Tüm Rumeliler Derneği Zeytinburnu’ndaki en aktif derneklerden biri. İlçemizdeki Rumelileri tek çatı altında buluşturan Derneğin Başkanı Recep Akan Rumelilerin gönlünde taht kuran bir başkan. Dört Dönemdir başarı ile yürüttüğü Dernek Başkanlığı görevinde Recep Akan’ın tek derdi hemşerilerin sesi olabilmek. 13 Yıldır Yöresel Günlere aralıksız katılan Rumeli Derneği bu yılda Yöresel Buluşmalara renk kattı.

kullan

13.Yöresel Günler Rumeli- Balkan Bölgesi gecesinde sahneye ilk olarak Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın çıktı. Belediye Başkanı Murat Aydın, Yöresel Günlerin asıl amacının birlik ve beraberliği perçinleştirmek olduğunu söyledi. Başkan Aydın Dünyada tek başınıza olduğunuz düşünün dedi. Bütün nimetlerin etrafınızda olduğunu düşünün bu dünyanın tek başına bir değeri anlamı olur mu diye sordu. Belediye Başkanı Murat Aydın Dünyanın değerinin birlikte beraber dostça yaşamakla olduğuna vurgu yaptı.  Başkan Konuşmasının sonunda, Zeytinburnu’nun mimarisinde önemli bir yere sahip olan Rumelilere teşekkür etti,  Arnavutluk’tan Rumeli’ye. Bosna Hersek’ten Makedonya’ya Tüm Ecdadı Fatiha selam gönderdi.

kullan

Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği Başkanı Recep Akan kendilerine bu imkanı veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve ekibine hemşerilerine ve yönetim kurulu arkadaşlarına teşekkür etti. Başkan Akan, 13 Yıldır Zeytinburnu’nda Doğu ile Batı Kuzey ile Güney, Balkanlar ile Batı Trakya buluşuyor. Bu buluşma ülkemizin birlikteliğine kardeşliğine güç veriyor dedi.

kullan

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın konuşmasının ardından Tüm Rumeliler Derneğinin standını ziyaret etti. Dernek Başkanı Recep Akan ile birlikte ziyaretçilere, misafirlere Arnavut Böreği ve Balkan Tulumbası ikram eden Başkan Aydın ardından Arnavut böreğinin tadına bakmayı ihmal etmedi.

kullan

kullan

Rumeliler bu çok özel gecesine, AK Parti İlçe Başkanı Murat Aydın, Başkan Yardımcıları Gökhan Kasap, Ferruz Kutsal, Gönül Demirel, Semih Demirci, Erdem İskenderoğlu, Zafer Alsac, Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz, İşadamları Şemsettin Loklar, Selahattin Yeniyol, Mürsel Bildirir, Mustafa Bayır,  CHP Meclis Üyeleri Selamettin Yeniyol, Hüseyin Üsküdar, Düzgün Kaya, CHP İlçe Başkan Yrd. İsmail Terzi, Eski meclis Üyesi Yaşar Dindar, ZİAD Başkanı Ayhan Özsoy ve çok sayıda kişi katıldı.

kullan

Zeytinburnu 13.Yöresel Günler ‘de Rumeliler Gecesinde bir ilk de yaşandı. Genel konsept dışına çıkıldı ve ilçemizin gururu Rumeli sanatçı Arif Aga misafir sanatçı olarak sahne aldı. Arif Şentürk böyle güzel bir etkinliğe imza atan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a teşekkür etti. Gece Arif Aga’nın Türküleri eşliğinde halaylar ile sona erdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL