• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

‘Sahilinde 10 Milyon TL’ye daire satılan Zeytinburnu’nun merkezini ŞAM’a çevirdiniz’

Zeytinburnu’nun bu yıl bütçesi 375 Milyon TL çok büyük bir bütçe. Bu Bütçe ile Zeytinburnu Halkına çok daha güzel hizmetler yapılabilir. Biz değişime karşı değiliz her yerde olduğu gibi tabi ki Zeytinburnu’nda değişecek. Ancak bu değişimden Zeytinburnu’nun yaşayanı, Zeytinburnu’nun yerlisi ne kadar az zarar görürse, ne kadar çok sosyal fayda görürse, ne kadar rahat yaşarsa, ne kadar huzur içinde ticaretini çevirirse ve eğitimini alırsa biz o kadar mutlu oluruz.

07 Ekim 2016 Cuma 10:19

‘CAMİ ETRAFLARINI KAMULAŞTIRIRKEN HALKI MAĞDUR ETMEYİN’

Zeytinburnu Belediyesi olarak Cami, etraflarının kamulaştırılması için 40 Milyon TL para ayırıyoruz. Camii ve eğitim alanlarının etrafındaki binaları istimlak etmek için, eğitim içinde pek göremedik. En azından camii etrafındaki vatandaşlarımızın evlerini istimlak ederken gerçek değerini ödeyip rızalığını alıp, buna özen gösterelim; paramız var geçmişte olduğu gibi Sultan Murat Camii etrafındaki vatandaşlarımızı mağdur etmeden bu sorunlarımızı aşalım.

‘ZEYTİNBURNU SOKALARI EVLER KADAR TEMİZ OLMALI’

58 Milyon Liralık devasa bütçesiyle Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün hizmet alanına giren; kentin temizliği, çöplerin toplanması ve bakım işi ne yazık ki bu dönem çok iyi gözükmemektedir. Bu konu Müdürlükten mi yoksa taşeron firmadan mı kaynaklanıyor? Bilemiyoruz. Belediyenin çalıştığının göstergesi ilçenin temiz görünümü, parkların, yolların ve kaldırımların düzenliliğidir. Bunlar belediyemizin aynasıdır. Bu kadar bütçeye sahip olan bir müdürlükten daha çok hizmet beklemekteyiz. Bu kadar harcanan paraya göre Zeytinburnu’nun caddeleri ve sokakları evlerin içi kadar temiz olmalıdır.

‘BUZ HOKEYİ’NE YAPILAN YATIRIM AMATÖR KULÜPLEREDE YAPILSIN’

Bakın; doğru yere doğru yatırım yapınca karşılığını alıyoruz. Buz Hokeyi Takımında olduğu gibi. Bu arada takımımızın Avrupa Şampiyonluğu’ndan dolayı tebrik ederiz. Amatör Spor Kulüplerine harcanan paralar yetersizdir. Belediyemizin yardımları daha çok arttırması gerekmektedir ve daha çok teşvik etmelidir. Gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve uzaklaştırmak için spora daha çok teşvik etmeliyiz.

‘SUR CAFE’YE 4 MİLYON HARCADINIZ HAL BİTİREMEDİNİZ’

Fen İşleri Müdürlüğü 120 Milyon Liralık bütçesi ile Türkiye ve İstanbul’un birçok ilçe bütçelerinden daha fazla ve göz kamaştırıyor. Oh maşallah Semih Başkan’a ve Fen İşleri’ne. Geçen sene bütçemiz 100 milyondu. Ne yaptık?  2 havuzu bitiremedik.  Sur Kafe’ye 4 Milyon harcadık; hala bitiremedik. 10 Milyon Belediye Başkanlığı binasının tadilatına harcadık halen bitiremedik. Birkaç tane park düzenlemesi yaptık; başkaca elle tutulur; gözle görünür bir şey göremedik.

‘TIBBİ BİTKİLER BAHÇESİ TÜRGEV’E Mİ HAZIRLANIYOR’

Tıbbi Bitkiler Bahçesi işletme ve organizasyon düzenlemekle ilgili projeniz var; hani birde okulunu kuracaktık? Okul arsası iptal oldu. Şimdi o arsayı alavera ve dalavereyle Türgev’e mi hazırlıyorsunuz Yeni Bilgi Evleri yapmak için para ayırıyoruz.Bilgi Evi çok önemli ama Zeytinburnu’nun daha elzemli ihtiyacı olan kreş ve anaokullarına ihtiyacımız var bunların yapımına yetecek kadar da paramız var. Neden yapmıyoruz? Kapalı Spor Salonumuz ne oldu? Hani bitiyordu ne oldu, ne zaman bitecek?

‘SAHİLİNDE 10 MİLYONA DAİRE SATILAN ZEYTİNBURNU’NUN MERKEZİNİ ŞAM’A ÇEVİRDİNİZ’

Bu işler kitapta yazıldığı gibi olmuyor. Hayatın ve Zeytinburnu’nun gerçekleri var. Zeytinburnu sahilinde 5 Milyona -  10 Milyona daire satılıyor, Zeytinburnu’nun Harlem’inde Şam’ında kiralar olmuş 1500 – 2000 Bin benim Zeytinburnu’mun gerçek yerlisi emeklisi oturamaz halde. Asıl Zeytinburnu’nun çamurunu,tozunu,toprağını,çilesini çeken,vergisini veren,bütçesini oluşturan insanlar gerçek Zeytinburunlular başka ilçelere taşınmak zorunda kalıyorlar. Çünkü bütçeleri Zeytinburnu’nda yaşamaya yetersiz kalıyor. Zeytinburnu’nun geldiği nokta budur dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan