AK Parti Zeytinburnu Eylül ayı Danışma Meclisi Kazlıçeşme Kültür Merkezinde yoğun katılımla yapıldı. Danışma Meclisini AK Parti ilçe Başkan Yrd. Alaattin Çam yönetti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından 4 Aylık faaliyet raporu slayt şeklinde parti teşkilatı ile paylaşıldı.

Ak Parti’den Darbecilere Birlik Mesajı Ak Parti Zeytinburnu ilçe teşkilatı 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra ilk kez danışma meclisinden bir araya geldi. Danışma Meclisine Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı ve Osman Aşkın Bak, Diyarbakır İl Başkanı Av.Muhammed Akar, İl Yönetim Kurulu üyeleri Murat Atım ve Sevilay Uludağ, Belediye Başkan Yrd. Saffet Öz, Semih Demirci, Meclis üyeleri ve Teşkilat Mensupları katıldı.

Küsrüye ilk olarak AK Parti Zeytinburnu’nun deneyimli ilçe Başkanı Bahattin Ünver çıktı. Başkan Ünver konuşmasında FETÖ Terör örgütüne ateş püskürdü. Hainler 15 Temmuz gecesi derslerini aldılar dedi. Ünver’in konuşmasından satırbaşları şöyle: 15 Temmuz Darbe girişimi esnasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın CNN Türk kanalında Hande Fırat’a bağlanarak yaptığı konuşmayı izlerken çok duygulandım. Bu güzel videoyu hazırlayan Tanıtım ve Medyadan sorumlu Yardımcım Ahmet Kaya’ya bu sinevizyon biraz uzun biraz kısaltalım dediğim zaman sayın başkanım nasıl Reisin o güzel konuşmasını keseyim deyince haklısın dedim ve hiç  kesinti yapmadan  o sine vizyonu burada beraber izlemiş olduk. 15 Temmuz’da Sizler bir destan yazdınız. Milletimiz bir destan yazdı. Bundan sonraki on yıllarda ve yüzyıllarda birlik ve beraberlik tarihi yazılırken Türkiye milletinin yazdığı destan mutlaka o kitaplarda ve eserlerde çok iyi bir şekilde yerini alacaktır. Türkiye’nin dört bir tarafında Alevsiyle, Sunnisiyle, Kürdüyle, Türküyle ve Arabıyla bütün etnik gruplar topyekûn illegal bir kalkışmanın karşısında büyük bir duruş sergiledi. Cumhurbaşkanımızın cesareti, feraseti ve liderliğinde ve milletimizin yine cesaretiyle biz aslında iyi planlanmış, iyi kurgulanmış ve son derece vahşi şiddet içeren bir darbe girişimini engelledik. Bundan dolayı sizlerle gurur duyuyoruz. Siz gazi şehrin kahramanları en büyük teşekküre layıksınız. Allah (c.c) sizden razı olsun. Biz bir daha bu ülkede bu türden bir kalkışma olmaması için biliyorsunuz 1859’dan beri bir takım kalkışmalar oldu. Artık Olağanüstü hal dönemi içindeyiz. Bütün tedbirler alınıyor. Artık bir daha asla bir darbe bu ülkede gündeme gelemeyecek. Çünkü darbeler aslında hukuk devletini yok etmek içindir. Darbeler hak ve özgürlükleri yok etmek içindir. Darbeler ülkeleri 30-40 yıl geriye götürür. Aslında 15 Temmuz’da siz geleceğinize sahip çıktınız. Bu millet top yekun bu ülkenin geleceği için birlik ve beraberlik için birlikte hareket ettiğimizde, hak ettiğimiz yere geleceğiz. Yıllardır bu ülkenin ne tür komplolarla tehditlerle karşı karşıya kaldığımızı gördünüz. Tüm bunlara rağmen ülke güçlü ve dayanıklı şekilde yoluna devam etti. Artık önümüz açık. Artık siyasi gerginlik bekleyenler avucunu yaladılar. İç savaş bekleyenler avuçlarını yaladılar. Gerilim bekleyenler, daha çok bekleyecekler. Biriz, beraberiz, kardeşiz.”ifadelerini kullandı.

Daha sonra İstanbul ile kardeş il olan Diyarbakır’ın Ak Parti  il başkanı Muhammed Akar kürsüye gelerek Diyarbakır’da artık Ak Hizmeti hak ediyor. İstanbul ile kardeş iliz.  Bize vereceğiniz destek ile yapılacak ilk yerel seçimde Belediyeyi kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Zeytinburnu’nda sorumlu yeni il koordinatörü kısa bir konuşma yaparak il başkanı Dr.Selim Temurci’ nin selamlarını teşkilat mensuplarına iletti. Milletvekilleri Ahmet Hamdi Çamlı yaptığı konuşma ile birlik ve beraberliğin öneminden bahsetti.  Daha sonra ise heyecanlı konuşmaları ile Zeytinburnu teşkilatının yakından tanıdığı Ak Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak darbeciler ile alakalı bir konuşma yaparak teşkilatın motivasyonunu artırdı. Kazlıçeşme Kültür Merkezini dolduran Ak Parti Zeytinburnu teşkilat mensupları  darbeden dolayı 4 aydır yapılamayan ilçe danışma meclisine yoğun katılım gösterdi..

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL