Zeytinburnu’nun köklü ailelerinden Üstündağ Ailesinden Selahattin Üstündağ ve Eşi Rukiye Üstündağ önce umrelerini yaptılar uzun bir süre hac kurasında kutsal topraklarda hac farizası sırasını beklediler. Bu yıl bekledikleri müjdeli haberi aldılar ve hac kuralarında isimleri çıkarak Hac farizası için kutsal topraklara gittiler.  Hac farizasını gözyaşları arasında yapıp ülkemize dönen Hacı Selahattin Üstündağ ve Eşi Hacı Rukiye Üstündağ için oğlu Soner Üstündağ Beylikdüzünde bir cafede Hac Mevlidi tertipledi.

Birçok yakın eş dost ve akrabanın bir araya geldiği Hac Mevlidi Mustafa Hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim-i tilaveti ile başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ilahiler okundu ve dualar yapıldı. Ardından Semazen gösterisi yapıldı. Mevlid programına katılanlarla Hacı Selahattin Üstündağ ve Eşi Hacı Rukiye Üstündağ yakından ilgilendi. Davetlilere ikramlar yapıldı. Kutsal topraklardan getirilen hediyeler programlara katılanlara takdim edildi.

Ahde Vefa Derneğinin Kurucularından olan İş adamı Soner Üstündağ Kutsal Topraklardan dönen anne ve babası Hacı Selahattin Üstündağ ve Eşi Hacı Rukiye Üstündağ için okuttuğu Mevlit Programına Ahde Vefa Derneği Başkanı Metin Şengöz ve Eşi Nurgül Şengöz, MHP Zeytinburnu Eski İlçe Başkanı Av. Fethi Ahmet Alparslan, Ahde Vefa Derneği Yöneticileri, Ahde VFA Derneği Evinin Öğrencileri ve çok sayıda yakın akraba ve dost katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL