Zeytinburnu’nda bir gelenek haline gelen bayramlaşma, bu yıl da kaldığı yerden devam etti. Bayram namazını Seyitnizam Camii’nde kılan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, uzun kuyruğun oluştuğu cami çıkışında vatandaşlarla tek tek bayramlaştı. Yaşlılarla yakından ilgilenen Aydın, çocuklara bayram harçlığı vermeyi de ihmal etmedi. Başkan Aydın’la birlikte AK Parti İlçe Başkanı Bahattin Ünver ve Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen’de Zeytinburnu Halkı ile bayramlaştı.

CAMİ AVLUSUNDA BAYRAM KAHVALTISI

Zeytinburnu Belediyesi’nin cami avlusuna kurduğu ikram sofrasında bayramın ilk sabah kahvaltısını yapan vatandaşlar, içecek, kuru pasta ve bayram şekerinden oluşan ikramlardan tadıp sohbet etti. Bayramlaşma sonrası Ramazan ayı ve sonrasında gelen Ramazan Bayramı hakkında konuşan Başkan Aydın, ramazan ayının Zeytinburnu’nda dolu dolu geçtiğini ifade etti. Bayramla ilgili temennilerini de dile getiren Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlarım. Zeytinburnulu Hemşehrilerimizle birlikte önce Seyitnizam Camii’nde Bayram namazını eda ettik. Ardında da bayramlaşmamızı gerçekleştirdik. Ramazan boyunca Zeytinburnu’muzda her akşam farklı bir mekanda hemşehrilerimizle birlikte olduk. İftar sofralarında ve Teravih namazlarında yine beraberdik. Her gün ev ve iş yeri ziyaretlerimiz oldu. Yani Ramazan’da Zeytinburnu’nda yaşayan hemşehrilerimizle göz göze, diz dize olmanın gayreti içerisinde olduk. Bugün de bayramlaşmayı Seyitnizam Camii ve Külliyesi’nde gerçekleştirdik. Tekrar tüm İslam alemine ve Zeytinburnulu hemşehrilerime hayırlı bayramlar diliyorum. Barışın, kardeşliğin ve huzur ortamının güçlenerek devam ettiği yarınlar temenni ediyorum.”

Camı çıkışında ilçe esnafıyla da bayramlaşan Başkan Aydın, esnaf ziyaretini tamamladıktan sonra Semiha Şakir Huzurevi’ni ziyaret ederek, huzurevi sakinleriyle bayramlaştı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL