• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Çankırılılar’dan Yöresel Günlerde Keşkek İkramı

Her gün farklı bölgelerin kendine has lezzetleri ikram edeceği Yöresel Günler Şöleni 12.kez Zeytinburnu Meydanında yapıldı. 24 ilin yöresel lezzetlerini sergilendiği şölen 9 gün boyunca devam etti.

06 Ekim 2016 Perşembe 09:28

Anadolu’dan 24 ilin yöresel lezzetlerinin sergilendiği şölende, Edirne tava ciğerinden Afyon sucuğuna, Kazak mantısından Diyarbakır cevizli lokumuna kadar birbirinden lezzetli yöresel yemekler görücüye çıktı. Şanlıurfa, Giresun, Kars, Elazığ, Konya ve Bitlis gibi Türkiye’nin farklı iklimlerinden 25 bölgelerin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şölenine 13 Yıl boyunca aralıksız katılan Çankırılılar Derneği Yöresel Lezzetler Şöleninde 500 Kişiye Keşkek dağıttı.

kullan

Yöresel Günler Şöleni’nin farklı kültürleri bir araya getirdiğini belirten Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Çankırıların Keşkek dağıtımında standa bulunarak kısa bir açıklama yaptı. Türkiye’miz hassas günlerden geçiyor. Yöresel Günler Etkinliğimizi Tüm ölmüşlerimiz için ve şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okuyarak başlattık.

kullan

Zeytinburnu’muz Türkiye’nin farklı bölgelerinden Doğu Türkistan, Afganistan ve Rumeli’den gelen kardeşlerimizin kurmuş olduğu bir ilçedir. Burada adeta Türk dünyasının, bizim kültür havzamızın özeti yaşamaktadır. Etkinliğimizin 13’ üncü yılındayız. Biz ülkemizin birlik ve beraberliğine burada bir arada olarak katkı veriyoruz. Bu yetkiyi bana veren Zeytinburnu halkına, değerli hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 13 Yıl boyunca Çankırılar etkinlerimize renk kattılar. Dağıtılan keşkek ’in kardeşliğimizi pekiştirmesini arzu ediyorum. Bu organizasyonda emeği geçen Zeytinburnu Çankırı Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Ahmet Ilgaz, Başkan Yrd. Arif Şengül ve yönetim Kurulu kardeşlerime teşekkür ediyorum dedi.

kullan

Keşkek dağıtımı esnasında ziyaretçiler Çankırı Sanayi ve İşadamları Derneğinin standına büyük ilgi gösterdiler. Çankırı Yeşil Ilgaz Spor Başkanı Emrullah İç, İşadamları Ethem Gürkan, Telat Coşar, Alka Grup Başkanı Yahya Dediş, Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz ve çok sayıda Çankırılı katıldı.  Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve Basın mensuplarına Başkan Ahmet Ilgaz Yörenin meşhur balını ve polenini ikram etti. Belediye Başkanı Murat Aydın ve davetliler keşkek dağıtımın ardından hep birlikte keşkek’in tadına baktılar…

kullan

Çankırı Sanayi ve İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Arif Şengül, Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte kardeşlik bağımızın daha da güçlenmesine katkı veren Yöresel Günleri 13 yıldır düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’a, Keşkek ikramlarına katılarak renk veren tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

kullan

ZEYTİNBURNU HABR GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.5%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan