HAKİMİYET MİLLETİNDİR

15 Temmuz Gecesi başlatılan hain darbe girişimini ve eşi benzeri görülmemiş terör olayını şiddetle kınıyorum. Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk Demokrasi Tarihine bir kara leke olarak girmiştir. Darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük faktörün, aziz milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın ve Hükümetimizin, siyasi partilerimizin, TSK komuta kademesinin, sivil toplum örgütlerimizin, medyamızın darbeye karşı kararlı duruşu, yani birlik ve beraberlikle milli iradeye sahip çıkmaları olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir. O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir. Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.

Darbe girişiminin duyulmasının ardından Zeytinburnu Meydanında toplanan ve Reis-in talimatı ile Sahil yolundan yürüyerek Atatürk Havalimanına ulaşıp buradaki darbecileri etkisiz hale getiren Yüzbinlerce Zeytinburnulu ile gurur duyuyorum. O saatten bu saate kadar Zeytinburnu Meydanında 24 Saat Demokrasi Nöbeti tutarak Mili Egemenliğine sahip çıkan Zeytinburnu Halkına müteşekkiriz. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Darbeye direnirken şehit olan vatandaşlarımızı, polisimizi, askerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum, milletimizin başı sağ olsun.

AK PARTİ ZEYTİNBURNU İLÇE BAŞKANI BAHATTİN ÜNVER