• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

İşadamı Ahmet Çelik’in annesi Hakka yürüdü

Zeytinburnu’muzun sevilen işadamlarından Ahmet Çelik’in en acı günü. Çelik annesini kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyor.

13 Kasım 2016 Pazar 22:52

Zeytinburnu’nun sevilen işadamlarından DYP Eminönü İlçe eski Başkanı, Türkiye eski Partisi İlçe Başkanı, MHP Zeytinburnu eski yöneticisi, Zafer Spor ve Küçük Ayasofya Kulübü Başkan Yardımcısı, siyasi ve sosyal yaşamın renkli siması, turizmci ve de hayırsever işadamı Ahmet Çelik’in, 87 yaşındaki biricik annesi Cemile Çelik’i Hak'ka yürüdü.

O tam bir Osmanlı kadınıydı. Atatürk sevgisine henüz yeni alışmıştı ve 9 yaşındayken Ata'sı için ağlamıştı. Anadolu'nun ve Erzincan yöresinin örf ve adetlerini her zaman yaşatan Cemile Çelik, 5 erkek çocuk sahibiydi. Erkan, Mehmet, İsmail, Ahmet ve Dursun isimlerini koyduğu evlatlarını dünyaya getirmiş ve hepsinin vatanı ve milleti için hayırlı birer evlat olması için büyük mücadele vermişti. Sevgili eşi Ali'sini yıllar önce yitirmişti. Belirli olarak tedavi gördüğü bir rahatsızlığı yoktu. Vakti vadesi 87 yaşına ve 13.11.2016 tarihine kadardı. Büyük oğlu Erkan'ın yanındaydı. Gözlerini hayata kapatırken yüzüne hayırlı evlatlar ve torunlar yetiştirmesinin mutluluğu ve tebessümü yüzüne yansımıştı.

Merhum Cemile annemiz 13 Kasım 2016 Pazar Günü Büyükçekmece Kamilova Merkez Caminde Öğle namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazı ve alınan helalliklerin ardından Cemile anne aile mezarlığında defin edildi. Cenaze namazında helallik alınırken işadamı Ahmet Çelik gözyaşlarına boğuldu. Akrabaları ve sevenleri bu zor gününde işadamı Ahmet Çelik'i yalnız bırakmadı. Merhumenin cenazesine AK Parti Aksaray eski milletvekili Ahmet Yaşar, CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yrd. Hasan Ali Hayıroğlu, MHP Zeytinburnu İlçe Yöneticileri Gültekin Keleş, Hasan Avlu, Ahde Vefa Dernek Başkanı Metin Şengöz ve Yönetimi, Zafer Spor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer, Küçükayasofya Kulüp Başkanı Ünal Sevinç ve Yönetimi,  Hayri İdik, Ahmet Dilkan, Habib Ulaş, Zeki Üstündağ, Ali Rıza Üstündağ, Bülent Yalçınkaya, Sefer Cengiz, İSÖS Müdürü Nail Karabulut, ZEYÇED Başkanı Ali Gündüz, RedRous ve Vakıf Motel Müdürleri ve çalışanları katıldı.

Merhume Cemile Çelik Kamiloba Yeni Mezarlık’taki aile kabristanına defnedildi. Ahmet Çelik ve kardeşi Dursun Çelik birlikte annelerinin kabrine indiler. Ahmet Çelik annesinin na’şını kabire bizzat kendi yerleştirdi, naaşın bağlarını çözdü ve kabir tahtalarını da kendi döşedikten sonra bir kaç dakika süren fenalık geçirdi. Defin işlemi ardından yapılan dualar sonunda mezarlığa gelen herkes taziye kabulü ve yemeği için mezarlık yakınındaki 4 katlı olan Kemaliye Kuşak ( Holu ) Köyü Kültür ve Konuk Evi'ne davet edildi. Bayanlar için büyük salona davet yapıldı. Konak ve taziye evinin diğer iki katına da erkekler geçiş yaptılar. Kuran'ı Kerim tilaveti okunmasının ardından taziye için gelen 600'den fazla kişiye taziye yemeği ikramı yapıldı.

Cemile Annemize Allah’tan Rahmet başta Ahmet Çelik Başkanımız olmak üzere tüm yakınlarına Zeytinburnu Haber Gazetesi ailesi olarak başsağlığı diliyoruz. Mekânı Cennet olsun.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİ-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan