• Zeytinburnu'ndaki üçgen arsa 14.9 milyon TL'ye satılıyor
  • Zeytinburnu gelecek 5 yılda yüzde 108 değer kazanacak
  • Saadet Partisi Başkan Aydın'ı ziyaret etti
  • MHP'den Saadet Partisi'ne iade-i ziyaret
  • 'Zeytinburnu Kimsenin tercihine göre planlanamaz'
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Demokrasi Nöbetine Devam Ediyor

Zeytinburnulu vatandaşlar demokrasi nöbetine devam ediyor. Darbe girişimine karşı ilçe meydanında milli irade nöbeti tutan vatandaşları yalnız bırakmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, sabah namazını vatandaşlarla birlikte kıldı.

30 Temmuz 2016 Cumartesi 15:38

Zeytinburnu’nda binlerce kişi ilçe meydanında düzenlenen demokrasi mitinginde milli iradeye sahip çıktı. Darbe teşebbüsünün yapıldığı gece Saraçhane’de şehit olan Zeytinburnulu Şehit Adil Büyükcengiz ve Şuayip Seferoğlu’na dualar eden Zeytinburnulular, gece boyunca meydandan ayrılmayarak milli iradeye sahip çıktı. Vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetine katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rabbim sizlerden razı olsun. Kıyamete kadar şu ay yıldız bayrağımızın bu gök kubbede dalgalanmasına ve ezanlarımızın susmamasına katkı verdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.”dedi.

“HÜRRİYETİN BEDELİNİ ŞEHİTLERİMİZLE ÖDEDİK”

Gece boyu ilahilerin ve şiirlerin okunduğu demokrasi nöbetinde söz alan televizyon ve radyo programcısı Senai Demirci, “Konuşmanın en güzelini, bu meydanları dolduran milletimiz yapıyor. 15’inci güne yaklaşsak da heyecanlar ilk günkü gibi taze halini koruyor. Artık İstanbul’un her karışında şehitlerimizin hatırası var. Hürriyetin, özgürlüğün, istiklalin bedelini şehitlerimizle ödedik. Bundan sonra belimizi kimse bükemez çünkü bu meydanlarda var olan ruh hiçbir zaman eksilmeyecek.” dedi.

“FİLOZOFLARDAN, PROFESÖRLERDEN BİLE AKILLI DAVRANDINIZ”

Demokrasi nöbetinde Zeytinburnuluları yalnız bırakmayan Eski Dönem İstanbul Milletvekili Mukadder Başeğmez ise, “Al bayraklarla göğsünüzü tankerlere karşı siper ederek bu vatana sahip çıktınız. Siz ne büyük bir milletsiniz ki kimse size anlatmadan, izah etmeden vatanın üzerinde oynanan karanlık oyunları derin irfanınızla gördünüz, sezdiniz ve filozoflardan, profesörlerden bile daha akıllıca davranıp gerekli tüm tedbirleri aldınız. Meydanlara inerek bu vatana sahip çıktınız. Allah hepinizden razı olsun.”dedi.

“BÜYÜK PASTA TÜRKİYE”

Vatan hainlerinin Orta Doğu’da yaptığı karanlık hesapları Türkiye toprakları üzerinde de gerçekleştirmek istediklerini belirten Başeğmez, “Yabancı güçler artık bizi birbirimize kırdırmak için aramızdan çıkardıkları yeni vatan hainlerini yetiştiriyor. İşte Suriye, Mısır, Irak, Libya televizyonlarda her gün izliyoruz kardeşi kardeşe öldürtüyorlar. Böylece bütün İslam coğrafyasını paramparça edecekler. Tabi bu planda büyük pasta Türkiye oluyor. O yüzden Türkiye için daha farklı hesaplar yapıyorlar. Tam 40 yıldır Türkiye’yi parçalamak için büyük kaos hareketleri düzenlediler. 15 Temmuz darbe teşebbüsü de bu kirli oyunlardan biriydi. Ama sizler bu karanlık oyunu bozdunuz. Onlara fırsat vermediniz. Onlara hiç unutamayacakları bir ders verdiniz.”dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.2%

8.3%

8.6%

6.1%

30.9%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan