LOKLAR KURBAN ÇADIRINDA 100 KG’A KADAR KÜÇÜKBAŞ VAR

Merkezefendi’deki Kurban Pazarının hemen girişinden Yılmaz Loklar’ın Kurbanlık çadırı var. Yılmaz Loklar, Küçükbaş Kurbanlıklarını Tekirdağ Pınarça’daki Loklar Organik Tarım  ve Hayvancılık Besi çiftliğinde  yetiştiriyor. Bu çadırda 700 ile 1800 TL arasında küçükbaş kurbanlıklar var. Zeytinburnu Belediyesinin Kurban Pazarında en göz Kurbanlık çadırlarından biri olan Loklar’ın çadırı gün boyu vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

E-KURBAN YOĞUN TALEP GÖRÜYOR

Teknoloji çağına ayak uyduran besiciler, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvanlarını internet üzerinden satışa sundu. Alıcılar bu uygulamaya yoğun ilgi gösterdi. Kullanımı her geçen gün artan internet sayesinde besiciler de kurbanlıklarını satabilmek için farklı yollara başvuruyor. Kurban Bayramı'na sayılı günler kala internet çağına besiciler de uyum sağlayarak, hayvanlarını internet üzerinden satışa çıkarttı.

BİLGİLERE KOLAYCA ULAŞIYORLAR

Çeşitli internet sitelerinde büyükbaş ve küçükbaş hayvanların satışını yapan besiciler, bu sayede daha fazla müşteriye ulaşabiliyor. Besicilerin internete yükledikleri kurbanlık bilgileri ile kurbanlık satın almak isteyen vatandaşlar, hayvanların fiyatlarından nereden geldiklerine, ağırlıklarına kadar birçok bilgiye buradan ulaşarak kurbanlıklarını satın alabiliyor.

KESİM YAPTIRMA İMKÂNINA SAHİPLER

Kurbanlıklarını internet üzerinden satın alan müşteriler istediği takdirde bazı besiciler kurbanlıkları keserek, etini alıcıların evlerine kadar ulaştırma imkanı sunuyor.Kars'tan getirdiği kurbanlıkları internet üzerinden satan Zeki Tubay, "İnternete koyma fikrini üniversite öğrencisi yeğenim söyledi. Yeğenim kurbanlıkların fotoğrafını çekti ve internete yükledi. Zeytinburnu Belediyesi burada hayvan satmamıza izin verdi biz de buradan da yola çıkarak başladık. Bu şekilde müşterilerin kurbanlıklarımıza talebi daha arttı. Önceden daha az arıyorlardı bizi şimdi 150-200 tane malı internetten satıyoruz. İnternete yüklediğimiz fotoğraflarla buradaki hayvanlar aynı, böylelikle müşteriler mağduriyet yaşamıyor ve daha memnun kalıyor. Vatandaş internette görüyor, bizi arayarak 7-8 bin liralık kurbanlık istediğini söylüyor. Biz de ona göre fotoğraf çekip gönderiyoruz" dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ