• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

13. Geleneksel Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Başladı. İstanbul Samsunlular Derneği 13.Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanına kurduğu standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

03 Ekim 2016 Pazartesi 11:14

İşadamı Davut Genç, 2013 Yılında Zeytinburnu’ndaki Samsunluları tek çatı altında buluşturmak için kurduğu Tüm Samsunlular Derneği geride bıraktığı Üç yıl içinde yaptığı faaliyetlerle adından sıkça söz ettiriyor. Samsunluları nezih bir dernek mekânına kavuşturan Davut Genç Derneğin altında hemşerileri için güzel bir sosyal içerikli mekân oluşturdu. Bayramlarda Samsunluların sıla özlemini gidermek için otobüs tutarak akrabaları ile buluşturan Başkan Genç hemşerilerinden tam not aldı.

kullan

Zeytinburnu Belediyesi’nin 13 Yıldır aralıksız düzenlediği Yöresel Günlere kurulduğu günden beri katılan Samsunlular Derneği’nin stantına hem Samsunlular hem de ziyaretçiler yoğun ilgi gösteriyor. Ziyaretçilere Samsun Derneği tarafından çeşitli ikramlarda bulunuyor.

kullan

Karadeniz Bölgesi’nin sahne aldığı Yöresel Günler gecesinde Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın şunları söyledi.

kullan

Zeytinburnu Türkiye’nin hatta Dünya’nın minyatürü gibi. Bu nedenle Kendimi Türkiye’nin en şanslı Belediye Başkanı olarak görüyorum. Yöresel Günlerdeki amacımız Anadolulu kültürü unutulmasın, unutulmayan bu kültür Ülkemizin kültürüne katkı versin. Bu katkıyı sağlayan İllerimizin başında da Samsun geliyor dedi.

kullan

İstanbul Tüm Samsunlular Derneği Başkanı Davut Genç ise Yöresel Günlerle ilgili gazetemize çok özel açıklamalar yaptı. Derneği 2013 Yılında Telsiz Mahallesinde kurduk. Yaklaşık 1500 civarında bir üyesi var. Üye sayımız gün geçtikçe artıyor. Derneğimizin önceliği hemşerilerimizi bir arada tutmak. Zeytinburnu jeopolitik olarak İstanbul’un en değerli ilçesi haline geldi. Dernek merkezinin Zeytinburnu’nda olması ve Zeytinburnu’nda ikamet etmek bizim için büyük şans. Hainlerin ülkemizi çepe çevre sardığı bu günlerde Yöresel Günler büyük önem arz ediyor. Birlik ve beraberliğe bu günlerde çok ihtiyacımız var. Zeytinburnu Belediye Başkanımız Murat Aydın’a hem ilçemizin çehresini değiştirdiği hem de 13 yıldır böyle bir kucaklaşmayı sağladığı için teşekkür ediyorum dedi.

kullan

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın 13.Yöresel Günlerde Karadeniz gecesinde yaptığı konuşmanın ardından Karadeniz bölgesi derneklerinin stantlarını ziyaret etti. Samsunular Derneği stantını ziyaret eden Başkan Aydın, Dernek Başkanı Davut Genç ve Ak Parti ilçe Başkanı Bahattin Ünver ile birlikte ziyaretçilere Pide ve gözleme dağıttı. Samsunlular ile birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Belediye Başkanı Murat Aydın ziyaretin ardından protokol bölümüne geçerek geceyi izledi. 

kullan

13.Yöresel Günlerde Karadenizliler Gecesi oldukça renkli anlara sahne oldu. Kemençe horon ve karşılama ile vatandaşlar gecenin geç saatlerine kadar eğlendiler. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan