• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Sezonun İlk Lalelerini İlkokul Öğrencileri Dikti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Lale Vakfı işbirliği ile düzenlenen etkinlikte sezonun ilk lale soğanları ilkokul öğrencileri tarafından dikildi.
11 Kasım 2016 Cuma 12:05

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Lale Vakfı işbirliği ile düzenlenen etkinlikte sezonun ilk lale soğanları ilkokul öğrencileri tarafından dikildi. Yedikule Dünya Barış Parkı'nda yapılan etkinliğe Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın ile birlikte vakıftan ve İBB'den yetkililer katıldı. Geleneksel bir Türk çiçeği olan laleyi yerinde dikerek, tanıtma ve sürdürülebilir çevre bilinci kazanımı sağlamak amacıyla "4. Lale Kardeşliği Buluşmaları"nda bir araya geldi. Etkinlikte binlerce lale soğanını Yedikule Dünya Parış Parkı'nda diken öğrenciler renkli görüntüler oluşturdu. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da lale soğanlarını toprağa gömdü.

Murat Aydın, "İstanbul Lale Vakfı'mız ve İstanbul Büyükşehir Belediyemiz Zeytinburnu'muzdaki Barış Parkı'nda lale dikimi yapıyoruz, çocuklarımız ile birlikte. Ben öncelikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'a çok teşekkür ediyorum. Asırlar sonrası laleyi tekrar, yaklaşık 12-13 yıl önce İstanbul'a getirdi." dedi.Çocuklar ise lale dikiminden çok zevk aldıklarını ve çok mutlu olduklarını söylediler.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan