacak ve bu yolla da Zeytinburnu’nun kucaklamış olacağız.

ZEYDEF 4.Oalağan Kurulunda STK Başkanlarımız uygun görürse ve çoğunluğum kararı ile ZEYDEF Genel Başkanı olursam önceliklerim bunlar olacak. Bu öncelik başlıların yanında STK Başkanları ve STK’ların her türlü önerilerine açığız. Amacım istişare kültürünü tam anlamıyla ZEYDEF’te işletmek.  Şimdiden 4.Olağan Kongremizin ilçemize ve STK’larımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Aday çıkacak diğer arkadaşlarıma bu yarışta başarılar diliyorum dedi.

ZEYDEF GENEL BAŞKAN ADAYI MEHMET ÇAKIR KİMDİR?

İşadamı Mehmet Çakır, 1981 yılında Sinop ili Dikmen ilçesi Çanakçı köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladı. Halen açık öğretimde okumaktadır. 1996 yılında ailesiyle birlikte İstanbul Zeytinburnu’na taşındı. 2003 yılında alçı ve dekorasyon firması kurdu. 2010 yılında inşaat müteahhitliğine başladı. Sinop Dikmen Çanakçı köyü dernek başkanlığı görevini 2 dönem yaptı. 2012-2014 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi Telsiz Mahalle Başkanlığı görevinde bulundu. 2013 yılında Zeytinburnu Sinoplular Dernek başkanlığına seçilmiş olup, halen görevine devam etmektedir. AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi olan Mehmet Çakır Evli ve 1 çocuk babasıdır.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat AYDIN: “Zeytinburnu, Fotoğrafik Olarak Çok Zengin Bir Mekân”

  Murat Aydın, 39 ilçeli İstanbul’un en iddialı belediye başkanları arasında. Çalışkanlığı ile İstanbul’un olumsuz yüklerini sırtlanmış bir ilçede gidişatı tersine çeviren, sürpriz işler çıkartan bir performans gösteriyor.

 • Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Cemal Merdan yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

  Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu 14. Genel Kurulu yoğun bir katılım eşliğinde gerçekleştirildi. Zetinburnu Belediye Meclis Başkanı Cemal Merdan yeniden yenidenTürkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu Başkanı oldu

 • Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  Bahri Örnek'ten vize krizi açıklaması

  OSMANLI Ocakları İstanbul il başkan yardımcısı BAHRİ Örnek, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizinin ardından yazılı bir açıklama yaparak "Vize gerginliğinden dolayı Türkiye'nin 50 milyar dolar zarar edeceğini söyleyenlerin ABD'yi savunduğunu görüyoruz" dedi.

 • Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Yeşiltepe Kapkaç yapan şahıs yakalandı

  Zeytinburnu Yyeşiltepe Mahallesinde bir bayannın çantasını kapkaç yöntemiyle çalan şahısa yönelik Asayiş Büro Amirliği ekipleri operasyon yaptı.

 • Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda Plakasız ve Ruhsatsız Motosikletler Toplanıyor

  Zeytinburnu’nda plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle toplanmaya başladı.

 • Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Gaziosmanpaşa Küçükköy'de dev markalar çadırı açıldı

  Zeytinburnulu işkadını Müge Yavaş'ın marka haline getirdiği Marka Çadır Günleri Gaziosmapaşa Küçükköy'de açııldı. Açılaşa katılan vatandaşlar daha ilk saatlerden itibaren izdihama neden oldu.

 • Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Metrobüs ve Tramvay Yolcularına Aşure Sürprizi

  Zeytinburnu Belediyesi, evine yetişmeye çalışan Cevizlibağ metrobüs ve tramvay yolcularını durakta aşure ile karşıladı. Yapılan sürprizden memnun kalan vatandaşlar aşurelerini afiyetle yedikten sonra yoluna devam etti.

 • Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  Zeytinburnu'na 8 Saat su yok!!!

  İSKİ'den yapılan açıklamaya göre, bu gece 23.00'den itibaren Zeytinburnu'nun tüm mahallerine 8 saat boyunca boyunca su kesinti yaşanacak.

 • Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Zeytinburnu'nda FETÖ/PYD Operasyonu

  Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, gözaltına alınan ve İstanbul'daki bazı belediyelerde daha önce görev yapan 73 kişiden 57'si tutuklandı.

 • Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Zeytinburnu Kültür Vadisi Projesi Ödül Yolunda

  Tarih boyunca Istanbul’un sınırları surlar ile çizilmiştir. Roma döneminde başlayan etrafı surlarla çevrili şehir geleneği uzun yüzyıllar Osmanlı döneminde de devam etmiştir. Roma’da surların dışında azizlerin yaşadığı küçük ayazmaların olduğu manastır ve onun etrafında çok küçük ölçekte yerleşimlerin oluştuğunu da görmekteyiz. Surların etrafı bu küçük yerleşimlerin varlığına tanıklık ederken, zaman içerisinde gelişen yerleşmeler bu çok küçük ölçekli köylerin etrafında teşekkül edecektir.

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Çocuklara El Yıkama Alışkanlığı Aşılandı

  Koç Üniversitesi Hastanesi ve Zeytinburnu Belediyesi, 'Dünya El Yıkama Günü' kapsamında 'Sağlık Elde Başlar Projesi'ni hayata geçirdi.

 • Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

  Ensar Vakfı Fahri Biçer'i unutmadı

 • Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

  Efsane Refah Partisi eski Eminönü Belediye Başkanı, Saadet Partisi Yüksek Disiplin Kurulu üyesi, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü'nün kayınpederi Lütfi Kibiroğlu toprağa verildi

 • Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Yöresel Günlerde Afganlılardan Pilav ziyafeti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin kültürel şöleni olan 14’üncü Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleninde Türk Dünyası gecesi büyük ilgi gördü. Afganlılar hem kıyafetleri hem yemekleri hem de müzikleriyle 15 Temmuz meydanındaki etkinliğe renk kattılar. Afganlılar Derneği 15 Temmuz meydanında 2000 kişilik Afgan pilavı dağıttılar.

 • Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Yöntem Eğitim Kurumlarının Geleneksel Pilav Günü

  Zeytinburnu’nda iki farklı şubesinde verdiği eğitim kalitesiyle ilçemizde adından söz ettirtmeye başlayan Yöntem Eğitim kurumlarının öğrencileri ve öğretmenleri geleneksel pilav gününde gönüllerince eğlendiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.5%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan