• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu 13.Yöresel Günlerde Sinoplular’dan Keşkek ikramı

Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 13.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere Keşkek ikramında bulundu.

03 Ekim 2016 Pazartesi 14:30

Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanında kurulan stantlar içinde en renkli stantlardan biri Sinopluların stanttı. Eskiden köylerde kullanılan tarım ürünlerinin ve aletlerinin sergilendiği stant ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

kullan

Sinoplular Dernek Başkanı ve AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır ile Dernek adeta en görkemli günlerini yaşıyor. Dernekçiliği Zeytinburnu’nda bir adım öteye taşıyan Başkan Çakır Sinopluları oldukça güzel bir mekâna kavuşturdu. Ramazanda verdiği iftar yemekleri ve kaynaşma geceleriyle adeta hemşerilerine gurbette sıla özlemi çektirmeyen Başkan Çakır’a hemşerileri son kongrede tam not verdi.

kullan

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Yöresel Günlerde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Aydın bu dünyanın tek başına bir anlamının olamadığını birlikte güzel olduğuna vurgu yaptı. Balkanlar'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyadan insanları barındıran Zeytinburnu, bu özelliği ile adeta Hem Türkiye’nin hem de Türk dünyasının minyatürü gibi. İşte bu noktadan hareketle de Zeytinburnu Belediyesi, farklı kültürleri düzenlediği bir etkinlik ile aynı çatı altında buluşturduklarından bahsetti.

kullan

Eğer sizler olmasaydınız biz bu tür güzel organizasyonları yapamazdık. Bizler sizlerden aldığımız paralarla bunları gerçekleştiriyoruz. Allah Zeytinburnu halkına daha fazla versin" diyerek konuşmasını tamamladı. 

kullan

Sinoplular Dernek Başkanı Mehmet Çakır, Gazetemize çok özel açıklamalar yaptı. Çakır; Derneğimizin 1000’in üzerinde üyesi var. Asıl gayemiz hemşerilerimizin dertlerine, sıkıntılarına çözümü üretmek. Öğrencilerimize sahip çıkıyoruz. Federasyonumuzla işadamlarımızla birlikte onlara burs veriyoruz. Ramazanda iftar programları tertip ediyoruz. Kısaca hemşerilerimiz Zeytinburnu’nda yaşmaktan mutlular. Bunda en nemli etken Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın 20 yılda ilçemizin çehresini değiştirip gecekondu semti olarak anılan Zeytinburnu’nun artık İstanbul’un modern ilçelerinden biri olmasıdır. Hem birlik beraberliğimize hem de dernekçiliğe verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum dedi.

kullan

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın Sinopluların stantını ziyaret etti. , AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, SİNDEF Başkanı Engin Kırmızıgül ve Başkan Mehmet Çakır ile birlikte ziyaretçilere Keşkek ikramında bulundu. Keşkeğin tadına bakan Belediye Başkanı Murat Aydın Sinop Kadın Kolları üyeleriyle de bir süre sohbet etti.

ZEYTİNBURNU HABERGAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan