• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Onaltı Dokuz ’un tıraşlamasını FETÖ mü engelliyor?

Zeytinburnu Belediye Meclisi Kasım Ayı Birinci Birleşimde 16/9 Siluet Ucubelerinin tıraşlanması vakası gündeme geldi. CHP Meclis Üyesi İlkay Biber, ‘’Bu Ucubelerin tıraşlanmasını Cumhurbaşkanı istediği halde bu yönde herhangi bir adım atılmaması akla FETÖ buna engel mi oluyor sorusunu getiriyor dedi.

04 Ekim 2016 Salı 23:31

Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ilk birleşiminde CHP Meclis üyesi iş adamı İlkay Biber ilginç bir soru önergesi vererek Silüet tartışması ile Türkiye gündemine oturan ONALTIDOKUZ projesi için Mahkemenin yıkım kararı vermesine rağmen bir türlü yıkımın yapılmamasında FETÖ olarak adlandırılan silahlı örgütün dahli olup olmadığını yazılı soru önergesi ile sordu.

Zeytinburnu’nda yapılan 16/9 projesi için basın günlerce yazdı.  Cumhurbaşkanımız da bu yükseklikten dolayı çok rahatsız olduğunu ifade etti. Yapılan yargılamalar sonucu silueti etkileyen katların yıkımı için yargı kararı olmasına rağmen bir türlü uygulanamıyor. Oysa Diyarbakır’da da bu tür yüksek iki tane bina vardı. Mahkeme yıkım kararı verdi ve yıkım için yapılan harcama bedeli de binayı yapan firmadan alınacak. Aynı ülke ve aynı yasalar olmasına rağmen İstanbul için farklı Diyarbakır için farklı uygulamalar olduğunu çok merak ediyorum” dedi.

CHP Meclis üyesi Olan Cengiz Pektaş Muharrem ayı ile ilgili söz aldı. CHP Zeytinburnu Belediye meclis üyesi Cengiz Pektaş, 2 Ekim de başlayan Muharrem ayı ve orucu ile alakalı bir konuşma yaptı. Pektaş ilk Peygmabre Hz.Ademden son peygamber olan Hz.Muhammed’e kadar bütün peygamberlerin Muharrem ayında oruç tuttuğu bilinir.  Ayrıca Hz.Hüseyin başta olmak üzere bir çok önemli din büyüğünün bu ayda şehit edilmesinden dolayı Matem-i Muharrem olarak da bilinir dedi.

CHP Meclis üyesi Selamettin Yeniyol ‘da Zeytinburnu Buz Hokeyi takımının Avrupa şampiyonu olmasını kutladı ve Ak Parti Meclis üyesi Fikret Tuncer’in hac farizasını yaptığı için tebrik etti. Belediye Başkan Yardımcısı Semih Demirci’de CHP Meclis üyesi İlkay Biber’in soru önergesi için  malum yerin sakinleri dava çatılar biz belediye olarak süreci yakından takip ediyoruz dedi. Meclis başkan vekili Ak Parti Grup başkan vekili Mehmet Atuntaş’ın annesinin hakkın rahmetine kavuşmasından dolayı mecliste olmadığını ifade ederek merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan