• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu'nun Göbeğinde Engelli Gence Sokakta Kurşun

26 yaşındaki zihinsel engelli İbrahim Denemeç, Zeytinburnu'nda sokak ortasında kafasından vurulmuş halde bulundu. Emniyet, vuran kişiyi arıyor.

25 Haziran 2016 Cumartesi 12:04

Zeytinburnu'nda sokak ortasında kafasından vurulmuş olarak bulunan 26 yaşındaki zihinsel engelli genç, yaşam mücadelesi veriyor. 50 gündür bilinci kapalı olan gencin yakınları perişan durumda. Olayı aydınlatmaya çalışan polis, engelli gencin kafasına kurşun sıkan şahsı arıyor.

AİLESİ BAŞINDAN BİR AN OLSUN AYRILMIYOR

Zeytinburnu Karagül Sokak'ta 3 Mayıs günü yerde yatan bir şahsı gören mahalle sakinleri durumu polise bildirdi. Polis, yerde yatan ve isminin İbrahim Denemeç (26) olduğu belirlenen gencin kafasına ateş edildiğini belirledi. Ağır yaralı olarak İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan İbrahim Denemeç, hala gözlerini açamadı. Geçirdiği ağır ameliyatın üzerinden 50 gün geçti. İbrahim nefes alıp veriyor fakat bilinci kapalı. Başından bir an olsun ayrılmayan İbrahim'in ailesi ise sevindirici bir haber bekliyor.


EMNİYET VURAN KİŞİYİ ARIYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nün ise olay üzerindeki araştırmaları devam ediyor. Olay mahallinden siyah giyimli bir kişinin kaçtığı belirleyen asayiş şube ekipleri, şüpheli kişiyi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

YÜZDE 50 ZİHİNSEL ENGELLİ

Olayın yaşandığı günü anlatan anne Servet Denemeç, "İbrahim babasıyla beraber çalışan çevresine saygılı bir çocuk. İbrahim yüzde 50 zihinsel engelli. Bu yüzden askere de gidemedi. Bu haldeki bir çocuk Zeytinburnu'nda vuruldu. İbrahim Salı günleri izin yapardı. O gün sabah saat 09: 30'da evden çıkıp Levent'te oturan dayısına gitti. Orada beraber kahvaltı yapıyorlar. Daha sonra İbrahim'e 'asker eğlencesi var' diye bir mail geliyor. Dayısının yanından da saat 15: 30 gibi çıkıyor. Saat 16 16: 30 gibi de Zeytinburnu'nda vuruluyor." dedi.

"KİM TARAFINDAN ÇAĞRILDI BİLYİORUZ"

İbrahim'in DJ'liğe ilgi duyduğunu anlatan anne Denemeç, "Kendisi yapamıyor ama yapanların yanına gidip gelirdi. Yapmak için çaba gösterirdi. O gün gelen mail DJ'lik yapan bir arkadaşından geliyor ama İkitelli'ye çağırmışlar. Zeytinburnu'na neden geldi, kim tarafından çağırıldı bilmiyoruz." diye konuştu.

AİLE, OĞLUNU VURANLARIN BULUNMASINI İSTİYOR

Olayı ilk öğrendiklerinde şoke olduklarını anlatan anne Denemeç, "Allah kimsenin başına vermesin, çok kötü bir şey. Biz duyduğumuzda inanamadık. Olayın ilk anında polis aradı beni. Oğlumun kavgaya karıştığını ve Samatya Hastanesi'ne kaldırıldığını söyledi. Ben inanamadım, şoke olmuştum. Biz buraya geldiğimizde İbrahim ameliyattaydı. Biz bıçaklandığını sanıyorduk geldiğimizde kafasından kurşunlandığını durumunun çok ciddi olduğunu öğrendik. Olayın üzerinden 50 gün geçti. İbrahim'in durumunda hiçbir değişiklik yok. Verilen ilaçlar nedeniyle iç organlarında da problem çıkmaya başladı. 50 gündür bilinci kapalı tedavisi devam diyor. Doktorlar durumunun kritik olduğunu, vefat edebileceğini söylüyor." şeklinde konuştu.

İbrahim'in vurulmasının önündeki sır perdesinin bir an önce kalkmasını isteyen aile, soruşturmanın sağlıklı ilerleyebilmesi için basına haber vermediklerini söylüyor. Fakat olayın üzerinden geçen 50 günde kendilerine olayla ilgili bir bilgi verilmediğini anlatan anne Denemeç, "Olay hakkında bize hiçbir bilgi verilmedi. Soruşturma aşaması diye bize Televizyon veya gazeteye haber vermeyin dediler. Bize hiçbir bilgi gelmeyince biz de savcılığa gittik. Oradan da bir haber çıkmadı." dedi.

BABA DENEMEÇ: ZİHİNSEL ENGELLİ OĞLUMDAN NE İSTEDİLER?

Oğlu İbrahim'in hiç kimseyle husumetinin olmadığını anlatan Tamer Denemeç, Olayın ardından hastaneye geldik. Polis ifademizi aldı. Benim çocuğumun husumet yaşadığı birisi yok. Kavga etmesini bilmez. Kimseyle dalaşmaz. Benim çocuğum kavga etse kendini geri çeker, bilmez kavga etmesini, iş yerinde olsun, çevre esnaflarımız olsun herkes şaşırıyor. Bu çocuk kimseye zararı olmayan bir çocuk. Benim çocuğum yüzde 50 özürlü, askere gidemedi. Bu çocuktan ne istediler? Kimseyle husumeti yok, herkese iyi davranır. Yolda bir dilenci görse çıkarır cebindeki parayı verir. Böyle bir insan yani. Böyle bir insan size ne yapmış olabilir ki direk ölümüne beynine sıktınız. Biz anlayamıyoruz. İnşallah çocuğumuz kalkar bu insanların yaptığı da yanına kar kalmaz. Bazen televizyonlarda görüyoruz. Her şeyi buluyorlar. Ama 50 gün geçti niye bize bir cevap veren yok. Devletimizden bu insanların yakalanmasını bekliyoruz. Bugün benim çocuğuma yaptılarsa başkalarına da yapabilirler." ifadelerini kullandı.Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan