• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Başkan Aydın: “Hizmet Üretmezseniz, Halkın Gönlüne Giremezseniz”

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunlar Derneği'nin düzenlediği 'Yerel Yönetimde İşletmeliler Paneli'ne katılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “Hizmet üretmezseniz, halkın gönlüne giremezseniz.” dedi.

15 Temmuz 2016 Cuma 08:57

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü Mezunlar Derneği, “Yerel Yönetimde İşletmeliler” Paneli’nde, Türkiye’nin önde gelen başarılı yerel yöneticilerini ağırladı. 1985 yılı işletme mezunu Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katıldığı panelde, 1994 yılı mezunu Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve 1982 yılı mezunu Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de yer aldı. İşletme bölümü öğrencileriyle bir araya gelen Aydın, üniversite sıralarından belediye başkanlığına uzanan başarı hikayesini öğrencilerle paylaştı. Öğrencilik yıllarında ticaretle de ilgilendiğini belirten Aydın, “Okurken dahi iş hayatının içerisinde oldum. Bir taraftan çalıştım. Bir taraftan okudum. O günün koşulları gereği öyleydi. Benim babamın mesleği tekstildi. Dolayısıyla tekstile yöneldim. Daha sonra 99 yılında Zeytinburnu Belediye Başkanı oldum. İlk Belediye Başkanı seçildiğimde kurduğum şirketin cirosu Zeytinburnu Belediyesi’nin bütçesi kadardı.”dedi.

“TOPLUMUN MESELELERİNE HER ZAMAN İLGİ DUYDUM”

Toplumsal meselelere ilgi duyduğunu, ülkenin sorunlarıyla daima ilgilendiğini belirten Aydın, son derece sosyal olma gayretinin kendisini siyasete ittiğini söyledi. Belediyeciliğin bir finans yönetimi olduğuna değinen Aydın, “Paranız varsa iş yapabilirsiniz, paranız yoksa iş yapamazsınız. Belediyelerde kaynak, yasalardan elde edilen imkanlarla oluşturulup merkezden gelir. Diğer bir kısmı da aynen şirketler mantığıdır, kendiniz üreteceksiniz. Yasaların size verdiği yetki alanları çerçevesinde bir şeyler yapacaksınız ve kaynak üreteceksiniz. Bunu yapamazsanız belediyecilikte başarılı olamazsınız. İşte burada paranın yönetimi, kaynak oluşturmak, kaynağı iyi yönetmek ve yönlendirmek son derece önemlidir. Hizmet üretmezseniz, halkın gönlüne giremezseniz, sonuç alamazsınız, dört dönem üst üste seçilemezsiniz. Bu ancak hizmet üretmekle mümkündür.”dedi.

“FOTOĞRAF ÇEKİN, BAĞLAMA ÇALIN”

Son olarak üniversiteli gençlere tavsiyelerde bulunan Aydın, “Bir ağabeyiniz olarak şunları size tavsiye etmek isterim ki derslerin dışında sizi dinlendiren, yaparken sizi hoşnut kılan, bir uğraşınız da olsun. Bir bağlama çalabilin, bir ney üfleyebilin, fotoğraf çekebilin bu tür alanlara mutlaka yönelin. Ve unutmayınız ki toplumun, işini iyi yapan bireylere ihtiyacı var. İşini çok iyi yapan bireyler, çok iyi siyasetçi de olabilir. Siyasetin bütün alanlarında hem yerelde hem genelde bu insanlara mutlaka ama mutlaka ihtiyaç var.”dedi.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan