• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

‘Sahilinde 10 Milyon TL’ye daire satılan Zeytinburnu’nun merkezini ŞAM’a çevirdiniz’

Zeytinburnu’nun bu yıl bütçesi 375 Milyon TL çok büyük bir bütçe. Bu Bütçe ile Zeytinburnu Halkına çok daha güzel hizmetler yapılabilir. Biz değişime karşı değiliz her yerde olduğu gibi tabi ki Zeytinburnu’nda değişecek. Ancak bu değişimden Zeytinburnu’nun yaşayanı, Zeytinburnu’nun yerlisi ne kadar az zarar görürse, ne kadar çok sosyal fayda görürse, ne kadar rahat yaşarsa, ne kadar huzur içinde ticaretini çevirirse ve eğitimini alırsa biz o kadar mutlu oluruz.

07 Ekim 2016 Cuma 10:19

‘CAMİ ETRAFLARINI KAMULAŞTIRIRKEN HALKI MAĞDUR ETMEYİN’

Zeytinburnu Belediyesi olarak Cami, etraflarının kamulaştırılması için 40 Milyon TL para ayırıyoruz. Camii ve eğitim alanlarının etrafındaki binaları istimlak etmek için, eğitim içinde pek göremedik. En azından camii etrafındaki vatandaşlarımızın evlerini istimlak ederken gerçek değerini ödeyip rızalığını alıp, buna özen gösterelim; paramız var geçmişte olduğu gibi Sultan Murat Camii etrafındaki vatandaşlarımızı mağdur etmeden bu sorunlarımızı aşalım.

‘ZEYTİNBURNU SOKALARI EVLER KADAR TEMİZ OLMALI’

58 Milyon Liralık devasa bütçesiyle Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün hizmet alanına giren; kentin temizliği, çöplerin toplanması ve bakım işi ne yazık ki bu dönem çok iyi gözükmemektedir. Bu konu Müdürlükten mi yoksa taşeron firmadan mı kaynaklanıyor? Bilemiyoruz. Belediyenin çalıştığının göstergesi ilçenin temiz görünümü, parkların, yolların ve kaldırımların düzenliliğidir. Bunlar belediyemizin aynasıdır. Bu kadar bütçeye sahip olan bir müdürlükten daha çok hizmet beklemekteyiz. Bu kadar harcanan paraya göre Zeytinburnu’nun caddeleri ve sokakları evlerin içi kadar temiz olmalıdır.

‘BUZ HOKEYİ’NE YAPILAN YATIRIM AMATÖR KULÜPLEREDE YAPILSIN’

Bakın; doğru yere doğru yatırım yapınca karşılığını alıyoruz. Buz Hokeyi Takımında olduğu gibi. Bu arada takımımızın Avrupa Şampiyonluğu’ndan dolayı tebrik ederiz. Amatör Spor Kulüplerine harcanan paralar yetersizdir. Belediyemizin yardımları daha çok arttırması gerekmektedir ve daha çok teşvik etmelidir. Gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve uzaklaştırmak için spora daha çok teşvik etmeliyiz.

‘SUR CAFE’YE 4 MİLYON HARCADINIZ HAL BİTİREMEDİNİZ’

Fen İşleri Müdürlüğü 120 Milyon Liralık bütçesi ile Türkiye ve İstanbul’un birçok ilçe bütçelerinden daha fazla ve göz kamaştırıyor. Oh maşallah Semih Başkan’a ve Fen İşleri’ne. Geçen sene bütçemiz 100 milyondu. Ne yaptık?  2 havuzu bitiremedik.  Sur Kafe’ye 4 Milyon harcadık; hala bitiremedik. 10 Milyon Belediye Başkanlığı binasının tadilatına harcadık halen bitiremedik. Birkaç tane park düzenlemesi yaptık; başkaca elle tutulur; gözle görünür bir şey göremedik.

‘TIBBİ BİTKİLER BAHÇESİ TÜRGEV’E Mİ HAZIRLANIYOR’

Tıbbi Bitkiler Bahçesi işletme ve organizasyon düzenlemekle ilgili projeniz var; hani birde okulunu kuracaktık? Okul arsası iptal oldu. Şimdi o arsayı alavera ve dalavereyle Türgev’e mi hazırlıyorsunuz Yeni Bilgi Evleri yapmak için para ayırıyoruz.Bilgi Evi çok önemli ama Zeytinburnu’nun daha elzemli ihtiyacı olan kreş ve anaokullarına ihtiyacımız var bunların yapımına yetecek kadar da paramız var. Neden yapmıyoruz? Kapalı Spor Salonumuz ne oldu? Hani bitiyordu ne oldu, ne zaman bitecek?

‘SAHİLİNDE 10 MİLYONA DAİRE SATILAN ZEYTİNBURNU’NUN MERKEZİNİ ŞAM’A ÇEVİRDİNİZ’

Bu işler kitapta yazıldığı gibi olmuyor. Hayatın ve Zeytinburnu’nun gerçekleri var. Zeytinburnu sahilinde 5 Milyona -  10 Milyona daire satılıyor, Zeytinburnu’nun Harlem’inde Şam’ında kiralar olmuş 1500 – 2000 Bin benim Zeytinburnu’mun gerçek yerlisi emeklisi oturamaz halde. Asıl Zeytinburnu’nun çamurunu,tozunu,toprağını,çilesini çeken,vergisini veren,bütçesini oluşturan insanlar gerçek Zeytinburunlular başka ilçelere taşınmak zorunda kalıyorlar. Çünkü bütçeleri Zeytinburnu’nda yaşamaya yetersiz kalıyor. Zeytinburnu’nun geldiği nokta budur dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan