• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Kadir Topbaş Zeytinburnu’nda Demokrasi Nöbeti tuttu

Zeytinburnu’nda demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlarla bir araya gelen Kadir Topbaş, “Vatan hainlerine dur diyerek karanlık geceyi nurlu sabaha dönüştürdünüz. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin” dedi.

25 Temmuz 2016 Pazartesi 10:02

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Zeytinburnu’nda vatan ve demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlara birlikte demokrasi nöbeti tuttu. Zeytinburnu Demokrasi meydanını Türk bayraklarıyla kırmızı beyaza boyayan Zeytinburnulular, Başkan Kadir Topbaş’ı coşkuyla karşıladı.

Kutlu nöbetçilere seslenen Kadir Topbaş, “Demokrasi nöbetiniz hayırlı olsun. 15 Temmuz’da bir destan yazdınız. Yeni ufuklar açtınız. Türkiye üzerinde oyun oynamak istemeyenlere fırsat vermediniz. Siyasi düşünceleri bir tarafa bırakarak önümüzde hiçbir engel duramaz dediniz. Bir araya geldiniz. Yüreklerinizle tankların silahların önüne çıktınız. Şehit oldunuz, gazi oldunuz. Hepinizi kutluyorum. Çanakkale’de destan yazan neslin torunları olduğunuzu gösterdiniz” diye konuştu. Bu toprakların dualı topraklar olduğunu ve İstanbul’u müjdelenmiş, emanet şehir olarak gördüklerini aktaran Başkan Topbaş,  bu şehre el uzatmak isteyenlerin, bu ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenlerin asla başarıya ulaşamayacağının altını çizdi.

“KARANLIK GECE NURLU SABAHA DÖNÜŞTÜ”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Sayın Başbakanımızın gayretiyle inşallah bu acıları bir daha yaşamayacağız” diyen Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Fetö’nün asker kılıklı teröristleri vatanımınız milletimiz üzerinde oyun oynadı. Onların oyunlarını bozdunuz. Diklenmeden dik durmayı başardınız. 79 milyonluk bir aile olarak Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yeni bir Türkiye inşa etmeye hazır olduğunuzu gösterdiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Geleceğimiz daha aydınlık olacak buna kesinlikle inanıyoruz. Sizler meydanlara çıkmasaydınız, Türkiye’nin üzerinde farklı bir atmosfer olacaktı. Sizler imanınızla, yüreğinizle ve vatan sevginizle teröristlerin karşısında bir güç olarak çıktınız. Ve çok şükür o karanlık gece sizlerin sayesinde nurlu bir sabaha dönüştü. Yavrularımızın ve Türkiye’nin geleceği çok daha farklı olacak.”

Vatandaşlardan, hile ve desiselere karşı birlik ve beraberliği bozmamalarını isteyen Topbaş, “Milletimizin samimiyetiyle beslenen, hoşgörüsüne sığınan bu teröristler, milletimizin parasıyla alınan silahlarla bu millete karşı durdu. Biz şanlı tarihimizde asla kendi milletimize silah doğrultmamışız. Elinde silah olmayan düşmanımıza dahi dokunmamışız. Bu hain teröristler düşmanın dahi yapmadığı şekilde acılar yaşattılar. Tarihin sayfalarına altın harflerle yazılacak bu destanımızı gelecek kuşaklar unutmayacak. Biz yeter ki aramızdaki şu birlikteliği sağlam tutalım, birbirimize hoşgörüyle yaklaşalım ve selamı yaygınlaştıralım ki bir daha bu hain darbe girişimine tevessül edemesinler. Hep beraber Türkiye’yi hak ettiği yere taşımanın derdinde olacağız. İçimizdeki bu hainleri de temizleyeceğiz. Asla fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan