• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Gülen, Humeyni gibi Darbe sonrası ülkenin başına getirilecekti

Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz Ayının ilk haftası tatile girmişti. 15 Temmuz akşamı yaşanan Darbe kalkışmasının ardından 19 Temmuz Salı Günü Meclis olağanüstü toplantıya çağrıldı.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 09:18

Mecliste Meclis Üyeleri ortak bir bildiri yayınlayarak yaşanılan Darbe kalkışmasını şiddetle kınadı. Zeytinburnu Meclisinde okunan bildiride Demokrasinin yanındayız. Zeytinburnu Meclisi ve Zeytinburnu Halkı olarak sonuna kadar Demokrasi için meydanlarda nöbetteyiz denildi.

Olağanüstü birleşim sonrası Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın bütün Meclis üyelerini makamında ağırladı ve istişare yaptı. Belediye Başkanı Murat Aydın 15 Temmuz akşamı bazı programlarından dolayı ABD’ye yolculuk yapıyordu ve inişe Üç saat kala Uçakta Darbe kalkışmasını öğrendi. Başkan Aydın İki gün boyunca ABD’de birçok Darbeye lanet etkinliğine katıldı. Başkan Aydın konu ile ilgili şunları söyledi.  New York’un merkezinde yaklaşık 500 Türk ve bize destek veren insanlarla birlikte olduk. İkinci gün ise oradaki arkadaşlarımızla birlikte bir organizasyon yaptık. Pensilvanya’ya o alçağın, o şerefsizin, o din sömürücüsünün yaşadığı yerin önüne gittik. Yüreğin yetiyorsa eğer gel buraya dedik ve Amerika’ya seslendik. Amerikalılara bu katili, bu haini, bu demokrasi düşmanını bize vermelerini istedik.” diye konuştu.

Başkan Aydın ABD’deki izlenimlerini Meclis üyeleri ile paylaştı. Çok farklı bir hava olduğunu söyleyen Aydın, Bu Darbenin kesinlikle yurtdışı ayağı var. Buna destek veren ülkeler var. Eğer 15 Temmuz gecesi Darbe kalkışması başarılı olsaydı Pensilvanya’da ki Terörist başı Humeyni gibi dini lider olarak Ülkemize getirilecekti. Kendisine bağlı kukla bir Başbakan konularak çok farklı bir rejm ile ülkemiz karşı karşıya kalacaktı. Halkımıza müteşekkiriz. Çok büyük bir terör olayına el koydu dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.5%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan