• Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor
 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda
 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı
 • Tüm Anadolu’yu Bir Saatte Gezme Fırsatı!
 • Zeytinburnu Kültür Sanat yeni sezonu açtı
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Meydanının yeni adı ‘’Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’’

15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinden sonra tüm yurtta olduğu gibi Zeytinburnu’nda da demokrasi nöbetleri binlerce vatandaşın katılımıyla devam ediyor.

02 Ağustos 2016 Salı 14:47

"TÜM PARTİLİLER BU MEYDANDA"

Binlerce vatandaş Zeytinburnu Meydanı'nda demokrasi nöbeti için yine bir araya geldi. Nöbete, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın yanı sıra ilçe protokolünden bir çok isim katıldı. Vatandaşlar meydanda gece boyunca bayrak sallayarak çalınan şarkılara eşlik etti.Zeytinburnu Belediye Başkanı Aydın yaptığı konuşmada, "Demokrasi nöbetlerine devam ediyoruz. Ben Zeytinburnulu hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi milli iradeye canları pahasına sahip çıktılar. Arkasından demokrasi nöbetlerine burada yine milli iradeye sahip çıkmaya devam ettiler" şeklinde konuştu. Başkan Aydın, konuşmasının devamında meydanda AK Parti'den Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'ne kadar tüm partili vatandaşların olduğunu kaydederek, "Bu meydan AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili diğer partililer hepsi bir aradalar. Halkın ortalaması geleceğiyle ilgili demokrasisine ve ülkesine sahip çıkma adına akşamdan sabaha kadar buradalar. Bu insanlara helal olsun. Zeytinburnu insanları güzel insanlar" ifadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNULU ŞEHİTLERİN ADI SOKAKLARDA YAŞAYACAK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Saraçhane'de şehit düşen Zeytinburnulu vatandaşların adlarının, yaşadıkları sokağa verileceğini duyurdu.Darbe girişimini engellemeye çalışırken Saraçhane'de şehit düşen Adil Büyükcengiz ve Şuayip Seferoğlu'nun hatırasını yaşatmak adına isimlerinin yaşadıkları sokaklara verileceğini açıklayan Aydın, kalkışmadan beri, vatandaşlar tarafından bir an boş bırakılmayan Zeytinburnu Meydanı'nın adının da 'Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı' olarak değiştirileceğini belirtti.

ŞEHİT ADİL BÜYÜKCENGİZ VE ŞEHİT ŞUAYİP SEFEROĞLU SOKAKLARI

Başkan Aydın, Zeytinburnulu şehitlerden Adil Büyükcengiz'in yaşadığı Gökalp Mahallesi 31. Sokak'ın "Şehit Adil Büyükcengiz Sokak" ve Şuayip Seferoğlu'nun yaşadığı Nuripaşa Mahallesi 63. Sokak'ın ise "Şehit Şuayip Seferoğlu Sokak" olarak değiştirilmesi yönünde ilk meclis toplantısında teklif verileceğini söyledi.

50 BİN KİŞİLİK MEYDANIN YENİ ADI: 'ZEYTİNBURNU 15 TEMMUZ MEYDANI'

Meclis toplantısında ayrıca, Zeytinburnu'nda demokrasi ve milli iradenin merkezi olan, kalkışmadan beri binlerce Zeytinburnulunun demokrasi nöbetlerinde bir an bile boş bırakmadığı Zeytinburnu Meydanı'nın da 'Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı' olarak değiştirilmesi teklif edilecek.

ALİŞAN ZEYTİNBURNU’NDA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Nöbetin 17'nci gününde Zeytinburnuluları yalnız bırakmayan isimlerden biri de sevilen ses sanatçısı Alişan'dı. Ellerinden geldiğince bütün Türkiye'yi sanatçılar olarak dolaşmaya çalıştıklarını ifade eden Alişan, "15 Temmuz akşamı göstermiş olduğunuz o büyük cesaretten dolayı Allah hepinizden razı olsun. Birçok düşmanla savaştık ama böylesine bir hainliği görmemiştik. Her şerde bir hayır vardır. Bizi yıkmayı değil ama bizi birleştirmeyi başardılar. Unuttukları iki şey vardı: Birincisi; al bayrağı kanıyla renklendirmiş bir millet. İkincisi; ölümden korkmayan bir Cumhurbaşkanı. Onlar bu iki şeyi hesap edemediler ve kurdukları tuzakl başlarına yıkıldı" dedi. Alişan, sözlerini tüm vatandaşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan Pazar günkü Yenikapı Demokrasi Nöbeti'ne davet ederek bitirdi.

VOLKAN BOZKIR: "BU MİLLETİN 37 ÜLKEDE 70 ŞEHİTLİĞİ VAR"

Gecede vatandaşlara seslenen Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır, "Aranızda olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Vatanına, milletine, memleketine ihanet etmeye kalkan şebeke, bize büyük bir tuzak kurmaya kalkıştı. Ama bilmedikleri çok şey vardı. Bu vatan hainleri o bilmediklerini bu vesileyle öğrenmiş oldu. Bu ülkenin 37 ülkede 70 şehitliği var. Şehitlerinin kanlarıyla sulanmış topraklarda bugünlere gelmiş bir ülkeden bahsediyoruz. 15 Temmuz gecesi elinizde hiçbir silah olmadan tanklara karşı koydunuz. Allah hepinizden razı olsun. Şehit olan kardeşlerimiz oldu hepsinin mekanı cennet olsun. Gazilerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum" dedi.
Darbe teşebbüsü gecesi sulama tankerlerini, itfaiye araçlarını, iş makinelerini ve kalan tüm araçlarını kışlaların önüne konuşlandırarak seferber olan belediyeleri de tebrik eden Bozkır, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için Allah'a dua ettiğini ve 2023'e çok daha güçlü bir şekilde girmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.
Zeytinburnu İlçe Müftsü İsmail Gökmen'in 15 Temmuz şehitlerine dua ettiği gecede, sanatçı Ahmet Okur Cumhurbaşkanı için yazdığı "Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan" şarksını meydandaki vatandaşlarla birlikte seslendirdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Yöresel Günler Şöleni’nde Kardeşlik Rüzgarı Esti

  Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Zeytinburnu Yöresel Günler Şöleni Türk Halk Müziği’nin sevilen ses sanatçısı Mustafa Keser konseriyle sona erdi. 10 gün boyunca Anadolu’nun birçok il, ilçe ve köylerinin buluştuğu şölende kardeşlik rüzgarı esti.

 • Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli Murat 10 Farklı Enstrüman Çalıyor

  Otizmli 20 yaşındaki Murat Yurtcu, aldığı müzik eğitimi sayesinde yüzde 98 olan otizm engelini yüzde 45'e kadar düşürdü.

 • Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınlarıyla Dünyaya açılıyor

  Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı sona erdi. Yayıncılık sektörünü ve kitapseverleri bir araya getiren kitap fuarını 5 günde yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti. 7 bin katılımcının bulunduğu fuarda ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları’na Türk ve yabancı ziyaretçilerin ilgisi yoğundu.

 • Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Derya & Nebi muhteşem bir nikah merasimiyle dünya evine girdi

  Yılmaz ve Fatma Uçar Çiftinin biricik kızları Derya Uçar, Eyüp ve Fatma Topal çiftinin biricik evlatları Nebi Topal Titanic Business Oteldeki muhteşem bir nikah merasimi ile dünya evinde girdi. Nikah merasimine şahitlik etmek üzere, siyaset ve iş dünyasından 1000’e seçkin davetli Titanic Otele akın etti.

 • Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Düzceliler Kabak Tatlısıyla Yöresel Günlere renk kattı

  Sanatçı Hülya Polat’ın sahne aldığı ‘Zeytinburnu yöresel günlerinde Düzce rüzgârı esti. Yaklaşık 9 gündür süren günlere ilk kez katılan Düzceliler, Güzeldere şelalesinden, Samandere Şelalesine, Ceneviz kalesinden, Fakıllı mağarasına, Kurugöl Kanyonundan, Melen raftingine, Böreğinden mantısına, kabak tatlısından fındığına Düzce’yi Zeytinburnu 15 Temmuz meydanına taşıdılar..

 • Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Yöresel günlerde gökten Kastamonu sarımsağı yağdı

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köylerinin aynı çatı altında buluştuğu Zeytinburnu 14. Yöresel Günlere Kastamonulular renk kattı. Kastamonu’nun yöresel ürünlerinin satıldığı Kastamonu standına Zeytinburnulular bir hafta boyunca akın etti.

 • Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Yöresel Günlere Sinop Mantısı mührünü vurdu

  Zeytinburnu Belediyesi tarafından organize edilen 14.Yöresel Günlerde Karadeniz Bölgesinde yerini alan Sinoplular hem hemşerilerine hem de ziyaretçilere mantı ikramında bulundu.

 • Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  Yöresel Günler’de Samsunlular Standına yoğun ilgi

  İstanbul Samsunlular Derneği 14.Yöresel Günler kapsamında 15 Temmuz Şehitler Meydanına kurduğu standa ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi. Bir hafta boyunca Samsunluların stantını ziyaretten eden Zeytinburnululara Başkan Davut Genç keşkek ziyafeti verdi.

 • Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Yöresel Günlerde Giresunlulardan Hamsi ziyafeti

  Türkiye'nin farklı iklimlerinden 24 bölgenin yöresel tatlarını sergilendiği Yöresel Günler Şöleninde Karadeniz Bölgesi’nin gecesi bir başkaydı. Karadenizliler gecesinde ziyaretçiler hem horona hem de hamsiye doydu.

 • Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi 10 BİN kişiye aşure dağıttı

  Erbakan Vakfı Zeytinburnu Şubesi Muharrem Ayı dolayısıyla 10 Bİn kişiye aşure ikram etti. 58.Bulvar Caddesindeki aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 • Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Başkan Murat Aydın bütçe görüşmelerinde ZEYBİS müjdesi verdi

  Zeytinburnu Belediyesi 2018 yılı tahmini Bütçesi 388 milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Zeytinburnu Belediyesi 2018 bütçe görüşmelerinde CHP’li meclis gurubunun eleştirilerini dinleyerek söz konusu sorunları sıralayarak cevap veren Belediye Başkanı Murat Aydın, bütçenin oluşmasına destek veren ilçe esnafına da teşekkür etti.

 • Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Narkotik Eğitim Tır'ı Zeytinburnu'nda

  Zeytinburnu Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Hedef Sensin' projesi kapsamında Narkotik Eğitim Tırı, Zeytinburnu'nda öğrencilere eğitim verdi.

 • Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  Gece Gölgenin Rahatına Bak, Çağatay Akman ile özel söyleşi

  “Gece Gölgenin Rahatına Bak” şarkısı ile milyonların gözdesi olan genç şarkıcı Çağatay Akman en son çıkardığı "Sensin Benim En Derin Kuyum" şarkısı ile de yer aldığı dijital platformlarda bir saat içerisinde 100 bini aşkın izlemeyi bulmuştu.

 • Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Yöresel Günlerde Akdeniz rüzgarı esti

  Anadolu’nun tüm il, ilçe ve köyleri Zeytinburnu Belediyesi tarafından 14’üncüsü düzenlenen Yöresel Günler Şöleni’nde biraya geldi. Yöresel Günlerin 7.Gecesinde sahnede Akdeniz Bölgesi vardı.

 • Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesinde den Öğrencilere Aşure ikramı

  Zeytinburnu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla ilçede eğitim gören 10 bin üniversiteli öğrenciye aşure ikramı yaptı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, belediye tarafından dağıtılan aşureyi beğeniyle yedi.

 • Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Dr. Adil Emecan 2019 için sahaya indi

  Zeytinburnu 3.Dönem Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, CHP İlçe Başkanı Metin Doğan, CHP İlçe Örgütü ve Belediye Meclis Üyeleriyle beraber 14.Yöresel Günler kapsamında STK’ların stantlarını ziyaret ettiler.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.4%

8.3%

8.6%

6.1%

30.6%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan