• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Cumhuriyet Koşusunda Beştelsiz takım halinde BİRİNCİ oldu

Zeytinburnu Belediyesi tarafından bu yıl 8’inci kez organize edilen Cumhuriyet Koşusuna katılan 88 yaşındaki Erdoğan Dulda, 10 bin metrelik koşuyu tamamlayarak Cumhuriyet Koşusuna damga vurdu. Koşunun Fikir babası ve etkinliği 8 Yıldır Zeytinburnu Belediyesi le birlikte düzenleyen Beştelsiz Atletizm takımı koşuda takım halinde birinci oldu.

31 Ekim 2016 Pazartesi 15:50

Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından her yıl organize edilen Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu'nun 8'incisi trafiğe kapatılan Kazlıçeşme Mahallesi Abay Caddesinde gerçekleştirildi. Türkiye'nin 81 ilinden atletlerin katılım gösterdiği Cumhuriyet Koşusu'na, milli atletlerin yanı sıra yurt dışından da birçok olimpiyat sporcusu katıldı. Üç farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmaya katılan bin 250 atlet göğüslerine takılan numaralardaki ciple takip edildi. Genç, yaşlı, engelli, engelsiz vatandaşların katıldığı Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu renkli görüntülere sahne oldu. 10 bin metrelik koşuda birinci gelen atletler saf altın madalya ve para ile ödüllendirildi.

"Profesyonel bir koşu ama halkımız da belirli ölçülerde katılım gösteriyor"

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu devam ederken açıklamalarda bulunan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, "Cumhuriyetimizin yeni yaşını kutluyorum. İnşallah nice bayramlarda bu birlik ve beraberlik içerisinde bu topraklarda, kutlamaya devam ederiz. İnşallah bu topraklarda Cumhuriyet Bayramını Gök Kubbe altında kıyamete kadar kutlarız. Uluslararası nitelikteki bu koşunun bu yıl 8'incisini gerçekleştiriyoruz. Yarışmaya biz aslında bin ile sınırlandırmıştık, ama bin 250 kişi katılınca geri döndürmek istemedik. Bu koşu profesyonele yakın bir koşu ama, halkın da belli ölçüde katılım gösterdiği bir yarışma özelliği taşıyor. Cumhuriyet koşusu olarak yapılan ilk koşu ve dereceye giren sporcularımıza gerçek altın, gerçek bronz madalyalar takdim ediliyor" dedi.

Beştelsiz Spor’dan Başkan Aydın’a Teşekkür

Beştelsiz Kulüp Başkanı ve aynı zamanda AK Parti ilçe Başkan Yardımcısı olan Naci Sert koşu ile ilgili Zeytinburnu Haber gazetesine kısa bir açıklama yaptı. Başkan Sert, Cumhuriyet Koşusunun 8.Yılını görmek bizleri çok gururlandırıyor. İnşallah nice yıllarda beraber oluruz.  Artık Zeytinburnu Cumhuriyet koşusu Uluslararası bir boyuta ulaştı. İlçemizin tanıtımı için de güzel bir etkinliğe dönüştü. TRT Spor sayesinde bu koşu Dünyanın her köşesinde izleniyor. Beştelsiz  Atletizm takımı hem ulusal hem Uluslararası bir çok başarıya imza attı. Bugünde takım halinde birinci olduk. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a böylesi güzel bir organizasyonu ilçemize kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Buz hokeyi takımıyla eğer destek verilirse gençlerin nasıl tarih yazdıklarını gördük. Zeytinburnu Belediyesi, İstanbul Belediyeleri içinde  spora en çok destek veren Belediye. Başkanımıza Atletizme verdiği destekten dolayı ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Atletizmde farkındalık oluşturmak için takım elbise ile koştular

Zeytinburnu Cumhuriyet koşusu her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Geçtiğimiz yıllarda arkadaşlarıyla, engellilerle, bisikletle, köpeklerle gibi birçok değişik tarzda koşuya katılan atletlere bu yıl da takım elbise ve kravat takarak katılanlar eklendi. Takım elbise ile Cumhuriyet Koşusuna katılan Hüseyin Burgaz, "Normalde papyonla koşuyoruz. Ama bugünün anlam ve önemine uygun olması için kravat taktık. Cumhuriyet'e saygı için bugün böyle koşmak istedik. Amacımız koşamayacak durumdaki arkadaşlarımızla beraber insanlara koşuyu sevdirmek istiyoruz" diye konuştu. 5 yıldır koşu ile uğraştığını söyleyen Bilal Gül, "Hobi olarak başladım ve 5 yıldır koşu yapıyorum. Çalışmanın koşuya engel olmadığını gördüm ve ofis çalışanlarının da parkurlarda olmasını istedim" şeklinde konuştu.

Koşunun en genç yarışmacısı babasına fark attı

İnsanların engel tanımaksızın katıldığı Cumhuriyet Koşusunun en genç yarışmacısı 11 yaşındaki Mustafa Taha Öz, babasıyla birlikte start çizgisinden yarışa başladı. Yarışın ilerleyen zamanlarında babasını geçen Mustafa Taha Öz, finish çizgisinde babasını geride bırakarak, fark attı. Koşuda babasını geçen en genç atlet 11 yaşındaki Mustafa Taha Öz, "Babamı geçtiğim için çok mutluyum. Yarışmada olmaktan dolayı da ayrıca mutluyum" dedi. 11 yaşındaki oğlundan sonra finish çizgisini geçen İlhan Öz, "Ben devamlı olarak koşuyorum ama oğlum ikinci defa katıldı. Bu sene iyi antrenman yaparak beni geçti. Parkur değiştiği için biraz zorlandık ama oğlum ona rağmen beni geçmeyi başardı" diye konuştu.

Koşunun en yaşlı 88 yaşındaki Erdoğan Dulda, Türk Kızılay'ı için yarıştı

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusuna katılan en yaşlı yarışmacı 88 yaşındaki Erdoğan Dulda, yarışmaya damga vurdu. Sağlık ekiplerinin kontrolü altında 10 bin metrelik mesafeyi tamamlama başarısı gösteren Erdoğan Dulda'yı Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, finish çizgisinde karşıladı. 88'lik atlet Erdoğan Dulda, "Atletizm'de devam edenlerin en eskisi ben kaldım. Atletizm Türkiye'nin ve dünyanın en iyi spor alanı olmasına rağmen, diğer spor alanlarının yanında sönük kalmıştır. Bilhassa gençler olmak üzere herkesi atletizme davet ediyorum. Ben Ankara'dan Türk Kızılay'ı için koştum" ifadelerini kullandı. Yarışmanın sonunda ise dereceye giren sporcular Zeytinburnu Belediyesi tarafından ödüllendirildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan