• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı coşkulu başladı

2016-2017 eğitim-öğretim yılı, yurt genelinde "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" teması ile düzenlenecek törenlerle başladı. Zeytinburnu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı için geniş katılımlı tören Celalettin Gözüsulu ilköğretim okulunda yapıldı.

20 Eylül 2016 Salı 15:54

2016-2017 eğitim öğretim yılında açık öğretim öğrencileri dahil, örgün eğitimde resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve 900 bin dolayında öğretmen ders başı yaptı. Okullarda, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konularını kapsayacak şekilde törenler düzenlenecek. Törenlerde, Bakanlık tarafından hazırlanan "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" temalı broşürler tüm öğrencilere dağıtılacak.

Zeytinburnu’ndaki törene Celalettin Gözüsulu ilkokulu ev sahipliği yaptı. Törene, Kaymakam Ali Taşkın Balaban, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi, Askerlik Şube Başkanı Personel Albay Halil Akar, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Sekan Bulut, İlçe Müftüsü İsmail Gökmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt ve Şube Müdürü Mustafa Yılmaz, Zeytinburnu Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sami Ünlü, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkan Vekili Alaadln Çam ve Eğitim Komisyon Başkanı Bülent Küçükusta, CHP Zeytinburnu İlçe Başkan Yardımcısı Hasan Ali Hayıroğlu, Kırtasiyeciler İstanbul Oda Başkanı Yavuz Tekçe, Zeytinburnu Çevre Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ali Gündüz ve Yönetim Kurulu. okullarımız müdürleri ve temsilcileri ile öğrenci velileri katıldı.

Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mekmet Sena Hasanoğlu'nun sunumlarını yaptığı 2016 - 2017 Eğitim-Öğretim yılı Zeytinburnu İlçesi açılış programı okul müdürü Nejmi Kaşkaya'nın açılış konuşmasıyla başladı. Okul velileri adına Neslihan hanımın konuşması ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, Belediye Başkanı Murat Aydın ve Kaymakam Ali Taşkın BALABAN günün anlamını belirten konuşmalarını yaptılar. Kaymakam, kendisine sunulan buket çiçeği sunumu yapan öğrenciye hediye etti. 1. sınıf öğrencilerinin oluşturduğu Ritmik Dans ve Folklor oyunları sonrasında 2 öğrenci " Eğitime Merhaba " konulu şiirlerini yorumladılar. 4'üncü sınıflardan 7 öğrenci, okula yeni başlayan öğrencilerden 7 tanesine " HOŞGELDİNİZ " çiçek buketleri sundular.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Yeşilyurt öğrencilere başarılı bir eğitim yılı diledi ve sözlerini şöyle sürdürdü. Sevgili öğrencilerim, fedakâr meslektaşlarım ve değerli veliler; köklü yenilikler eşliğinde, yepyeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz. 2016–2017 eğitim öğretim yılının ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımıza, gençlerimize, onları yetiştirecek olan fedakâr öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize; iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini diliyorum. İnsanı şekillendiren, insanlığı yücelten, bilgi ve birikim sağlayan eğitimin elbette ki önemi büyüktür. Eğitim çağdaş toplum olma yolunda çalışan ve medeni milletler seviyesini yakalamak isteyen tüm ülkeler için vazgeçilmezdir. İnsanın inkişafında, demokratik gelişmede, ekonomik kalkınma ve teknolojide eğitimi ayrı düşünmek imkânsızdır. Dünyada söz sahibi olabilmek için milli ve manevi değerlerle donatılmış, özgüveni tam, kalbi sevgiyle dolu bilinçli nesiller yetiştirmek hepimizin gayesi olmalıdır.

Bunu da başaracak olan sizlersiniz. Bu amaçlara ulaşmada gösterilecek en küçük ihmal, başka odaklarca kullanılabilir. Son dönemlerde ne yazık ki bunun acı örneklerini yaşadık.Ancak, bizler inanıyoruz ki;Yüce Rabbimiz milletimizi mahzun etmeyecektir. Zira bu millet, geçmişten günümüze; imanını, vatanını, bayrağını, istikbal ve istiklalini en muazzez varlığı bilmiştir. Bu değerlerine namahrem ellerin değmesine izin vermemiştir. İstiklal şairimizin “Asım’ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek. İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.” dizelerinde dile getirdiği gibi milletimiz; vatanını, haysiyetini, izzet ve şerefini çiğnetmemiştir. İradesini, aklını ve ruhunu başkalarına teslim etmemiştir.
 
Bu milletin evlatları 15 Temmuz´da bunu bütün dünyaya canları pahasına bir kez daha göstermiştir. Bu vesileyle 15 Temmuz demokrasi şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sevgili öğrencilerim, Sizler yarınlarımızın Türkiye’sini şekillendireceksiniz. Ülkemizin bekası için sizlerin; birbirinize saygılı, farklılıkları zenginlik olarak görme, birlikte yaşama ve üretebilme, kendinizin ve başkalarının yaptıklarını sorgulayabilme, hakkın ve doğrunun yanında tıpkı 15 Temmuzdaki gibi kararlı duruş sergileme özelliklerini tavizsiz bir şekilde sürdürmeniz gerekir. Bizler eğitim yöneticileri olarak,  bu uğurda mesai kavramı gözetmeksizin sizlere uygun eğitim-öğretim ortamı hazırlamak için çalışmaktayız.

Değerli anne ve babalar,Çocuklarınızı en az sizin kadar seviyoruz. Sizin her türlü kaygı ve endişenizi paylaşıyoruz. Güvenli ve huzurlu bir eğitim ortamı oluşturmak hepimizin görevidir. Çocuklarınızın bizlere emanet olduğu bilincindeyiz. Çocuklarınızın eğitim öğretim sürecinin sonunda elde edecekleri bilgi, birikim, yeterlilik ve yaşam becerileri bakımından en iyi şekilde donatılacağından emin olmanızı isterim.Onları geleceğe hazırlarken, akademik bilginin yanında; milli ve manevi değerlerimizle yoğurmayı, gerçek anlamda dini ve ahlaki bir terbiye ile yetiştirmeyi de ihmal etmemeliyiz. İhmal etmemeliyiz ki, çocuklarımızı kendi hain emelleri doğrultusunda yetiştiren, kendi insanını katledecek derecede canavar bir ruha büründüren, masumiyet perdesi altında gizlenmiş kişilere kaptırmayalım. Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bu zaman diliminde bütün mevcudiyetimiz ve samimiyetimizle ´´tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet´´ için ülkemizin hizmetinde olalım. Bu hepimiz için tarihi bir görev, vicdani bir sorumluluktur.Bütün bu yaşananlar 2016-2017 eğitim-öğretim yılını daha bir özel kılmaktadır. Millet olarak bütün fertlerimizle her zamankinden daha fazla uyanık olmalı,  birlik ve beraberlik için tek vücut olmalıyız. Tarih, bizleri ikinci Kurtuluş Savaşı´nı kazanan nesil olarak yazacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve ülkemiz için hayırlı, huzurlu ve başarılı geçmesini Yüce Rabbim ‘den niyaz ederim dedi.
                                                        
Ardından Okul Müdürü Nejmi Kaşkaya ile protokolü sınıfları ziyaret etti. Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Belediye başkanlığının yalnızca ilkokul öğrencilerine mahsus olarak hazırlattığı 30 TL'lik kırtasiye hediye çeklerini protokol ile öğrencilere dağıttılar. Mütevazılıği seven Kaymakam Ali Taşlım Balaban, öğretmenler odasına geçerek çay ikramları sunumlarıyla burada neşeli sohbetlerde bulundu. Okul çıkışında Müdür Yardımcısı Hicran uslu'nun masraflarını kendisini karşılayıp yaptırdığı okul başarı kupaları ve ödüllerinin muhafazası vitrinleri ve okul girişi kolonlarında İstanbul temalı giydirme yaptırmasını öğrenen Kaymakam Ali Taşkın Balaban özellikle teşekkür ve tebriklerde bulundu.

 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAY


Zeytinburnu’nda yeni eğitim ve öğretim yılı coşkulu başladı


Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan