• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Şehit Karagözlü'nün adı okulunda yaşayacak

Haziran Ayında Vezneciler'de Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü personelini taşıyan otobüsün geçişi sırasında bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 6 polis memuru şehit düşmüş, 5 vatandaş hayatını kaybetmiş, 36 vatandaş da yaralamıştı. Hain saldırıda şehit düşenlerden biride Zeytinburnu’ndan Polis memuru Kadir Cihan Karagözlü’ydü.

15 Kasım 2016 Salı 07:13

Henüz daha 9 Aylık evli olan Şehit Karagözlü Zeytinburnu’nu yasa boğdu. Şehidin adının yaşatılması için Zeytinburnu ayağa kalktı. Şehidin adı önce yıllardır ikamet ettiği ve baba ocağının bulunduğu Şehidin Zeytinburnu'ndaki evinin bulunduğu Yeşiltepe Mahallesi 54 Sokağa verildi. Ardından ilçe genelinde kampanya başlatıldı ve adının okuduğu okula verilmesi gündeme taşındı.

İstanbul Valiliği ve İstanbul il Milli Eğitim müdürlüğü bu teklifi uygun buldu ve Şehidimizin adı okuluna verildi .Zeytinburnu Faruk Timurtaş Ortaokulu Yeni ismi artık Şehit Kadir Cihan Karagözlü ortaokulu oldu. Karagözlü Ailesi bu kampanyada kedilerine destek veren AK Parti’den Asuman Sula Durmuşoğlu’na, Yeşiltepe Mahalle muhtarı Nadiye Polat hanımefendiye, İşadamı Salih Zeki Durmuşoğlu’na, İstanbul Valisi Vasif Şahin'e, İstanbul emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan Beye, Faruk Timurtaş Okul Müdürü Harun Can beye ve gazeteci Mehmet Alpay’a teşekkür etti. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL
Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan