• Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
 • Tüm Anadolu’yu Bir Saatte Gezme Fırsatı!
 • Zeytinburnu Kültür Sanat yeni sezonu açtı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Ünver: Seni Başkan Yaptıracağız

Ak Parti Zeytinburnu Ekim Ayı Yerel Yönetim Bazlı Danışma meclis Toplantısına 15 Temmuz konuşmaları damga vurdu. 15 Temmuz Yeni Türkiye için Miladıdır diye ilçe Başkanı Ünver, Çok önemli seçimler ile adeta bu ülkeyi yeniden inşa ettik şimdi final seçimindeyiz ne diyoruz Seni başkan yaptıracağız dedi.

29 Ekim 2016 Cumartesi 09:23

‘BİR ANA MUHALEFET BİRDE BAŞ BELASI MUHALEFET VAR’

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesi yaşananların imanını tazelediğini söyledi. Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında Muhalefet partilerine teşekkür ederken, AK Parti ilçe başkanı Bahattin Ünver, Ana muhalefet’ e Baş belası çıkışında bulundu. Ünver Konuşmasında şunları söyledi. Cumhuriyetimizin 93.Yılını kutluyoruz. İnşallah rabbim bir daha cumhuriyeti kuruluş sürecinde yaşadığımız sıkıntıları bize yaşatmaz. Bu ülke topraklarında son 200 yıldır bizim içimize nifak düşürmek isteyen iç ve dış mihraklar hep olmuştur. 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız ve 246 kardeşimizin şehit olduğu ve 2.500 dolayında vatandaşımızın gazi olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.

‘ARTIK TÜM SEÇİMLERİN FİNALİ İÇİN SAHAYA İNİYORUZ’

Milletin reisi ve Ümmetin Umudu olan Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz’daki tutumu sıradan bir olay değildi. Eğer halkımız o gün ölümü öldürmeseydi ülkemiz bugün Fırat Kalkanı operasyonunu başarılı bir şekilde yönetemezdi. Allah bizim mahvımızı isteyen dış mihrakları ve vatan hainlerini darbe anında hezimete uğratmasaydı bugün bizde sizde burada olamayacaktık. Darbeyi yapanlar bugünde algı operasyonları yaparak mağdur edebiyatı yapıyorlar. Onlar değil asıl mağdur halkımızdır. Benim 8 yıllık ilçe başkanlığı döneminde 8 tane seçim oldu. Ahmet başkan döneminde de 5 tane oldu. Yani 14 yıllık Ak Parti iktidarında 13 tane seçim yapılmış. Bunların hepsi önemli ve hayatiyet arz eden seçimlerdi. Ancak bu seçimlerin sonucunda ülke için güzel çalışmalara imza attık. Ama iki önemli konuyu hal edemedik. Bunların 1.si yeni bir anayasa,2.si de Başkanlık sistemi. İşte Bundan sonra daha çok çalışarak bu iki konuda sonuca ulaşmalıyız.  Unutmayın 15 Temmuz’da tanklara kafa atan bu millet yeni anayasasını da yapacak, başkanını da seçecek kuvvetedir ” dedi.

‘15 TEMMUZ’UN ASIL HEDEFİ İÇ SAVAŞ ÇIKARMAKTI’

Başkan Aydın Zeytinburnu Kültür, Sanat ve Eğitim odaklı eserlere doyacak dedi Marka İlçe Zeytinburnu Başlıklı sunumunu yapmadan önce 15 Temmuz ile alakalı duygu ve düşüncelerini anlatan Zeytinburnu belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Başkanın konuşmalarında satırbaşları; “15Ttemmuz’dan sonra geçen ay yapılan danışma meclisine yöresel günlerin açılışı nedeni ile katılamamıştım. Bunun için bu konu ile alakalı duygu ve düşüncelerimi sizinle paylaşmak isterim. Biz 15 Temmuz gecesi bir toplantıya katılmak üzere Amarika’ya doğru yola çıktık. Ama eşime söyledim içimde büyük bir sıkıntı vardı bu seyahati yapmak istemiyordum. Amerika’ya inmemize 1.5 saat kala uçakta internete girdiğimde anormal bir durumun olduğunu anladım. Basın danışmanımız ile temasa geçerek yapmaları gereken talimatları veriyordum. Ama sahaya seri bir şekilde inilmesi halinde girişilen darbenin püskürtüleceğine inanıyordum. Sosyal medyada halkımızı tepki vermeye davet ettik. Bunu yeterli görmeyerek SMS attık.

‘DARBE GECESİ ZEYİTNBURNU’NUN %90’I SOKAĞA ÇIKTI’

Zeytinburnu’nda yaşayan halkın % 90’a darbeye karşı çıktı. 15 Temmuz’da ülkemizin gövdesinin yarısı uçuruma yuvarlatılacak iken hep beraber ALLAH’ın izni ile kurtardık. Doğru ve samimi bir şey söyleyeyim ki 15 Temmuz’da yaşananlar ile İmanım Tazelendi. Burada Kesinlikle Allah’ın planı üstün geldi ve ülkemiz uçuruma doğru giderken bir el buna müsaade etmedi. O elde şüphe yok ki yüce yaradanın eli idi.  Darbeye sadece bizim partililerim karşı çıkmadı. Ana muhalefet, Muhalefet ve çok küçük bir darbe destekçisi gurup dışında herkes darbeye karşı net bir duruş sergiledi.

‘HAİNLER ÖZ EVLADINIZDA OLSA SAHİP ÇIKMAYIN’

Henüz Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız konuşmadan önce İl başkanımız Dr. Selim Temurci il binamızı basmaya giden darbeciler mücadele ederken diğer yandan da teşkilatını organize ederek meydanlara yönlendiriyordu. Bu çabaları geçmek olmaz. Hainler öz evladınız da olsa lütfen sahip çıkmayın. Hemen ilgili yerlere şikayet ederek hak etikleri cezaya çarptırılması için gerekli çalışmaları yapın. Daha dün kamere kayıtlarını izledim. Darbe gecesi Saat 20 dolaylarında üst rütbeli 12 tane komutanın 20 metrelik bir bot ile ZEYPORT limanından imralı adasına gidip APO’yu öldürerek ülkede bir iç karışıklığın çıkması için görevlendirildiklerini biliyoruz. Eğer bunları amacı darbe yamak olmuş olsaydı neden İmralı adasına gitsinler. Zaten darbeleri başarılı olduğu takdirde her kurum ve kuruluş onlara bağlı olacaktı. Bu olay da açık bir şekilde gösteriyor ki bu sefer yapılacak olan şey darbe değil bir iç savaştı.

BAŞKAN AYDIN ZEYTİNBURNU’NA 19 YENİ ESER DAHA KAZANDIRIYOR

Başkan Aydın İlçede temeli atılan ve atılacak olan okullar, yüzme havuzları, otoparklar, spor sahaları, buz pisti ve diğer yatırımlar hakkında slayt eşliğinde sunum yaptı. Başkan Aydın,  İnşaatı başlayan ve projesi tamamlanan 19 Yeni eserin kısa bir süre içinde tamamlanarak Zeytinburnu Halkının hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

ÇİFTÇİOĞLU: HALKIMIZLA BİR KZ DAHA GURUR DUYDUK

İl Başkan yardımcısı Habibe Başer Çiftçioğlu 15 Temmuz’da Sadece Ak Parti alanlarda değildi. Ak Parti İstanbul İl Başkan yardımcısı Habibe Başer Çiftçioğlu’da kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi  ”15 Temmuz gecesi milletimizin o bilinçli halini görünce halkımız ile onur duydum. Bu olay bizi birbirimize daha çok kenetledi. Esenler’de bir şehit evine gittik Baba şehit anne gazi. Bu süreçte basit hesapları bir kenara bırakarak ülkenin menfaati için çalışan devlet büyüklerimiz ile el ele vererek ülkemizi hak ettiği yere götürmeliyiz” dedi. Danışma meclisi üyeleri merak ettikleri konular ile alakalı İlçe başkanı Bahattin Ünver ve belediye başkanı Murat Aydın’a sorular sorarak cevaplarını bulmaya çalıştı. Program ilçe başkanı Bahattin Ünver’in kapanış konuşması ile son buldu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

 • Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Yılmaz ve Fatma Uçar Çiftinin biricik kızları Derya Uçar, Eyüp ve Fatma Topal çiftinin biricik evlatları Nebi Topal Titanic Business Oteldeki muhteşem bir nikah merasimi ile dünya evinde girdi. Nikah merasimine şahitlik etmek üzere, siyaset ve iş dünyasından 1000’e seçkin davetli Titanic Otele akın etti.

 • Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Sanatçı Hülya Polat’ın sahne aldığı ‘Zeytinburnu yöresel günlerinde Düzce rüzgârı esti. Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

 • Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin aynı çatı altında buluştuğu Zeytinburnu 14. Yöresel Günlere Kastamonulular renk kattı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin satıldığı Kastamonu standına Zeytinburnulular bir hafta boyunca akın etti.

 • Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 14.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere mantı ikramında bulundu.

 • Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  İstanbul Samsunlular Derneği 14.Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanına kurduğu standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Bir hafta boyunca Samsunluların stantını ziyaretten eden Zeytinburnululara Başkan Davut Genç keşkek ziyafeti verdi.

 • Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Türkiye'nin farklı iklimlerinden 24 bölgenin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şöleninde Karadeniz Bölgesi’nin gecesi bir başkaydı. Karadenizliler gecesinde ziyaretçiler hem horona hem de hamsiye doydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla 10 Bİn kişiye aşure ikram etti. 58.Bulvar Caddesindeki aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Zeytinburnu Belediyesi 2018 yılı tahmini Bütçesi 388 milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Zeytinburnu Belediyesi 2018 bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis gurubunun eleştirilerini dinleyerek söz konusu sorunları sıralayarak cevap veren Belediye Başkanı Murat Aydın, bütçenin oluşmasına destek veren ilçe esnafına da teşekkür etti.

 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Hedef Sensin' projesi kapsamında Narkotik Eğitim Tırı, Zeytinburnu'nda öğrencilere eğitim verdi.

 • Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı ile milyonların gözdesi olan genç şarkıcı Çağatay Akman en son çıkardığı "Sensin Benim En Derin Kuyum" şarkısı ile de yer aldığı dijital platformlarda bir saat içerisinde 100 bini aşkın izlemeyi bulmuştu.

 • Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köyleri Zeytinburnu Belediyesi tarafından 14’üncüsü düzenlenen Yöresel Günler Şöleni’nde biraya geldi. Yöresel Günlerin 7.Gecesinde sahnede Akdeniz Bölgesi vardı.

 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla ilçede eğitim gören 10 bin üniversiteli öğrenciye aşure ikramı yaptı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, belediye tarafından dağıtılan aşureyi beğeniyle yedi.

 • Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, CHP İlçe Örgütü ve Belediye Meclis Üyeleriyle beraber 14.Yöresel Günler kapsamında STK’ların stantlarını ziyaret ettiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan