• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ünver: Seni Başkan Yaptıracağız

Ak Parti Zeytinburnu Ekim Ayı Yerel Yönetim Bazlı Danışma meclis Toplantısına 15 Temmuz konuşmaları damga vurdu. 15 Temmuz Yeni Türkiye için Miladıdır diye ilçe Başkanı Ünver, Çok önemli seçimler ile adeta bu ülkeyi yeniden inşa ettik şimdi final seçimindeyiz ne diyoruz Seni başkan yaptıracağız dedi.

29 Ekim 2016 Cumartesi 09:23

‘BİR ANA MUHALEFET BİRDE BAŞ BELASI MUHALEFET VAR’

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesi yaşananların imanını tazelediğini söyledi. Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında Muhalefet partilerine teşekkür ederken, AK Parti ilçe başkanı Bahattin Ünver, Ana muhalefet’ e Baş belası çıkışında bulundu. Ünver Konuşmasında şunları söyledi. Cumhuriyetimizin 93.Yılını kutluyoruz. İnşallah rabbim bir daha cumhuriyeti kuruluş sürecinde yaşadığımız sıkıntıları bize yaşatmaz. Bu ülke topraklarında son 200 yıldır bizim içimize nifak düşürmek isteyen iç ve dış mihraklar hep olmuştur. 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız ve 246 kardeşimizin şehit olduğu ve 2.500 dolayında vatandaşımızın gazi olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

‘ARTIK TÜM SEÇİMLERİN FİNALİ İÇİN SAHAYA İNİYORUZ’

Milletin reisi ve Ümmetin Umudu olan Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz’daki tutumu sıradan bir olay değildi. Eğer halkımız o gün ölümü öldürmeseydi ülkemiz bugün Fırat Kalkanı operasyonunu başarılı bir şekilde yönetemezdi. Allah bizim mahvımızı isteyen dış mihrakları ve vatan hainlerini darbe anında hezimete uğratmasaydı bugün bizde sizde burada olamayacaktık. Darbeyi yapanlar bugünde algı operasyonları yaparak mağdur edebiyatı yapıyorlar. Onlar değil asıl mağdur halkımızdır. Benim 8 yıllık ilçe başkanlığı döneminde 8 tane seçim oldu. Ahmet başkan döneminde de 5 tane oldu. Yani 14 yıllık Ak Parti iktidarında 13 tane seçim yapılmış. Bunların hepsi önemli ve hayatiyet arz eden seçimlerdi. Ancak bu seçimlerin sonucunda ülke için güzel çalışmalara imza attık. Ama iki önemli konuyu hal edemedik. Bunların 1.si yeni bir anayasa,2.si de Başkanlık sistemi. İşte Bundan sonra daha çok çalışarak bu iki konuda sonuca ulaşmalıyız.  Unutmayın 15 Temmuz’da tanklara kafa atan bu millet yeni anayasasını da yapacak, başkanını da seçecek kuvvetedir ” dedi.

‘15 TEMMUZ’UN ASIL HEDEFİ İÇ SAVAŞ ÇIKARMAKTI’

Başkan Aydın Zeytinburnu Kültür, Sanat ve Eğitim odaklı eserlere doyacak dedi Marka İlçe Zeytinburnu Başlıklı sunumunu yapmadan önce 15 Temmuz ile alakalı duygu ve düşüncelerini anlatan Zeytinburnu belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Başkanın konuşmalarında satırbaşları; “15Ttemmuz’dan sonra geçen ay yapılan danışma meclisine yöresel günlerin açılışı nedeni ile katılamamıştım. Bunun için bu konu ile alakalı duygu ve düşüncelerimi sizinle paylaşmak isterim. Biz 15 Temmuz gecesi bir toplantıya katılmak üzere Amarika’ya doğru yola çıktık. Ama eşime söyledim içimde büyük bir sıkıntı vardı bu seyahati yapmak istemiyordum. Amerika’ya inmemize 1.5 saat kala uçakta internete girdiğimde anormal bir durumun olduğunu anladım. Basın danışmanımız ile temasa geçerek yapmaları gereken talimatları veriyordum. Ama sahaya seri bir şekilde inilmesi halinde girişilen darbenin püskürtüleceğine inanıyordum. Sosyal medyada halkımızı tepki vermeye davet ettik. Bunu yeterli görmeyerek SMS attık.

‘DARBE GECESİ ZEYİTNBURNU’NUN %90’I SOKAĞA ÇIKTI’

Zeytinburnu’nda yaşayan halkın % 90’a darbeye karşı çıktı. 15 Temmuz’da ülkemizin gövdesinin yarısı uçuruma yuvarlatılacak iken hep beraber ALLAH’ın izni ile kurtardık. Doğru ve samimi bir şey söyleyeyim ki 15 Temmuz’da yaşananlar ile İmanım Tazelendi. Burada Kesinlikle Allah’ın planı üstün geldi ve ülkemiz uçuruma doğru giderken bir el buna müsaade etmedi. O elde şüphe yok ki yüce yaradanın eli idi.  Darbeye sadece bizim partililerim karşı çıkmadı. Ana muhalefet, Muhalefet ve çok küçük bir darbe destekçisi gurup dışında herkes darbeye karşı net bir duruş sergiledi.

‘HAİNLER ÖZ EVLADINIZDA OLSA SAHİP ÇIKMAYIN’

Henüz Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız konuşmadan önce İl başkanımız Dr. Selim Temurci il binamızı basmaya giden darbeciler mücadele ederken diğer yandan da teşkilatını organize ederek meydanlara yönlendiriyordu. Bu çabaları geçmek olmaz. Hainler öz evladınız da olsa lütfen sahip çıkmayın. Hemen ilgili yerlere şikayet ederek hak etikleri cezaya çarptırılması için gerekli çalışmaları yapın. Daha dün kamere kayıtlarını izledim. Darbe gecesi Saat 20 dolaylarında üst rütbeli 12 tane komutanın 20 metrelik bir bot ile ZEYPORT limanından imralı adasına gidip APO’yu öldürerek ülkede bir iç karışıklığın çıkması için görevlendirildiklerini biliyoruz. Eğer bunları amacı darbe yamak olmuş olsaydı neden İmralı adasına gitsinler. Zaten darbeleri başarılı olduğu takdirde her kurum ve kuruluş onlara bağlı olacaktı. Bu olay da açık bir şekilde gösteriyor ki bu sefer yapılacak olan şey darbe değil bir iç savaştı.

BAŞKAN AYDIN ZEYTİNBURNU’NA 19 YENİ ESER DAHA KAZANDIRIYOR

Başkan Aydın İlçede temeli atılan ve atılacak olan okullar, yüzme havuzları, otoparklar, spor sahaları, buz pisti ve diğer yatırımlar hakkında slayt eşliğinde sunum yaptı. Başkan Aydın,  İnşaatı başlayan ve projesi tamamlanan 19 Yeni eserin kısa bir süre içinde tamamlanarak Zeytinburnu Halkının hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

ÇİFTÇİOĞLU: HALKIMIZLA BİR KZ DAHA GURUR DUYDUK

İl Başkan yardımcısı Habibe Başer Çiftçioğlu 15 Temmuz’da Sadece Ak Parti alanlarda değildi. Ak Parti İstanbul İl Başkan yardımcısı Habibe Başer Çiftçioğlu’da kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi  ”15 Temmuz gecesi milletimizin o bilinçli halini görünce halkımız ile onur duydum. Bu olay bizi birbirimize daha çok kenetledi. Esenler’de bir şehit evine gittik Baba şehit anne gazi. Bu süreçte basit hesapları bir kenara bırakarak ülkenin menfaati için çalışan devlet büyüklerimiz ile el ele vererek ülkemizi hak ettiği yere götürmeliyiz” dedi. Danışma meclisi üyeleri merak ettikleri konular ile alakalı İlçe başkanı Bahattin Ünver ve belediye başkanı Murat Aydın’a sorular sorarak cevaplarını bulmaya çalıştı. Program ilçe başkanı Bahattin Ünver’in kapanış konuşması ile son buldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan