Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk için tüm yurtta ve yurtdışı temsilciliklerinde olduğu gibi Zeytinburnu’nda da anma programı düzenlendi. Zeytinburnu’nda ki anma programı 15 Temmuz Şehitler Meydanda gerçekleştirilen saygı duruşu ve çelenk töreninin ardından anma programı Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde devam etti.

Zeytinburnu meydanındaki programa ilçe Kaymakamı Ali Taşkın Balaban, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, siyasiler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm Zeytinburnu’nda sirenler çalmaya başladı ve hayat iki dakikalığına durdu.

 

GÖZLERİ DOLU DOLU SAYGI DURUŞUNA GEÇTİLER

Sabah saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçen vatandaşlar saat 09.05'te araçlarını durdurarak saygı duruşunda bulundu. Ellerinde Türk bayraklarıyla köprüde saygı duruşunda bulunan vatandaşların bazılarının gözlerinin dolduğu görülürken, bir dakikalık saygı duruşunun ardından vatandaşlar araçlarına binerek köprüden ayrıldı.Haberler..


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 78. yılında anıldı. Zeytinburnu D-100 Karayolu'nda, 5 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde sürücüler saat 09.05'de sirenlerin çalmasıyla birlikte araçlarını durdurarak saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşuna üst geçit, metrobüs ve otobüs duraklarındaki çok sayıdaki vatandaş da katıldı.