• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

İrem Taşkın, kursun önünden kaçırıldı mı?

18 yaşındaki İrem Taşkın'dan 13 Kasım sabahından beri haber alınamıyor. Ağabeyi İlker Taşkın, "Kız kardeşimin evden kaçması için hiçbir sebep yok. Kaçırıldığına inanıyoruz. Şüphelendiğimiz kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi

15 Kasım 2016 Salı 07:41

İsmet Taşkın, 13 Kasım sabahı 18 yaşındaki kızı İrem Taşkın'ı Zeytinburnu Sümer Mahallesi'nde bulunan İMKB Kız Meslek Lisesi'ne götürdü. İrem, burada lise bitirme kurslarına gidiyordu. İrem, babasının aracından indikten sonra kahvaltılık bir şeyler almak için okulun hemen yanındaki pastaneye girdi. Baba İsmet Taşkın, kızının pastaneye girdiğini gördükten sonra oradan ayrıldı.
 
HER GÜN 18.00'DE DÖNERDİ

İrem'in her akşam olduğu gibi 13 Kasım akşamı da 18.00 civarında eve dönmesi gerekiyordu. Ancak dönmedi. Aile okula gitti ama okul kapalıydı. Arkadaşlarına ulaşmak istediler ama geç olduğu için ulaşmaları mümkün olmadı. Karakola gidip kayıp başvurusunda bulundular. Bu arada gece boyu İrem'i cep telefonundan aradılar. Ancak telefonu kapalıydı.

OKULA HİÇ GİTMEMİŞ

Ağabey İlker Taşkın kardeşinin kaybolmasıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Ertesi gün arkadaşlarına ve öğretmenlerine ulaştık. İrem'in pastaneden ayrıldıktan sonra okula hiç girmediğini öğrendik. Pastanenin güvenlik kameralarına baktık. İçeri girişi ve çıkışı var ancak belirli bir noktadan sonrasını göremiyoruz. Ne olduysa, okul ile pastane arasında o bölgede oldu. Kardeşim okula gelmeyince bir öğretmeni saat 13.00 civarında cep telefonundan ulaşmış. 'Neden gelmedin, durumu ailene haber vermek zorundayız' demiş. O andan sonra da kardeşim cep telefonunu kapatmış."
 
KİMLİĞİNİ VE PARASINI ALMAMIŞ

Kardeşinin ailesiyle hiçbir sorunu olmadığını, baskıcı bir şekilde davranmadıklarını söyleyen İlker Taşkın, "Benim kardeşim eve 10 dakika bile geç kalmaz. Hava karardıktan sonra korkusundan dışarı bile çıkmaz. Kendiliğinden kaçması için ortada hiçbir sebep yoktu. Bir miktar birikmiş parası vardı.Kimliğini de evde bırakmış. Kaçacak insan kimliğini, parasını yanına alırdı. Biz iki gündür bu işin peşindeyiz. Şüphelendiğimiz bazı kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bu kişilerden biri hakkında yakalama kararı çıktı. Polis evine gitti ama evde olmadığı görüldü" dedi.  

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan