• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zafer Spor Kriket Ramazan Turnuvasını Star İlyas 11 Kardeşler kazandı

İstanbul’da Kriket gibi çok bilinmeyen bir spor dalına öncülük eden Zeytinburnu Zafer spor hem krikette elde ettiği zaferlerle hem de yaptığı organizasyonlarla adında sıkça söz ettiriyor.

28 Haziran 2016 Salı 12:46

Türkiye Genelinden düzenlenen Ankara Keçiören'de yapılan Kriket Şampiyonasında iki yıl üste üste Şampiyon olan temsilcimiz Zafer Kriket Takımı geçen ayda Kriketin Dünya’da önde gelen takımlarından biri olan Hong Kong Craigengower Cricket kulübünü Zeytinburnu’muzda ağırlamıştı. 

Zafer Kriket takımının artık geleneksel hale getirdiği Ramazan Kupası da bu yıl kıran kıranda bir mücadeleye sahne oluyor. Ramazan Kupası Hasan Doğan tesislerinde oynanıyor. Geçen yıl kıra kırana geçen Ramazan Kupasını Zafer Spor İstanbul Blue toplam 11 overs’i 66-69 yenerek almıştı.

Bir ay çekişmeli maçlara sahne olan Zafer Spor Ramazan Kriket turnuvası görkemli bir final maçı ile sona erdi. Final Maçını Çağır Bayratar ve Faiz Mohammad yönetti. Final Maçı Royal Chalenger Champion‬ ‪ile ‎Star İlyas XiFriends‬ takımları arasında oynandı. Roya Chalenger Champion ‪Over 108 sayı yaparken, ‬ Star İlyas XiFriends ‪109‬ sayı yaparak Zafer Spor Kriket 5.Ramzan Turnuvasının Şampiyonu oldu. Şampiyon takım kupasını Zafer Spor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer’in elinden aldı.

Turnuva sonrası Başkan Zafer gazetemize yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi. Artık Zeytinburnu Zafer Spor Kriket takımı ülkemizde bu dalda söz sahibi. Bunu ulusal turnuvalarda görüyoruz. Zeytinburnu’muzda ve İstanbul’da Kriket sporunu sevdirme adına turnuvalara öncülük yapmaya çalışıyoruz. Ramazan Kupası böyle bir turnuva. Bunun geleneksel hale getirdik. Bu yıl Beşincisini düzenledik. Zeytinburnu belediyemize Başkanımız Murat Aydın’a, Başkan Yardımcılarımız Gökhan Kasap ve Gönül Demirel’e Bizlere verdikleri destek dolayı teşekkür ediyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan