• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Hasan İmam Hak'ka yürüdü

Zeytinburnu Batı Trakya Türkleri 14 Kasım Pazartesi günü camialarından ve Şahin Köy'den iki hemşehrilerini yitirmenin üzüntüsünü yaşadılar. Batı Trakya İskece Sahinköy doğumlu Hasan ŞAHİNLİ ve Hasan İMAM Hak'ka yolcu edildiler.
17 Kasım 2016 Perşembe 13:16

Zeytinburnu Batı Trakya Cami'ndeki İkindi vakit ve cenaze namazı için camiye getirilen Hasan İMAM 73 yaşındaydı. 1973 yılında İskeçe Şahinköy'den gelerek Zeytinburnu'na yerleşmişti. Çocukları Dr. Cemil ve Dt. Sami'yi iyi birer evlat olarak yetiştirmek ve onları topluma kazandırmanın yanı sıra torunları Hüseyin, Emre, Hakan ile Kaan onun en mutlu anlarını teşkil ediyor ve hayırlı evlatlar yetiştirmenin ödülünü de sevgili eşi ile paylaşıyordu. Vakit vadenin ne bir saniye öncesi ve de bir saniye sonrası vardı.

Hasan İMAM'da huzurlu bir şekilde hayata veda etmişti. Batı Trakya Camii'nde kılınan öğle namazına BATCEV Başkanı Musa YURT ve Mütevelli Heyeti ile camiaları, B.T.T.D.D.Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İSMAİLBAŞA, yönetim kurulu yeni ve tüm eski üyeleri ile Şube eski Başkanları'ndan Osman YILMAZ ve Av. Asım GÜVEN, İst. Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Hakan GÜLER ve yönetim kurulu eski ve yeni üyeleri ile kulüp camiası ve de kurucu başkan Mehmet ÖZGÜR, eski başkanlardan Mehmet TÜRKMEN, Hasan ŞAHİN ve Rıdvan AHMEDİN, , eski hakemlerden ve futbol gözlemcisi Mehmet GENÇOĞLU, Türizmci Ahmet ÇELİK, THY Teknisyeni Turgay HAİRULA, Av. Hüseyin Dilek ve Babası Hasan DİLEK, Şahinköy camiası, Dr. Hasan İMAM'ın aile bireyleri ve yakınları ile dostları, Batı Trakya Tükleri camiası ve çevre esnafları iştirak ettiler. Yüzlece kişinin iştirak ettiği cenaze namazı sonunda Hasan İMAM eski Kozlu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi. Merhuma Allah ( c.c. ) rahmetini esirgemesin ve mekanı Cennet olsun. Ardında keder içerisinde bıraktığı aile bireyleri ve de yakınlarına baş sağlığı dileriz. Ruhu Şaad Olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan