• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Aydın, Gülen’in malikanesinin önünde eylemde

Darbe girişiminin ardından Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Sürekli SMS atarak Canım Pahasına olsa bu Darbecilere direneceğim Zeytinburnu Halkını sokağa demokrasiye sahip çıkmaya çağıyorum demişti.

17 Temmuz 2016 Pazar 09:32
Vatandaşlar bu çağrı üzerine adeta sokaklara akın etmişti. Sokakta Başkan Murat Aydın’ı göremeyen vatandaşlar ise sosyal medya üzerinden tepki göstermişti. Oysa gerçek bugün ortaya çıktı. Başkan Murat Aydın, Türk Amerikan toplumu ile birlikte darbe girişimini protesto etmek üzere Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikanesinin önünde eylemdeydi.

Türk Amerikan toplumu darbe girişimini protesto etmek üzere Fethullah Gülen’in Pensilvanya’daki malikanesinin önünde toplandı. Giderek artan kalabalık “Obama Fetö’yü bize var. Komşunuz bir terörist. Paralelin askeri yıldıramaz bizleri” sloganları atıyor. Türkiye’deki darbe girişimini protesto etmek amacıyla Amerika’nın farklı eyaletlerinden gelen yüzlerce kişi, Fetullahçı Terör Örgütü lideri Gülen’in Saylorsburg bölgesindeki, önünde nizamiye bulunan büyük çiftliğinin önünde bir araya gelmeye başladı. Sabah saatlerinde toplanmaya başlayan grup megafonlarla anonslar yaparak Gülen’e Türkiye’ye dönme çağrısında bulunuyor.

Bir toplantı için Amerika’da bulunan ve eylemlere destek veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Eğer şerefi haysiyeti varsa ve eğer bir suç işlemediyse Türkiye’ye dönsün. Mahkemelerde ortaya çıkacaktır suçlu ya da suçsuzluğu. Burda saklanmasına gerek yok. Burdan Barack Obama’ya sesleniyorum ‘Özgürlükler ülkesi olan Amerika’da bir terörist lider olan Fethullan Gülen’in buradaki insanların vergisi ile barınmasını istemiyoruz. Bize onu teslim etmesini istiyoruz.’” diye konuştu.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan