• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ottomar dükkanları anayolun üzerine taşıdı

İstanbul’un siluetini bozduğu gerekçesiyle tepki çeken Zeytinburnu’ndaki Ottomare Suites’e usulsüz olarak 7 kat (21 metre) eklenerek bölgeye ayrıcalıklı bir imar hakkı verildi buda yetmiyormuş gibi Ottomar dükkanlarını otoyolun üzerine taşıdı.

16 Kasım 2016 Çarşamba 10:35

Sinpaş Holding'e ait Ottoman Gayrimenkul'ün Zeytinburnu sahilinde inşa ettiği Ottomare Suites projesi de siluet engeline takıldı ve mühürlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yeni imar planına göre, projenin önceki planlarda 115 metre olan inşaat yüksekliği 86 metreye çekildi. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu kararı doğrultusunda Zeytinburnu Kazlıçeşme’nin Silüet yüksekliği 70 Metre olarak belirlendi. Fakat mühür sökülerek 70 Metreye çekilmesi gereken Ottomare Suitese tekrar 87 Metre inşaat izni verildi.

İstanbul’un siluetini bozduğu gerekçesiyle tepki çeken Zeytinburnu’ndaki Ottomare Suites’e usulsüz olarak 7 kat (21 metre) eklenerek bölgeye ayrıcalıklı bir imar hakkı verildiği ortaya çıktı. Zeytinburnu sahilinde yapılan 29 katlı Ottomare Suites projesi ‘Silueti bozuyor’ gerekçesiyle durduruldu. Yapılan pazarlıklar sonucu yükseklik 25 kata düşürüldü ama eksiltilen 4 katın yerine 9 katlı yeni bir binaya izin çıktı. Burası otel olarak inşa edildi.

Meclis üyeleri Zeytinburnu Halkının sahilimiz ile olan bağlantısı kesilerek sahilimiz Üç Beş Rant Projesine peşkeş çekildi dediler.  CHP Meclis üyeleri Grup Başkanı Hüseyin Üsküdar ile birlikte Zeytinburnu sahilinde yapılan rant projelinin inceledi.

Rant projeleri önünde açıklama yapan Grup başkan Üsküdar, Televizyonlarda reklam panolarında ilan edilen gibi Zeytinburnu Sahille buluşmuyor. Buradaki üç beş müteahhite sahilimiz boydan boya peşkeş çekiliyor. Bu projelerin yapan müteahhitler Zeytinburnu Halkı ile sahilin bağlantısını kestikleri yetmiyormuş gibi kıyı kanunlarına uymuyorlar. Satış ofisi adı altında projelerini nerdeyse anayolun üzerine taşıyorlar. Satış ofislerini plaza gibi yapıyorlar. Bunlar günü birlik kaldırılacak ofisler değileller ki. Bunların hepsi kalıcı ofisler. Ottomare olduğu gibi burada emsaller çok fazla aşırdı. Emsaller 6,7’ye geldi. Zeytinburnu içinde Kentsel Dönüşüme verilmeyen emsaller buradaki rant projelerine verildi. Bu projeler imar verilirken kodlar arka bölümden alınıyor proje bitince ana yola sıfır dükkânlar ortaya çıkıyor. İşte ottomar projesi mühürlendi kesildi biçildi sonunda anayolun üzerine taşındı.

Zeytinburnu Halkı adına bu projelinin takipçisi olacağız. Bunun yanın da Avrasya Tüneli’nin ilçemiz üzerindeki trafik yoğunluğunu  kat kat artıracağını düşünüyoruz ve bu konuda da sürekli uyarılarımızı yapıyoruz. Bu tünel açıldığı anda ilçemizdeki bütün akslar kilitlenecek dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan