• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

İşadamı Ahmet Çelik’in annesi Hakka yürüdü

Zeytinburnu’muzun sevilen işadamlarından Ahmet Çelik’in en acı günü. Çelik annesini kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyor.

13 Kasım 2016 Pazar 22:52

Zeytinburnu’nun sevilen işadamlarından DYP Eminönü İlçe eski Başkanı, Türkiye eski Partisi İlçe Başkanı, MHP Zeytinburnu eski yöneticisi, Zafer Spor ve Küçük Ayasofya Kulübü Başkan Yardımcısı, siyasi ve sosyal yaşamın renkli siması, turizmci ve de hayırsever işadamı Ahmet Çelik’in, 87 yaşındaki biricik annesi Cemile Çelik’i Hak'ka yürüdü.

O tam bir Osmanlı kadınıydı. Atatürk sevgisine henüz yeni alışmıştı ve 9 yaşındayken Ata'sı için ağlamıştı. Anadolu'nun ve Erzincan yöresinin örf ve adetlerini her zaman yaşatan Cemile Çelik, 5 erkek çocuk sahibiydi. Erkan, Mehmet, İsmail, Ahmet ve Dursun isimlerini koyduğu evlatlarını dünyaya getirmiş ve hepsinin vatanı ve milleti için hayırlı birer evlat olması için büyük mücadele vermişti. Sevgili eşi Ali'sini yıllar önce yitirmişti. Belirli olarak tedavi gördüğü bir rahatsızlığı yoktu. Vakti vadesi 87 yaşına ve 13.11.2016 tarihine kadardı. Büyük oğlu Erkan'ın yanındaydı. Gözlerini hayata kapatırken yüzüne hayırlı evlatlar ve torunlar yetiştirmesinin mutluluğu ve tebessümü yüzüne yansımıştı.

Merhum Cemile annemiz 13 Kasım 2016 Pazar Günü Büyükçekmece Kamilova Merkez Caminde Öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazı ve alınan helalliklerin ardından Cemile anne aile mezarlığında defin edildi. Cenaze namazında helallik alınırken işadamı Ahmet Çelik gözyaşlarına boğuldu. Akrabaları ve sevenleri bu zor gününde işadamı Ahmet Çelik'i yalnız bırakmadı. Merhumenin cenazesine AK Parti Aksaray eski milletvekili Ahmet Yaşar, CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yrd. Hasan Ali Hayıroğlu, MHP Zeytinburnu İlçe Yöneticileri Gültekin Keleş, Hasan Avlu, Ahde Vefa Dernek Başkanı Metin Şengöz ve Yönetimi, Zafer Spor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer, Küçükayasofya Kulüp Başkanı Ünal Sevinç ve Yönetimi,  Hayri İdik, Ahmet Dilkan, Habib Ulaş, Zeki Üstündağ, Ali Rıza Üstündağ, Bülent Yalçınkaya, Sefer Cengiz, İSÖS Müdürü Nail Karabulut, ZEYÇED Başkanı Ali Gündüz, RedRous ve Vakıf Motel Müdürleri ve çalışanları katıldı.

Merhume Cemile Çelik Kamiloba Yeni Mezarlık’taki aile kabristanına defnedildi. Ahmet Çelik ve kardeşi Dursun Çelik birlikte annelerinin kabrine indiler. Ahmet Çelik annesinin na’şını kabire bizzat kendi yerleştirdi, naaşın bağlarını çözdü ve kabir tahtalarını da kendi döşedikten sonra bir kaç dakika süren fenalık geçirdi. Defin işlemi ardından yapılan dualar sonunda mezarlığa gelen herkes taziye kabulü ve yemeği için mezarlık yakınındaki 4 katlı olan Kemaliye Kuşak ( Holu ) Köyü Kültür ve Konuk Evi'ne davet edildi. Bayanlar için büyük salona davet yapıldı. Konak ve taziye evinin diğer iki katına da erkekler geçiş yaptılar. Kuran'ı Kerim tilaveti okunmasının ardından taziye için gelen 600'den fazla kişiye taziye yemeği ikramı yapıldı.

Cemile Annemize Allah’tan Rahmet başta Ahmet Çelik Başkanımız olmak üzere tüm yakınlarına Zeytinburnu Haber Gazetesi ailesi olarak başsağlığı diliyoruz. Mekânı Cennet olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Milli Görüş Davası Seçkin Ağabeyini kaybetti

  Kendisini Milli Görüş davasına adamış, Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesinin kurulması için büyük emek harcayan Seçkin Serbest abimiz arkasında onca güzel çalışmalar bırakarak ebediyete göçtü.

 • Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Selvi Spor Hakan Eren ile devam kararı aldı

  Zeytinburnu’nun köklü kulüplerinden Selvi spor 23. Olağan genel kurulunu yaptı. Olağanüstü Genel kurulu ile başkanlık görevinde getirilen Hakan Eren ile olağan kongrede devam kararı çıktı.

 • Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Camiden ayakkabıları çalamayınca çay ocağını soydu

  Zeytinburnu Sümer Mahallesinde camiye giren hırsız ayakkabıları çalamayınca cami avlusunda bulunan çay ocağını soydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Madde Bağımlılığını masaya yatırdı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi genel merkezini yeni yerine taşıdı ve yeniledi. 58.Bulvar Caddesindeki yeni genel merkez oldukça kullanışlı ve geniş. Genel Merkezin en gözde yeri ise konferans solunu. Konferans solunun ilk konferansı ise oldukça anlamlıydı. Yüzyılın baş belası gençliği yok eden madde bağlılığı Erbakan Vakfı Zeytinburnu şubesi tarafından masaya yatırıldı.

 • AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti Zeytinburnu Delegelerini seçti

  AK Parti üyeleri, İstanbul ve çeşitli illerde kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti. Zeytinburnu’nda delege seçimine partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirleyecek olan delege seçimine partililerin ilgisinde memnun olduğunu dile getirdi.

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan