Zeytinburnu Spor Merkezi Kulüp Başkanı ve Taekwondo antrenörü Cemal Kabadayı Almanya’da yapılan Uluslararası hakem sınavlarını kazandı Zeytinburnu ilçesinde ilk defa bir uluslararası Taekwondo hakemi çıkarmış oldu.

Zeytinburnu ilçemizde 27 yıldır faaliyetlerini sürdüren Zeytinburnu İhtisas Spor Kulübü Başkanı Türkiye Taekwon-do Federasyonu Baş Antrenörü siyah kuşak 5.Dan Cemal Kabadayı 20 Kasım 2011 - 3 Aralık 2011 tarihleri arasında Antalya'da açılan Teknik Direktörlük kursunu başarı ile tamamlayarak Zeytinburnu ilçemizde bir ilki başardı. Başarılı Teknik Direktör Cemal Kabadayı hakem olarak binlerce müsabakalara imza attı.

Ulusal Milli Hakem Kabadayı Uluslararası Hakemlik hedefini de bir kaç yıl içinde gerçekleştirerek Tekni,k Direktörlük ve Uluslararası alanda Taekwon-do branşında spor yapacak ve yapan gençleri Türk Milli Takımında en iyi şekilde temsil ederek hedeflerinin büyük başarılara imza atmak olduğunu söyledi.

Zeytinburnu İhtisas Spor Kulübü Başkanı Cemal Kabadayı, yine Zeytinburnu ilçemizden Türkiye şampiyonları yetiştirerek Milli takımda yarıştırdığını, bu başarılarının yerel yöneticiler tarafından göz ardı edildiğini Amatör Spor Kulübü olmalarına rağmen sadece futbolu amatör spor olarak gördüklerini, bu güne kadar futbol kulüplerine yapılan malzeme yardımlarının tarafımıza hiç bir şekilde yapılmadığını yerel yöneticilerin Zeytinburnu'ndaki amatör sporlardan haberleri olmadığını, yine de bizlere sahip çıkıldığı taktirde Zeytinburnu'nu en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini, ilçemiz için var olmaya devam edeceklerini söyledi.

Uluslararası hakemliği hedefine ulaşan Hocamız Cemal Kabadayı'ya biz de Zeytinburnu Haber Gazetesi olarak başarılar diliyoruz.

ZEYTİNBURNUHABER.ORG-ÖZEL HABER