Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesi Başkanı Tacettin Özer ve yönetim Kurulu üyeleri iftarın verileceğini yatın girişinde misafirleri tek tek karşıladı. Misafirlerin yerlerini almasının ardından yat Eminönü’nden hareket etti ve kendini boğazın muhteşem manzarasına bıraktı.

Akşam Ezanının okunmasına kadar misafirler yatın üst katından muhteşem boğaz manzarasını izledi ve bol bol fotoğraf çektirdiler. Kuran-ı Kerim tilavetinin ve ardından akşam ezanın okunması ile birlikte yatın alt katında hazırlanan iftar sofrasında oruçlar dualarla açıldı. Akşam namazının kılınmasının ardından Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesi Başkanı Tacettin Özer misafirlere kısa bir konuşma yaptı. Yurt içinde 950’i aşkın Dünya Genelinde 650 şubesi ile Dünyanın en geniş kapsamlı Gençlik Derneği olan Anadolu Gençlik Derneğinin tek gayesinin Ahlaklı ve Maneviyatlı Gençler yetiştirmek olduğunu belirten Başkan Özer sözlerini şöyle sürdürdü.  Anadolu Gençlik Vakfı Zeytinburnu Şube olarak dop dolu bir Ramazan Ayı geçirdiklerini belirtti. Her akşam Dernek merkezinde teravih namazı kılındığını, Her yıl yaz ayında hayata geçirdikleri Yazet Öğrenci Eğitimi programına da bu yıl öğrenci yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi. Yazet Programımız Zeytinburnu Zühtü Kurtulmuş Lisesinde devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği’nin on yılı aşkın süredir düzenli olarak organize ettiği, öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerle buluştuğu ‘Yaz-Et’ programlarında Başta Kur’an-ı Kerim olmak üzere İslam inancına temel teşkil eden değerlerle tanışacak olan gençler, Yaz-Et ile birlikte derslerin yanında bir de at binme, yüzme, futbol, go kart ve piknik gibi sportif aktivitelere de katılma fırsatı buluyorlar. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennemden kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in tüm İslam alemine hayırlar getirmesini, Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Kadir gecenin ve Ramazan Bayramınızı da bu buluşma münasebetiyle şimdiden tebrik ediyorum Bayramımızın Bayram havasında geçmesini Cenabı haktan niyaz ediyorum dedi.

Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcısı Mesut Eraslan,  Anadolu Gençlik Derneği, evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan bir nesil yetiştirmenin gayretinde olan müstesna bir kuruluştur. Anadolu Gençlik Derneği, dünyaya yeniden yön verecek, kurtların kapmaya niyetlendikleri kuzulara hangi nehrin kenarında olursa olsun kol kanat gerecek, çorbasını komşusuyla paylaşacak, kardeşlik anlayışıyla coğrafyamızı bir ve bütün tutacak kadroların harmanlandığı etkin bir teşkilattır.  İyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücadelesinde aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendimize görev addediyoruz. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul ediyoruz. Özgür ve hak sahibi olarak doğan insanların özgür ve hak sahibi olarak yaşayacakları ‘’Yeni Bir Dünya’’ sevdamızdır dedi.

Tarihçi İsmail Çınar, Bizim çimentomuz İslam’dır. Aslımıza ve özümüze dönmemiz gerekiyor. Mısır’da, Suriye’de Filistin’de ve diğer mazlum İslam Coğrafyalarında, Müslümanlara yönelik insanlık dışı katliamların, darbecilerin ve zalimlerin kural tanımaz vahşetinin bir an önce son bulmasını bu mübarek geceler hürmetine Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, Bizler, haksızlıkların ve zalimlerin karşısında, mazlumların ise yanında olmaya devam edeceğiz. Geceniz mübarek olsun. Allah’a emanet olunuz.” Dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu şubesinin iftar programına, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcıları, Şükrü İpek, Kemal Hayırlıoğlu, Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Aysel Ünal, AGD Hanım Kolları Başkanı Nurhayat Yavuzalp, Saadet Partisi Zeytinburnu İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, Anadolu Gençlik Derneği İl Başkan Yardımcısı Mesut Eraslan, Tarihçi Yazar İsmail Çınar, AGD Zeytinburnu Şubesinin Önceki Dönem Başkanları Hanefi Çolak, İsmail Yazar, Veysel Avşar, Abdulsamet Boyu, Nurettin Yılmaz, Kemal Yılmaz, Ömer Çakmak, Şükrü İpek, TOKİ İmam hatip Lisesi Müdürü Nurettin Yılmaz, Zeytinburnu Amatör Kulüpler Birliği Başkanı Şenol Yurtseven, Konya Bozkır Derneğinden Mustafa Dönmez, Anadolu Gençlik Derneği Zeytinburnu Şubesi İlçe yönetim Kurulu üyeleri, Semih Deniz, Hüseyin Kurt, İsmail Yazar, Serkan Fettah, Yunus Yaatası, Ömer Öztürk, Recep Yıldırım, Önder Utanır, Atilla Ünalan, Adem Taşdemir, Ahmet Ertartak, Bayram Şenol Saygı, Abdullatif Öztürk, Yusuf Orak, Ali Kurt ve Bayram Uysal, Siyasi Partilerin İlçe Yöneticileri, Eğitimciler, STK Başkan ve yöneticileri ile çok sayıda Zeytinburnulu katıldı. 

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL