• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Meydanının yeni adı ‘’Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı’’

15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinden sonra tüm yurtta olduğu gibi Zeytinburnu’nda da demokrasi nöbetleri binlerce vatandaşın katılımıyla devam ediyor.

02 Ağustos 2016 Salı 14:47

"TÜM PARTİLİLER BU MEYDANDA"

Binlerce vatandaş Zeytinburnu Meydanı'nda demokrasi nöbeti için yine bir araya geldi. Nöbete, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın yanı sıra ilçe protokolünden bir çok isim katıldı. Vatandaşlar meydanda gece boyunca bayrak sallayarak çalınan şarkılara eşlik etti.Zeytinburnu Belediye Başkanı Aydın yaptığı konuşmada, "Demokrasi nöbetlerine devam ediyoruz. Ben Zeytinburnulu hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi milli iradeye canları pahasına sahip çıktılar. Arkasından demokrasi nöbetlerine burada yine milli iradeye sahip çıkmaya devam ettiler" şeklinde konuştu. Başkan Aydın, konuşmasının devamında meydanda AK Parti'den Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'ne kadar tüm partili vatandaşların olduğunu kaydederek, "Bu meydan AK Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili diğer partililer hepsi bir aradalar. Halkın ortalaması geleceğiyle ilgili demokrasisine ve ülkesine sahip çıkma adına akşamdan sabaha kadar buradalar. Bu insanlara helal olsun. Zeytinburnu insanları güzel insanlar" ifadelerini kullandı.

ZEYTİNBURNULU ŞEHİTLERİN ADI SOKAKLARDA YAŞAYACAK

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Saraçhane'de şehit düşen Zeytinburnulu vatandaşların adlarının, yaşadıkları sokağa verileceğini duyurdu.Darbe girişimini engellemeye çalışırken Saraçhane'de şehit düşen Adil Büyükcengiz ve Şuayip Seferoğlu'nun hatırasını yaşatmak adına isimlerinin yaşadıkları sokaklara verileceğini açıklayan Aydın, kalkışmadan beri, vatandaşlar tarafından bir an boş bırakılmayan Zeytinburnu Meydanı'nın adının da 'Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı' olarak değiştirileceğini belirtti.

ŞEHİT ADİL BÜYÜKCENGİZ VE ŞEHİT ŞUAYİP SEFEROĞLU SOKAKLARI

Başkan Aydın, Zeytinburnulu şehitlerden Adil Büyükcengiz'in yaşadığı Gökalp Mahallesi 31. Sokak'ın "Şehit Adil Büyükcengiz Sokak" ve Şuayip Seferoğlu'nun yaşadığı Nuripaşa Mahallesi 63. Sokak'ın ise "Şehit Şuayip Seferoğlu Sokak" olarak değiştirilmesi yönünde ilk meclis toplantısında teklif verileceğini söyledi.

50 BİN KİŞİLİK MEYDANIN YENİ ADI: 'ZEYTİNBURNU 15 TEMMUZ MEYDANI'

Meclis toplantısında ayrıca, Zeytinburnu'nda demokrasi ve milli iradenin merkezi olan, kalkışmadan beri binlerce Zeytinburnulunun demokrasi nöbetlerinde bir an bile boş bırakmadığı Zeytinburnu Meydanı'nın da 'Zeytinburnu 15 Temmuz Meydanı' olarak değiştirilmesi teklif edilecek.

ALİŞAN ZEYTİNBURNU’NDA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Nöbetin 17'nci gününde Zeytinburnuluları yalnız bırakmayan isimlerden biri de sevilen ses sanatçısı Alişan'dı. Ellerinden geldiğince bütün Türkiye'yi sanatçılar olarak dolaşmaya çalıştıklarını ifade eden Alişan, "15 Temmuz akşamı göstermiş olduğunuz o büyük cesaretten dolayı Allah hepinizden razı olsun. Birçok düşmanla savaştık ama böylesine bir hainliği görmemiştik. Her şerde bir hayır vardır. Bizi yıkmayı değil ama bizi birleştirmeyi başardılar. Unuttukları iki şey vardı: Birincisi; al bayrağı kanıyla renklendirmiş bir millet. İkincisi; ölümden korkmayan bir Cumhurbaşkanı. Onlar bu iki şeyi hesap edemediler ve kurdukları tuzakl başlarına yıkıldı" dedi. Alişan, sözlerini tüm vatandaşları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan Pazar günkü Yenikapı Demokrasi Nöbeti'ne davet ederek bitirdi.

VOLKAN BOZKIR: "BU MİLLETİN 37 ÜLKEDE 70 ŞEHİTLİĞİ VAR"

Gecede vatandaşlara seslenen Avrupa Birliği Eski Bakanı Volkan Bozkır, "Aranızda olmaktan büyük bir gurur duyuyorum. Vatanına, milletine, memleketine ihanet etmeye kalkan şebeke, bize büyük bir tuzak kurmaya kalkıştı. Ama bilmedikleri çok şey vardı. Bu vatan hainleri o bilmediklerini bu vesileyle öğrenmiş oldu. Bu ülkenin 37 ülkede 70 şehitliği var. Şehitlerinin kanlarıyla sulanmış topraklarda bugünlere gelmiş bir ülkeden bahsediyoruz. 15 Temmuz gecesi elinizde hiçbir silah olmadan tanklara karşı koydunuz. Allah hepinizden razı olsun. Şehit olan kardeşlerimiz oldu hepsinin mekanı cennet olsun. Gazilerimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum" dedi.
Darbe teşebbüsü gecesi sulama tankerlerini, itfaiye araçlarını, iş makinelerini ve kalan tüm araçlarını kışlaların önüne konuşlandırarak seferber olan belediyeleri de tebrik eden Bozkır, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için Allah'a dua ettiğini ve 2023'e çok daha güçlü bir şekilde girmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi.
Zeytinburnu İlçe Müftsü İsmail Gökmen'in 15 Temmuz şehitlerine dua ettiği gecede, sanatçı Ahmet Okur Cumhurbaşkanı için yazdığı "Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan" şarksını meydandaki vatandaşlarla birlikte seslendirdi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-TAYLAN DEMİRELLİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.5%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan