• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Esra ve Bahadır bir ömür boyu mutluluğa evet dedi

İşadamı Yüksek Akgül ve eşi Filiz Akgül oğulları Bahadır’ın damatlığını, Mustafa Kemal ve Hatice Dökmetaş’ta kızları Esra’yı telli duvaklı gelin etmenin mutluluğunu yaşadılar.

24 Temmuz 2016 Pazar 19:34

Pullman Çobançeşme ‘de muhteşem düğün 15 Temmuz 2016’ da yaşanan Darbe girişiminden dolayı şehit edilen 250’ye yakın vatandaşın ruhuna hediye edilmek üzere okunan Kur’an-ı kerim okundu. Vatanın birlik beraberliği için canlarını veren demokrasi şehitlerimize dua edildi.

Damadın Babası İş adamı Yüksel Akgül seçkin davetlilere kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Öncelikle bu mutlu gününüzde aramızda olan Ak Parti İstanbul Milletvekilleri sayın Halis Dalklılıç ‘a ,Harıun Karaca’ya,Tülay Kanarca’ ya ,eski bakanlarımızdan Lütfullah Kayalar’a, İlçe başkanlarımıza, aramızda bulunan herkese her iki aile adına teşekkür ederim.  Kısa bir süre önce ülkemizin yaşadığı hain darbe girişimi sonucu şehit olan ve yaralanan vatandaşlarımıza ALLAH’ tan rahmet dilerim. Aslında biz düğünümüzü ertelemeyi düşünmüştük.  Ancak dostlarımız ülkemizin başına bu kaosu örenlerin istediği de ülkede sosyal ve ekonomik hayatın sekteye uğramasıdır. Bir tarafta darbe heveslileri ile mücadele ederken diğer taraftan da normal günlük yaşantımıza aynen devam etmemiz gerektiğini ifade ettikleri için bizde düğünümüzü ertelemedik. Ancak sizin de gördüğünüz gibi burada şehitlerimizin ruhuna hediye edilmek üzere Kur’an-ı Kerim okuduk ve bu vatan için canlarını ortaya koyan aziz şehitlerimizin ruhlarına hediye edilmek üzere hep beraber dua ettik. Rabbim evlatlarımızı mesut ve bahtiyar eylesin diyerek sözlerini tamamladı.   

Gelinin Babası Mustafa Kemal Dökmetaş’ta bütün konuklara teşekkür etti Sunucu’nun mikrofon uzattığı gelinin babası Mustafa Kemal Dökmetaş’ta mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan bütün dostlarına teşekkür etti.  Dökmetaş’da darbe kalkışması esnasında şehit edilen vatandaşlarımızı rahmetle yad ederek dualarımızda onları hiçbir zaman unutmayalım dedi.

Damat Bahadır Akgül ve gelin Esra Dökmetaş’ta mutlu günlerinde yanlarında olan ve gelmek istemelerine rağmen gelemeyen herkese teşekkür ettiler. Nikahı Küçükçekmece Belediye başkanı Temel Karadeniz kıydı Küçükçekmece Belediye başkanı Temel Karadeniz’in kıydığı nikahın da önemli şahitleri vardı. Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Halis Dalkılıç, Harun Karaca  Tülay Kaynarca ,ANAP  döneminin Eski bakanlardan Lütfullah Kayalar ,Dr.Sadık Danışman ,Süleyman Dökmetaş,Çelebi Bulut başta olmak üzere çok sayıda seçkin kişi nikah şahidi oldu. Nikahı kıyan Küçükçekmece Belediye başkanı Temel Karadeniz ‘de yaptığı kısa konuşma da genç çiftlere mutluluklar diledikten sonra  yaşanan darbe girişiminden dolayı şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken yararlara da acil şifalar diledi.

Belediye başkanı Temel Karadeniz nikahı kıyıp imzalar atıldıktan sonra evlilik cüzdanını Ak parti İstanbul Milletvekili ve Akgül ailesinin kadim dostu olan Halis Dalkılıç’a takdim etti. Dalkılıç genç çiftlere iki cihan saadetinde mutluluklar diledikten sonra cüzdanı ve mikrofonu diğer şahitlere takdim etti. Bütün şahitler ısa ve özlü bir şekilde gençlere mutluluklar diledi.  En son evlilik cüzdanını ve konuşmayı Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca yaptı. Karaca’da  yaptığı konuşmada şunları söyledi. Hepinizin bildiği üzere ülkemiz tam bir hafta önce büyük bir badireyi Allah’ın yardımı ve halkımızın dik duruşu ile atlattı.

Burada uzun uzun bu süreci anlatacak değilim.  Şahitlerimize ve yaralılarımıza dua edelim dedikten sonra  evlilik cüzdanını gelin kızımız Esra’ya  emanet ediyorum. Gelini de damadımız Bahadır’a emanet ettikten sonra her ikisini de Allah’a  emanet ediyorum diyerek sözlerini tamamladı. Daha sonra hatıra fotoğrafları ile nikah merasimi sona erdi. Bizler de Zeytinburnu Haber Gazetesi Ailesi olarak genç çiftlerimiz lan Esra ve Bahadır’ a bir ömür boyu  mutluluklar dileriz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan