• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Murat Aydın’dan 19 Yeni Eser müjdesi

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Ekim ayı ilçe danışma Meclisinde 19 Yeni eserin daha müjdesini verdi. Başkan Aydın bu eserlerin bazılarının yapımının devam ettiğini bazılarının ise proje aşamasında veya projelerinin tamamlandığını söyledi.

29 Ekim 2016 Cumartesi 22:24

SAMATYA HASTANESİNİN YENİ POLİKLİNİK BİNASI

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın; Eski Kızılay Polikliniğinin olduğu binayı yıktık yeniden yapıyoruz. 2 Milyonu bulan bir yatırım. Tamamen kendi öz bütçemiz ile yapıyoruz. Yenidoğan Mahallesinde 227 metrekarelik proje alanında 20 Poliklinik ve ayakta tedavi merkezi olarak inşa ediliyor. İnşaatın kabası bitti. Kısa bir içinde hizmete girecek dedi.

SULTAN MURAT CAMİ YENİLENDİ

Merkezefendi Mahallesinde Sultan Murat Cami yenilendi. Etrafında 10 Milyon TL’yi aşan bir kamulaştırma yapıldı. Çevre düzenlemesi kısa bir üzere içinde tamamlanarak bu eserde hizmete girmiş olacak ve ibadete açılacak.

BELGRAD KAPI SOSYAL TESİSLERİ

Eski Sur Cafenin olduğu yer artık Belgrat KAPI Sosyal tesislerin olarak Zeytinburnu Halkına hizmet verecek. Yaklaşık 4 Milyon TL’ye mal oldu. Burasıda Aralık ayında hizmete girecek ve İşletmesinin Zeytinburnu Belediyesi kendisi yapacak.

MERKEZEFENDİ MAHALESİ BİLGİ EVİ VE YÜZME HAVUZU

Merekzefendi’de eski muhtarlık binasının olduğu alan yıkıldı etrafında bir arazi ile birleştirerek burada yeni bir çalışma başladı. 4374 Metrekare bir alanda yürütülen Projenin alt kısmında Merkezefendi yüzme havuzu üst kısmında ise bilgi evi, Aile sağlığı Merkezi ve yeni muhtarlık binası olacak.

BEŞTELSİZ MAHALLESİ YÜZME HAVUZU

Beştelsiz Mahallesi’ndeki Özgürlük parkının altına 3066 Metrekare proje alanında çalışmalar başladı. Temeli atıldı. Kısa bir süre içinde tamamlanarak Aşevinin bulunun alanda yüzme havuzu hizmete girecek.

TENZİLE ERDOĞAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU

Zeytinburnu Kız imam hatip Lisesinin arka kısmında bulunan vakıf arazisine 24 Bin 203 Metrekare inşaat alanın sahip proje içerisine spor salonu, kütüphane, 313 kişilik çok amaçlı konferans salonu, 415 yatak kapasiteli kız yurdu ve 367 araçlık otoparkı bulunan modern bir kız öğrenci yurdu yapılacak ve Yurda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın rahmetli annesinin adı verilecek.

ZEYTİNBURNU BUZ PİSTİ

Veliefendi Mahallesi ile Çırpıcı Mahallesinin birleşme noktasında, 35 Bin Metrekare alan üzerinde iki katlı İstanbul’un en büyük Buz pisti yapılacak. Sokaktaki gençlerden kurulan Zeytinburnu Buz Hokeyi Avrupa’nın en büyüğü olmuştu. Bu büyük takıma yakışan görkemli bir Buz pisti yapılıyor. 2400 Kişilik Tribünleri ve fuaye alanları olan bu tesisten Yaklaşık 2000 Genç yaralanacak. Bu tesis 59 Milyon TL’ye kamulaştırılan bir arsanın üzerine 60 Milyon TL harcanarak hayata geçirilecek. Projenin 60 Milyon TL’si Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi takımının başarıları sonucu Spor Toto’dan geliyor.

ZEYTİNBURNU KIZ İMAM HATİP LİSESİ YENİLENİYOR

Zeytinburnu Kız İmam Hatip Lisesi yıkılıp yeniden yapılacak. 15 Bin 637 Metrekare inşaat alnı üzerine içerisinde 65 Dersli bulunan Kız imam hatip lisesi ve toplam 120 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu yapılacak. Bu projenin sponsor Zeytinburnu sahilinde ki dev projelerin sahipleri olacak..

VELİEFENDİ İMAM HATİP LİSESİ

Zeytinburnu eski mili eğitim müdürlüğünün binası yıkılıyor. Bu binanın yerine Veliefendi İmam hatip lisesi inşa edilecek. 30 Derslikten oluşacak Zeytinburnu Veliefendi İmama Hatip Lisesi’ninde sponsoru yine Zeytinburnu Sahilindeki inşaat yapan müteahhitler. Bu müteahhitler devlete ödeyecekleri vergi karşılığında bu okulları inşa edecekler.

FATMA SÜSLÜGİL VE AYHAN ŞAHENK OKULLARI YEİNLENİYOR

Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde bulunan Fatma Süslügil İlkokulu ve Ayhan Şahenk Ortaokulu Kentsel Dönüşüm kapsamında yineleniyor. 7650 Metrekare proje alanın üzerine iki okul, spor salonları kütüphaneler, çok amaçlı salonlar ve otopark inşa edilecek. Bu iki modern okul millet bahçesi ile etegreli olacak. 40 Milyon TL’lik proje yine sponsorlara yaptırılacak.

ZEYTİNBURNU 15 TEMMUZ MEYDANI OLARAK YENİDEN DÜZENLENİYOR

Yap işlet devret modeli ile yapılan Zeytinburnu Meydanı 15 Temmuz Meydanı olarak yeniden düzenleniyor. Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi ve Zeytinburnu Kaymakamlığını ayıran yol kaldırılıyor bu şeklide mekân bütünlüğü sağlanıyor. Meydan ve oturma anları yeniden düzenliyor ve toruma alanlarının üzerine gölgelikler inşa edilecek.

MARMARAY ÜSTÜNE MODERN PARK VE YÜRÜYÜŞ ALANLARI

Marmaray’ın üstü kapatılıyor. Kapatılan bu alan ile birlikte hat boyu düzgün bir görünüme kavuşacak. Devlet Demir yolları ile protokol yapılarak bu kısın Zeytinburnu Belediyesine geçti. 15 Milyon TL tutacak ve proje çalışması devam eden çalışma ile 3 km’lik hat boyu modern yürüyüş alanlarına kavuşacak.

MİLLET BAHÇESİ PROJESİ DEVAM EDİYOR

Askeri lojmanların taşınması sonrası hayata geçirilecek olan Millet Bahçesi projesi devam ediyor. Zeytinburnu Belediyesi lojmanların taşınma bedeli olarak 40 Milyon TL’yi yatırdı. TOKİ’de parasını yatırdı. 96 Bin Metrekarenin tapusu Zeytinburnu Belediyesinde geçti. Askeriyenin alanı boşaltması bekleniyor

BATI TRAKYA SPOR SAHASI VE YER ALTI OTOPARKI PROJESİ

Beştelsiz Mahallesi’nde Batı Trakya ve Beştelsiz Spor Kulüpleri’nin sahasının bulunduğu alana, 300 araçlık ve 3 katlı yer altı otoparkı, spor sahası ve iki adet kulüp binası yapılacak. Zeytinburnu Belediyesi bu tesisi yap işlet devret modeli yapmak istedi fakat kimse teklif vermeyince projeyi kendisi hayata geçirecek.

MERKEZEFENDİ CAMİİ KÜLLİYESİ EK TESİS DÜZENLEMESİ

Merkezefendi Cami Külliyesine ek tesis olarak hayata geçirilerek olan projede Şehit Cenazelerinin kaldırılabileceği bir alan olarak yeniden planlandı ve kısa bir süre içinde çalışması tamamlanacak. 

PANORAMA ÇANAKKALE 1915

Kültür Vadisi Projesi içinde yerin altına üstten gözükmeyecek şekilde 18 Çanakkale Zaferi’mizi resmedecek olan panoramik Çanakkale 1915 Müzesi, inşa edilecek bu müze İstanbul’un önemli kültür noktalarından biri olacak.

58. BULVAR’IN YENİDEN DÜZENLENİYOR

Yaklaşık 15 Yıl önce düzelenen 58. Bulvar’da cadde ve meydanda düzenleme yapılacak. Yenileme çalışma 2017 Yılında başlayacak kapalı cadde otopark alanları yol ve kaldırımlar modern bir şeklide yeniden düzenlenecek ve Zeytinburnu’na yakışan modern bir cadde olacak.

STADYUM VE OTOPARK PROJESİ

Zeytinburnu Stadyumu’nun bulunduğu yere daha modern ve yeni bir stadyum ile yer altı otoparkı inşa edilecek. Ermeni Vakfı ile mahkeme süreci Zeytinburnu Belediyesi lehine devam ediyor. Fakat hukuki süreç tamamlanması bekleniyor. 250 Milyon TL’lik bir yatırım. Arsa Zeytinburnu belediyesinin otopark karşılığında İstanbul Büyükşehir belediyesine yaptırılacak.

KENSEL DÖNÜŞÜMÜN 2.ETABI

Sümer Mahallesi 2. Etap kentsel dönüşüm çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca küçük parseller birleştirilerek desteklenmektedir. Fakat süreç oldukça yavaş ilerlemektedir. Belediye Başkanı Murat Aydın projeleri takdim ettikten sonra Rabbime şükrediyorum. 20 Yılda Çöpleri toplayamayan bir belediyen Milyon dolarlık projeleri hayata geçiren bir Belediye haline geldik dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL HABER


Başkan Murat Aydın’dan 19 Yeni Eser müjdesi


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar1
  • Onay Bekleyenler0

YAZILAN YORUMLAR

  • sürekli imam hatip cami belediye mi müftülük mü? / mustafa / 2016-12-02 13:41:13
    tenzile erdoğan kim ki onun adına hitmet binası yapılıyor, zeytinburnuna nasıl bir katkısı olmuş veya kendi cebinden mi karşılıyor masrafları? birilerine yalakalık olsun diye işler yapılıyor halk için yapın sosyal alan yapın zeytinburnu halkı parayı bulunca kaçıyor artık nefes alacak yer yok

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan