• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Rumeliler, Derneğin Geleneksel İftarında buluştu

Zeytinburnu Tüm Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği her yıl geleneksel hale getirdiği iftarını bu yıl dernek merkezinde ve önünde kurduğu sofralarda verdi

29 Haziran 2016 Çarşamba 08:58

Rumeliler İftar Programını geçen yıl olduğu gibi bu yılda Derneğin genel Merkezinin bulunduğu sokakta düzenledi. Başkan Recep Akan ve Yönetim Kurulu Üyeleri misafirleri oldukça sıcak karşıladı. Misafirler protokol masasından başlanarak tek tek yerlerine oturtuldu. Ezanın okunması ile birlikte oruçlar açıldı. Menü olarak misafirlere Tavuk Çorbası, Pilav, Kavurma, Püre, Sütlaç, ve kahvaltı tabağı ikram edildi. Oruçların açılmasıyla birlikte yemek ve bereket duası yapıldı. Duanın ardından Başkan teşekkür konuşması yaptı.

Tüm Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Akan konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Başkan Akan konuşmasına şöyle devam etti.  Ramazan ayı insanları birbirine yaklaştıran, kırgınlıkların giderildiği, hoşgörünün hakim olduğu kutsal bir aydır. Zeytinburnu’muzda ramazanda düzenlenmekte olan iftar yemekleri de bu yakınlaşmaya vesile olmaktadır. Tüm Rumeli Derneği olarak her yıl ramazan ayında iftar programımızda siz değerli hemşerilerimiz ve misafirlerimizle bir araya gelerek ramazanın ruhunu yaşatmayı amaç edindik. Başta Rumelili hemşerilerimiz olmak üzere davetimize katılan tüm misafirlerimize çok teşekkür ediyorum dedi.

Başkan Akan, Ramazan Ayı Türkiye'de, İstanbul'da ve semtimizde kardeşlik içinde yaşanıyor. 'Gösteriş olsun diye değil yıllardır böyle yaşadığımız için bu İftarda bir aradayız. İnanıyoruz ki bu iftarlar, Türkiye'de barışı, sükuneti, sevgiyi ve, saygıyı artırmasına katkı sağlayacaktır ve dışarıya da güzel bir resim verecektir. Yönetim Kurulu Olarak Göreve Geldiğimizde İlk Hedefimiz; Toplumun yardım değerlerini etkin hale getirerek hiçbir ayırım gözetmeksizin, ihtiyaç sahiplerine acil ve kalıcı çözümler oluşturup yardımda bulunmaktı. Dünyanın birçok ülkesinde zulme uğrayan Tüm Kardeşlerimize Sizlerden dua istiyorum. Bu mübarek günde bizi yalnız bırakmayan ; Herkese teşekkür eder nice güzel günlerde hep birlikte olmak dileği ile hepinize saygılar sunarım dedi. Tüm Rumeli Türkleri Derneğinin iftarına, Siyasiler, İşadamları, Spor Kulüplerinin Başkanları ve Temsilcileri, Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Sanatçılar ve çok sayıda Rumelili katıldı.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MURAT ERGÜNPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan