BAŞKAN MURAT AYDIN’DAN BEHÇETOĞULLARINA TEŞEKKÜR

Hampton by Hilton Zeytinburnu otelini Zeytinburnu’na kazandıran Behçetoğulları Turizm Otelcilik Sahibi Behçet Irmak Beye teşekkür etti. Başkan Aydın otelin açılışında şunları söyledi. Zeytinburnu son 20 yılda İstanbul’un gözbebeği haline geldi. Jeopolitik konumu ile artık Zeytinburnu İstanbul’un en değerli ilçelerinden biri. Son yıllarda Zeytinburnu’nda hayat geçen büyük projeler ilçemize değer katmaya devam ediyor. Bunlardan biride Hilton otelinin Zeytinburnu’muzda hizmet vermeye başlaması. İlçemize değer katan böylesi güzel bir proje hayata geçiren Behçet Beye ve ailesine teşekkür ediyorum dedi. Başkan konuşmasının ardından Türkiye Focus Service Otelleri Genel Müdürü Ruhsar Eryöner, Behçetoğulları Turizm Otelcilik Sahibi Behçet Irmak ve Behçet Bey’in Annesi Cankız Irmak ile birlikte kurdeleyi keserek oteli hizmete açtı. Misafielrle birlikte oteli gezen Başkan Aydın otele hayran akladı ve doğa dostu bir otel olarak inşaa edilmesinden dolayı da ayrıca Behçetoğulları’na teşekkür etti.

HİLTON KALİTESİNDE UYGUN FİYAT

Hilton’un (NYSE: HLT) orta fiyat segmentinde yer alan, kaliteye önem verenlere yönelik küresel markası Hampton by Hilton, en yeni oteli Hampton by Hilton Istanbul Zeytinburnu’nu açtı. 162 odalı 5 toplantı salonuna sahip otel, Hampton Inn by Hilton and Hampton Inn & Suites by Hilton markalarının yer aldığı Hampton by Hilton ailesine katılarak, Hilton Worldwide’ın Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 47. oteli arasında yerini aldı. İstanbul Atatürk Havalimanı’na 13 kilometre uzaklıkta bulunan Hampton by Hilton Istanbul Zeytinburnu, asırlık Yedikule Zindanları'nın bulunduğu, tarihi açıdan en zengin bölgelerden birinde yer alıyor. Tesis aynı zamanda Surp Pirgic Ermeni Hastanesi ve Balıklı Rum Hastanesi'ne de yakın mesafede bulunuyor.

MARMARAY VE AVRASYA TÜNELİNİN YANI BAŞINDA

Hampton by Hilton Istanbul Zeytinburnu, Biruni Üniversitesi, Olivium Alışveriş Merkezi, CNR Fuar Merkezi ve Türkiye’nin en büyük spor salonu Abdi İpekçi de dahil olmak üzere birçok spor kompleksine yakın mesafede bulunuyor. Marmaray Zeytinburnu – Kazlıçeşme durağına yürüme mesafesinde bulunan otelden Anadolu yakasına, tarihi yarım adaya, Taksim Meydanı ve Yalova, Bursa and Bandırma feribotlarının kalktığı Yenikapı iskelesine de ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor.

PHİL CORDELL: ZEYTİNBURNU OTELİMİZ ÇEVRE DOSTU VE LEED PLATİN SERTFİKALI

Odaklı Hizmetler ve Hampton by Hilton Marka Yönetimi Küresel Başkanı Phil Cordell şunları kaydetti: "Türkiye'deki yedinci Hampton by Hilton oteli olarak Hampton by Hilton İstanbul Zeytinburnu’nu açmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Türkiye'deki portföyümüzü genişletirken, markamızın imzası ‘%100 Hampton® Memnuniyet Garantisi’ anlayışımızı sergilemek sabırsızlanıyoruz.” Hilton’un kurumsal sosyal sorumluluk stratejisi Travel with Purpose’un en önemli ayaklarından biri olan çevreyi koruma kapsamında, su ve enerji tasarrufu sağlayan çevre dostu “yeşil binasıyla otel LEED (Enerji ve Çevre Tasarımında Liderlik) platin sertifikasına sahip.

‘’HİLTON ZEYTİNBURNU’NDA, İSTANBUL’UN GÖBEĞİNDE’’

Hampton by Hilton İstanbul Zeytinburnu Genel Müdürü H.Hakan Bakir şöyle konuştu: “Otelimiz, konumu ve şehirdeki önemli bölgelere kolay ulaşımı sayesinde ideal bir konaklama alternatifi. Ayrıca LEED platin sertifikasına sahip olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. İstanbul ve Zeytinburnu civarında konaklamak isteyenler için otelimiz mükemmel bir tercih.” Hampton by Hilton Istanbul Zeytinburnu’nda markanın alametifarikası sıcak kahvaltı tüm konuklara ücretsiz olarak sunuluyor. Atıştırmalık ve içecek satın alınabilen alan gün boyu açık. Misafirler ayrıca Wi-Fi, 24 saat açık spor salonu, kapalı otopark ve iş merkezinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor. Tüm odalarda kaliteli buklet malzemeler, Hampton bed® adı verilen markanın imzası temiz ve konforlu yataklar, ayrıca LCD televizyon ve ücretsiz çay/kahve bulunuyor.

Hampton by Hilton ekibi, Hamptonality denilen, markaya has kültürü sergilemekten gurur duyuyor. Hamptonality, tüm otellerde misafirlere güler yüzle hizmet sunmak, onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışarak, civarda görülecek yerler, tarihi mekanlar ve eğlenceli aktiviteler ile ilgili tavsiyede bulunmak anlamına geliyor. Ayrıca her otel, bulunduğu bölgeye ve orada yaşayanlara verdikleri desteğin göstergesi olarak yerel sanatçılara ait fotoğraf ve eserler sergiliyor.

HAMPTON BY HİLTON ZEYTİNBURNU DOĞA DOSTU BİR OTEL

Hilton’un ödüllü konuk sadakat programı HHonors®, Hampton by Hilton Istanbul Zeytinburnu’nda da uygulanıyor. Doğrudan, diledikleri bir Hilton kanalından rezervasyon yapan HHonors üyeleri, özel üye indirimi ve ücretsiz standart Wi-Fi gibi avantajların yanı sıra Hilton HHonors uygulaması üzerinden check-in, oda seçimi, Dijital Anahtar gibi dijital hizmetlerden faydalanabiliyor.  LEED platinum sertifikasına sahip olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz bununla birlikte yeşil çevre hareketi ile birlikte olabilecek katkılarımız ise ;

Sürdürülebilir Araziler;

12.000 m2 inşaat alanına sahip Hampton by Hilton Zeytinburnu, Marmaray başta olmak üzere, bireysel araç kullanımını azaltabilmek amacıyla toplu taşıma noktalarına yakın bir yere konumlandırılmıştır. Düşük emisyonlu taşıt kullanımına teşvik edebilmek için bu tip araçlar için öncelikli park alanları ayrılmıştır. Bisiklet kullanıcıları için özel bisiklet park alanları ayrılmış olup, kullanıcılar için duş yerleri tasarlanmıştır. Sert peyzajlarda ısı adası etkisinin önüne geçebilmek amacıyla açık renkli malzemeler kullanılmıştır.

Su Verimliliği

Projede Türkiye’de ilk defa siyah su arıtma sistemi uygulanmış olup, 26 odadan toplanılan atık su arıtılarak, yaz aylarında bahçenin tüm su ihtiyacı karşılanmakta, kış aylarında ise aynı odanın klozetlerine verilerek su tasarrufu sağlanmıştır. Bina içerisinde ve peyzaj sulamasında su verimliliğini sağlayabilmek adına yapılan çalışmalar sonucunda toplam %34 su tasarrufu elde edilmiştir.

Enerji ve Atmosfer

Projede ozon tabakasını incelten ve küresel ısınmayı tetikleyen CFC’ları içermeyen soğutuculara sahip HVAC sistemler kullanılmıştır. Kojenerasyon sistemi kurularak doğalgazdan elektrik üretimi sağlanmıştır. %30 civarında maliyet tasarrufu elde edilmesi planlanmış olup, %40 civarında enerji tasarrufu sağlanmıştır. ERKE danışmanlığında yürütülen enerji verimliliği çalışmaları sonucunda toplam %55 enerji tasarrufu elde edilmiştir.

Malzeme ve Kaynaklar

Hampton by Hilton’un inşaatı sırasında İnşaat Atık Yönetim Planı yürütülerek inşaat boyunca oluşan atıklar geri dönüşüm tesislerine gönderimi sağlanmıştır. Binada kullanılan malzemelerin %25’i geri dönüştürülmüş malzemelerden seçilmiş olup, %66’sı yerel malzemelerden tercih edilmiştir.

İç Hava Kalitesi

Yapıştırıcılar, boyalar ve kaplamalarda VOC emisyonu düşük malzemeler tercih edilmiştir. Projenin inşaat süresince İç Mekan Hava Kalitesi Yönetim Planı uygulanmıştır. Bina tasarımında %91 oranında manzara elde edilmiş olup, gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılması sağlanmıştır.

İLETİŞİM:
Hampton by Hilton İstanbul Zeytinburnu
t: +90 212 340 00 00 I f: +90 212 340 00 01 |m: +90 535 378 20 21
Prof. Muammer Aksoy Caddesi No:3 34020 I Zeytinburnu I Istanbul I  Turkey