• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Meydanının yeni adı ‘’Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’’

15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinden sonra tüm yurtta olduğu gibi Zeytinburnu’nda da demokrasi nöbetleri binlerce vatandaşın katılımıyla devam ediyor.

02 Ağustos 2016 Salı 14:47

"TÜM PARTİLİLER BU MEYDANDA"

Binlerce vatandaş Zeytinburnu Meydanı'nda demokrasi nöbeti için yine bir araya geldi. Nöbete, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın yanı sıra ilçe protokolünden bir çok isim katıldı. Vatandaşlar meydanda gece boyunca bayrak sallayarak çalınan şarkılara eşlik etti.Zeytinburnu Belediye Başkanı Aydın yaptığı konuşmada, "Demokrasi nöbetlerine devam ediyoruz. Ben Zeytinburnulu hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi milli iradeye canları pahasına sahip çıktılar. Arkasından demokrasi nöbetlerine burada yine milli iradeye sahip çıkmaya devam ettiler" şeklinde konuştu. Başkan Aydın, konuşmasının devamında meydanda AK Parti'den Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'ne kadar tüm partili vatandaşların olduğunu kaydederek, "Bu meydan AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili diğer partililer hepsi bir aradalar. Halkın ortalaması geleceğiyle ilgili demokrasisine ve ülkesine sahip çıkma adına akşamdan sabaha kadar buradalar. Bu insanlara helal olsun. Zeytinburnu insanları güzel insanlar" ifadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNULU ŞEHİTLERİN ADI SOKAKLARDA YAŞAYACAK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Saraçhane'de şehit düşen Zeytinburnulu vatandaşların adlarının, yaşadıkları sokağa verileceğini duyurdu.Darbe girişimini engellemeye çalışırken Saraçhane'de şehit düşen Adil Büyükcengiz ve Şuayip Seferoğlu'nun hatırasını yaşatmak adına isimlerinin yaşadıkları sokaklara verileceğini açıklayan Aydın, kalkışmadan beri, vatandaşlar tarafından bir an boş bırakılmayan Zeytinburnu Meydanı'nın adının da 'Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı' olarak değiştirileceğini belirtti.

ŞEHİT ADİL BÜYÜKCENGİZ VE ŞEHİT ŞUAYİP SEFEROĞLU SOKAKLARI

Başkan Aydın, Zeytinburnulu şehitlerden Adil Büyükcengiz'in yaşadığı Gökalp Mahallesi 31. Sokak'ın "Şehit Adil Büyükcengiz Sokak" ve Şuayip Seferoğlu'nun yaşadığı Nuripaşa Mahallesi 63. Sokak'ın ise "Şehit Şuayip Seferoğlu Sokak" olarak değiştirilmesi yönünde ilk meclis toplantısında teklif verileceğini söyledi.

50 BİN KİŞİLİK MEYDANIN YENİ ADI: 'ZEYTİNBURNU 15 TEMMUZ MEYDANI'

Meclis toplantısında ayrıca, Zeytinburnu'nda demokrasi ve milli iradenin merkezi olan, kalkışmadan beri binlerce Zeytinburnulunun demokrasi nöbetlerinde bir an bile boş bırakmadığı Zeytinburnu Meydanı'nın da 'Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı' olarak değiştirilmesi teklif edilecek.

ALİŞAN ZEYTİNBURNU’NDA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Nöbetin 17'nci gününde Zeytinburnuluları yalnız bırakmayan isimlerden biri de sevilen ses sanatçısı Alişan'dı. Ellerinden geldiğince bütün Türkiye'yi sanatçılar olarak dolaşmaya çalıştıklarını ifade eden Alişan, "15 Temmuz akşamı göstermiş olduğunuz o büyük cesaretten dolayı Allah hepinizden razı olsun. Birçok düşmanla savaştık ama böylesine bir hainliği görmemiştik. Her şerde bir hayır vardır. Bizi yıkmayı değil ama bizi birleştirmeyi başardılar. Unuttukları iki şey vardı: Birincisi; al bayrağı kanıyla renklendirmiş bir millet. İkincisi; ölümden korkmayan bir Cumhurbaşkanı. Onlar bu iki şeyi hesap edemediler ve kurdukları tuzakl başlarına yıkıldı" dedi. Alişan, sözlerini tüm vatandaşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan Pazar günkü Yenikapı Demokrasi Nöbeti'ne davet ederek bitirdi.

VOLKAN BOZKIR: "BU MİLLETİN 37 ÜLKEDE 70 ŞEHİTLİĞİ VAR"

Gecede vatandaşlara seslenen Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır, "Aranızda olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Vatanına, milletine, memleketine ihanet etmeye kalkan şebeke, bize büyük bir tuzak kurmaya kalkıştı. Ama bilmedikleri çok şey vardı. Bu vatan hainleri o bilmediklerini bu vesileyle öğrenmiş oldu. Bu ülkenin 37 ülkede 70 şehitliği var. Şehitlerinin kanlarıyla sulanmış topraklarda bugünlere gelmiş bir ülkeden bahsediyoruz. 15 Temmuz gecesi elinizde hiçbir silah olmadan tanklara karşı koydunuz. Allah hepinizden razı olsun. Şehit olan kardeşlerimiz oldu hepsinin mekanı cennet olsun. Gazilerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum" dedi.
Darbe teşebbüsü gecesi sulama tankerlerini, itfaiye araçlarını, iş makinelerini ve kalan tüm araçlarını kışlaların önüne konuşlandırarak seferber olan belediyeleri de tebrik eden Bozkır, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için Allah'a dua ettiğini ve 2023'e çok daha güçlü bir şekilde girmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.
Zeytinburnu İlçe Müftsü İsmail Gökmen'in 15 Temmuz şehitlerine dua ettiği gecede, sanatçı Ahmet Okur Cumhurbaşkanı için yazdığı "Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan" şarksını meydandaki vatandaşlarla birlikte seslendirdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan