• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Sinoplular Zeytinburnu'nda iftarda buluştu

Zeytinburnu Sinoplular Derneği tarafından düzenlenen geleneksel iftar programında, Zeytinburnu’nda yaşayan Sinoplular bir araya geldi.

27 Haziran 2016 Pazartesi 17:22

Her yıl Veliefendi’de bulunan dernek merkezinin önünde verilen iftar programının adresi bu yıl değişti. Başkan Mehmet Çakır ve Yönetim Kurulu üyeleri Derneği Telsiz Mahallesinde görkemli bir yönetim merkezine taşıdı. Bundan dolayı bu yıl ki Geleneksel İftar Programının adresi Telsiz Mahallesiydi. Kartallar Düğün Salonundaki iftar programına çok sayıda Sinoplu katıldı.

Sinopluların Geleneksel İftar Programına, Zeytinburnu Müftüsü İsmail Gökmen, Dernek Başkanı ve İlçe Meclis üyesi Mehmet Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri, Şerafet Özcan, Emin Acar, Nazım Özkan, Mustafa Külcü, Sühela Çelik, Sait Özkırış, Sezer Şentürk, Mustafa Özalp, Veysel Albayrak, Kenan Taşkın, Mehmet Bilgiç, Hasan Terkeş, Muharrem Acar Ferdi Duru, İsmail Dipçi, Bilal Uysal, Hayrettin Yıldırım, Murat Eraslan, Zekeriya Yılmaz, Şaban Nişancı, Esma Çakır, Hüseyin Acar, Faik Demircan, Hasan Kilitçi, Ali Rıza Özdemir, Sinan SarI, Orhan Kaya, Çırpıcı Mahalle Başkanı Zeki Şentürk, Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı Engin Kırmızıgül, Elazığlılar Dernek Başkanı Nazir Güler, ROMDER Başkanı Muhterem Gül, Balıkesir Hodul Derneği Başkanı Adem Kızılcık, Meclis Üyesi Cahit Bayram, Sinop Yöre Dernek Başkanları, Temsilcileri ve çok sayıda Sinoplu katıldı.

Başkan Mehmet çakır iftar programına gelen tüm misafirlerle tek tek yakından ilgilendi. 500 Kişilik iftar organizasyonunda aksama yaşanmaması için Yönetim Kurulu üyeleri büyük fedakârlıkla iftar sonunda kadar hummalı bir şeklide çalıştılar. Tas Kebabı ,Pilav, Çorba ve Tatlı ikramından oluşan iftar menüsü zengin ve yemekler oldukça lezzetliydi.

Kuran-Kerim Tilaveti ile Başlayan iftar programında ezanın okunması ile oruçlar açıldı. İftarın duasını Zeytinburnu müftüsü İsmail Gökmen yaptı. Gökmen Müslüman coğrafyasında zulüm altında oruç tutan Müslümanları da unutmadı ve onlar içinde dua etti. Şehitlerimize rahmet diledi. Terörü lanetledi. Birlik ve beraberlik çağrısında bulundu. Duaların ardından Sinop Dernek Başkanı Mehmet Çakır kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Meclis Üyesi ve işadamı Başkan Çakır iftar programına yoğun ilgi gösteren uzaktan yakından teşrif eden herkese ayrı ayrı teşekkür etti. Bu tür organizasyonlar küçük aksamalar oluyor. Ama bu aksamaların yaşanmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerden tek bir isteğim var bir tek kişi dahi iftarı açmadan burada ayrılmasın dedi.  Başkan Çakır konuşmasını şöyle sürdürdü. Artık geleneksel hale getirdiğimiz iftar yemeğimizde hemşerilerimizin toplanıp tanışmasını ve farklı etkinlikleri bir arada yapabilecekleri bir imkan sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Zeytinburnu’nda ciddi manada Sinoplu var. Bize de bu noktada böyle etkinlikler ile Sinopluların birbirleri ile yardımlaşmayı ve birliği sağlamak düşüyor. Önümüzdeki yıllarda da düzenli bir şekilde böyle etkinliklere devam edeceğiz. Hayırlı ramazanlar diliyoruz herkese ve derneğimizi de çalışmalarımızla en iyi noktaya getirmeye çalışıyoruz. Benden önce bu derneği kuran kurucu başkanımızdan bugüne kadar hizmet eden tüm başkanlarımıza teşekkür ediyorum dedi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.5%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan