• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

13.Yöresel Günler’de Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

Türkiye'nin farklı iklimlerinden 24 bölgenin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şöleni başladı. Karadeniz Bölgesi’nin etkinliğinde Yöresel Günlere 13 yıldır aralıksız katılan Giresunlular geceye renk kattı.

03 Ekim 2016 Pazartesi 12:53

Zeytinburnu Dernekler Federasyon Genel Başkanı seçildikten sonra ilçemizdeki tüm dernekleri kucaklamayı kendine misyon edinen işadamı Yaşar Güner, ZEYDEF Genel Başkanlığının yanında Tüm Giresunlular Dernek Başkanlığı görevini de başarıyla yürütüyor. Zeytinburnu’nda ki Giresunların adeta evi olan Giresun Derneği ilçe genelinde yaptığı başarılı faaliyetlerle adeta diğer yöre derneklerine de öncü oluyor. Türkiye'nin dört bir yanından, birbirinden özel mutfakları vatandaşlarla buluşturan Yöresel Günler Şöleni, ilk gün yoğun ilgi gördü. Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’na kurulan stantlarda satışa çıkan yöresel tatlar vatandaşların beğenisine sunuldu. Giresunlular, Karadenizle özdeşleşen ekmek ve hamsi ziyafeti ile adeta ziyaretçilerin midesini bayram ettirdi.

kullan

Gecede kısa bir konuşma yapan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu’nda yaşayan vatandaşların, farklı bölgelerden bir araya geldiğini belirterek, Türkiye dışından da Doğu Türkistan ve balkanlardan göçüp Zeytinburnu'nda yaşayan vatandaşların olduğunu ifade etti. Aydın, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Biz 13 yıl öncesinde buradaki zenginlikten yola çıkarak Yöresel Günler Şöleni’ni başlattık. Şu an 24 derneğimiz şölende hazır bulunuyor.

kullan

9 gün süreyle 7 bölge, Türk dünyası ve balkanlar olmak üzere her akşam burada farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Bunun dışında asıl önemlisi derneklerimizin yöneticileri, sabahtan akşamın geç saatlerine kadar buradaki stantlarda bir arada muhabbet ediyor ve kendi kültürlerinin ürünlerini bir birlerine ikram ediyor. Bu ziyafet 9 gün boyunca devam ediyor. Karadeniz Bölgesi gecesindeyiz. Bende Giresunluyum böyle bir gece hemşerilerimle buluşmak beni oldukça mutlu etti dedi.

kullan

Zeytinburnu Giresunlular Dernek Başkanı Yaşar Güner, Zeytinburnu Haber Gazetesine yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi. Derneğimiz Zeytinburnu’nun köklü Derneklerinden biri 1987 Yılında kuruldu. Zeytinburnu’na göç etmemizin ana nedenleri arasında ekonomik kaynakların azlığı geliyor. Akrabalarımızın fazlalığı nedeniyle İstanbul’da Zeytinburnu’nu seçtik. Zeytinburnu’nda artan Giresun nüfusu artık Giresun Derneğinin gerekliliğini ortaya koydu.

kullan

1987 Yılından bugüne İl, ilçe ve köy derneklerini kurarak hemşerilerimizin sesi olduk. Giresun Derneği olarak vatandaşlarımızın sosyo ekonomik sıkıntılarında yanlarına yer almaya çalışıyoruz. Önceliğimiz Eğitim. İhtiyaç sahibi öğrencilerimize burs veriyoruz. Ramazan aylarında erzak dağıtıyoruz. Zeytinburnu’muzun çehresini değiştiren ve her daim hemşerilerinin yanında yer alan Belediye Başkanımız Murat Aydın’a teşekkür ediyorum dedi.

kullan

Karadeniz Bölgesi gecesindeki konuşmasının ardından Belediye Başkanı Murat Aydın, Giresun Derneğinin stantını ziyaret etti. Başkan Aydın, Dernek Başkanı Yaşar Güner, AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Dernek Sekreteri Erdoğan Güner ile birlikte hamsi pişirdi. Davetlilere ikram etti. Pişirilen hamsilerin tadına da bakan Başkan Aydın standa bulunan dev Karadeniz ekmeğiyle de fotoğraf çekilmeyi ihmal etmedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan