• Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
 • Karneler alındı, tatil başladı
 • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
 • Zeytinburnu Belediye Meclis Mayıs Ayı 2.Birleşim
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Aydınlar Ocağı Önce Kongre Sonra İftar Yaptı

Aydınlar ocağı genel merkezi Süleymaniye Daruziyafe’de önce geniş bir katılım ile kongresini yaptı. Kongrenin ardından genel kurul üyeleri ve basın mensupları hep beraber iftar taptı.

20 Haziran 2016 Pazartesi 09:10

Genel Başkan Prof. Dr Mustafa Erkal önemli konulara temas etti Aydınlar Ocağı genel sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın yaptığı sunum ile başlayan Kongre’de genel başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal sözlerine mübarek bir ramazan gününde kongre ve iftar davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim diyerek başladı. Konuşmasını şöyle sürdürdü. Bugüne kadar Aydınlar Ocağı’nda görev yapıp hakkın rahmetine kavuşan bütün delegelerimize Allah’tan rahmet dilerim. Genel kurulumuzu Çanakkale Zaferinin 101.Kut’ul Amere’nin de 100.yılında yapıyoruz.  Biz hep terör örgütleri ile müzakere değil mücadele edilmeli dedik. Hükümet bir ara mücadele yerine müzakere dedi ama kısa süre sonra bunu n hatalı bir çıkış olduğunu gördü ve mücadeleye başladı. Bu mücadele kesintisiz devam etmeli. Kesinlikle müzakere olmamalı. PKK şehirlerde halk savaşı başlatacağını sandı ama kendi ölçeğinde bir kalkışma başlattı ama bundan halk yoktu. Yani halksız halk savaşı gibi komik bir duruma düştüler. Yıkıcı ve bölücü terör örgütünün hiçbir kutsal değere saygısı yok. Yüce kitabımız Kur’an’ı kerimin içine bomba saklayacak kadar aşağılanmış bir duruma düştüler.  Dış güçler terör örgütüne uçak hariç her türlü silah ve mühimmattı verdiklerini hepimiz alanda görüyoruz.  Hükümetimiz ayak takımı ile değil terör’ün merkezi olan Kandil başta olmak üzere asıl yuvalarını yerle bir etmelidir. Bir süre önce Milli ordumuza kumpas kuruldu. F tipi yapılanma da kim kimi kandırdı biz bilemeyiz ama er ya da geç bu işin detayları da ortaya çıkaktır. Şer odaklar Osmanlı’yı batıda çökerttiler Türkiye Cumhuriyetini de Doğuda çökertmek istiyorlar. Bir süre önce 42.Şuramızı Iğdır’da yaptık. Bu vesile ile vatandaşlarımız ile sohbetler ettik.

Halkımız huzur, güven ve Barış’a önem verdiğini gördük. Hükümet bir an önce terör ile mücadele konusunda net bir karar vermeli. Bu sürecin geçicimi yoksa kalıcımı olduğuna karar verilmeli. Ülkemizde şu an hukuk siyasallaştı. Bu çok yanlış bir durumdur. Hükümetin KKTC’de asker çekmesi hiç doğru değil”  şeklinde konuştu.  Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Erkal Hoca uzun bir şekilde yaptığı konuşmanın sonlarında şu şekilde konuştu ”Site yaşamı bizim kültürümüz ve örfümüze uygun değil. Ülke olarak artık katma değeri yüksek teknolojik üretmek zorundayız. Biz Aydınlar Ocağı olarak askeri darbelere karşı olduğumuz halde sivil darbelere de karşıyız. Hükümet Zina yasasını değişmelidir. Yazılı ve görsel basın aile mefhumumuza karşı pervasızca bir saldırı içinde. Buna dur demek gerekir artık. AB nin ilerleme raporuna baktığınız zaman sanki PKK idarecileri yazmış diye bir hisse kapılmak insanın içinde geçmiyor değil. AB Milli bir proje değildir. Televizyon kanallarına çıkanlar adeta futbol amigoları gibi destek verdikleri kişilere lehine bol keseden konuşuyorlar. Gazete de makale yazanlarda bariz bir şekilde taraf olmuşlar. Böyle olunca hiç bir tarafa yakın olmayan insanların medya da bir şey almaları zor oluyor. Alman meclisinin Ermeniler için aldığı karar sakattır. Şu an 80 bin Ermeni ülkemizde kanunsuz olarak çalışıyor. Hükümet istese bir saate hepsini kapı dışarı edebilir ama etmiyor. Aslında konuşacak çok şey var ancak kongremizi geciktirmemek için ben sözü divana bırakıyorum.”  dedi. Aydınlar Ocağı genel sekreteri Mimar Süleyman Uluocak ise şunları söyledi “ Aydınlar Ocağı yöneticileri ve üyeleri ülkemizin gelişip ve kalkınması adına üzerlerine düşen her türlü vazifeleri yapma gayretindeler. Kongrenizin ve iftarımızın hayırlara vesile olmasın dilerim”  dedi.

Aydınlar Ocağının Yeni Yönetim Kurulu: Genel Başkan: Prof.Dr. Mustafa Erkal, Genel Sekreter Mimar Süleyman Uluocak, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sakin Öner, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökçen, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çolak, Genel Muhasip Hikmet İşman,  Yönetim Kurulu Üyeleri: Ünal Sağır, Prof. Dr. Sevil Sargın,  Ernail Koç, Ramazan Kırkık, Mustafa Özkurt,  Ahmet Orhan, Fahri Yağlı, Hüseyin Tavukçu, Prof. Dr. İbrahim Öztek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek'ten Taziye Teşekkürü

  Meclis Üyesi Yunus Gülmek 23/06/2017 Tarihinde rahmete kavuşan Amcası Seyyid Haccı Mehmet Sait Gülmek için taziye teşekkürü yayınladı

 • Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak oldu

  Başbakan Binali Yıldırım, yeni kabineyi açıkladı. Akif Çağatay Kılıç'ın yerine yeni Gençlik ve Spor bakanı Osman Aşkın Bak oldu. Osman Aşkın Bak, iki dönem Zeytinburnu’ndan sorumlu Milletvekili olarak görev yaptı ve neredeyse ilçemizdeki her etkinliğe katıldı. Bundan dolayı Zeytinburnu’nun vekili olarak adlandırıldı.

 • İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  İstanbul’un En Büyük “Buz Pisti” Zeytinburnu’na Yapılıyor

  Zeytinburnu Belediyesi, Spor Toto işbirliğiyle gerçekleştirdiği İstanbul’un en büyük buz pisti inşaatına 24 saat aralıksız devam ediyor.

 • Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  Şiddetli yağmur İstanbul'u teslim aldı

  İstanbul dün gece başlayan ve sabah saatlerinde şiddetini arttıran yağmur, İstanbullulara zor anlar yaşattı. Yollarda biriken sular trafiğin sıkışmasına neden olurken, toplu taşımada da aksamalar meydana geldi. İstanbul'da en fazla yağışı alan Silivri'de evlerinde mahsur kalanlar botlarla kurtarıldı. İstanbul Valiliği: Bugün ilimiz yoğun yağış aldığından ulaşımda sıkıntı yaşanmaması için zorunlu olmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkılmaması rica olunur.

 • Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  Zeytinburnu ve Bayrampaşa metroyu su bastı

  İstanbul'da ! Birçok yeri su bastı, araçlar yollarda mahsur kaldı, trafik kilitlendi. AKOM sel riskine karşı uyardı.

 • Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli trafiğe kapandı!

  Avrasya Tüneli Anadolu-Avrupa Yönü de olumsuz hava koşulları nedeniyle geçici süre ile trafiğe kapatıldı

 • Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Korsan Hasan sevenlerini yasa boğdu

  Telsiz Mahallesi’nin sevilen insanlarından spor camiasının dostu olan Malatya eşrafından Hasan Hüseyin TAŞDEMİR ( Korsan Hasan )rahmetli oldu.

 • Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  Zeytinburnu, 4 Gün Boyunca Meydanda Sabahladı

  4 gün 4 gece sabah ezanlarına kadar nöbet tutan Zeytinburnulu vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim dinleyip, 15 Temmuz şehitlerine dua etti. Genci yaşlısı meydanlarda sabahlayan vatandaşlara Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da eşlik etti. Paylaş

 • Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Beştelsiz spor atletizm takımından Turgay Bayram Avrupa Altıncısı oldu

  Türkiye, Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’na iddialı gidiyor. Ay-yıldızlılar, Bydgoszcz’da 45 isimle 29 dalda madalya aradı. Son günde 10 atletle finallerde temsil edilen Ay-yıldızlı Takım'da Yasemin Can, 5 binin ardından 10 bin metrede de altın madalya kazandı. 3000m su engellide ülkemizi temsil eden Zeytinburnu Beştelsiz spor Atletizm takımının sporcusu Turgay Bayram Avrupa 6.Olarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı

 • Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  Ünver: 15 Temmuz Asırlarca Unutulmayacak

  AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kanlı Darbe girişimi 15 Temmuz’un 1.Yıldönümünde hem Şehitler köprüsünde hem de 15 Temmuz meydanında yapılan etkinliklere katılarak Demokrasi Nöbetlerine destek veren Zeytinburnu Halkına ve teşkilatına teşekkür etti.

 • OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  OnBeş Temmuz Temalı Canlı Resim Havadan Böyle Görüntülendi

  Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören yüzlerce minik öğrenci bir araya gelerek, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıl dönümünde yaptıkları canlı resimle "15 Temmuz’u Unutma!” mesajı yazdı. Duygu dolu anların yaşandığı etkinlikte yaklaşık 400 öğrencinin oluşturduğu Türk Bayraklı mesaj havadan görüntülendi.

 • Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Başkan Aydın'ın desteğiyle Sason'un En Yüksek Dağına Türk Bayrağı Dikildi

  Batman’ın Sason ilçesinde bir grup gönüllü genç ilçeden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Garrame Dağı’na 15 Temmuz şehitleri anısına Türk Bayrağı dikti.

 • Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  Başkan Aydın: 15 Temmuz Büyük Devrimin Habercisi

  15 Temmuz İngilizce Makale Yarışması’nın ödül töreninde konuşan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “15 Temmuz dünyada mazlumlar lehine gerçekleşecek olan büyük devrimin habercisidir.” dedi.

 • On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  On Beş Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni

  İstanbul Valisi Vasip Şahin, ihanet odaklarının millet içerisinde tekrar ilerlememesi için eğitimcilere önemli görevler düştüğünü belirterek, "Bağımsız düşünen, kendisine verilen bilgiyi sorgulayan, nedenini, niçinini merak edip araştırabilen ve bir mantık süzgecinden geçirdikten sonra onu bu milletin emrinde bir fikir haline dönüştürebilen gençlere ihtiyacımız var." dedi.

 • Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu'nda '15 Temmuz Destanı' Sergisi Açıldı

  Zeytinburnu’nda , 15 Temmuz hain darbe girişiminin hafızalardan silinmemesi için Türk milletinin destansı direnişini konu alan ’15 Temmuz Destanı’ fotoğraf sergisi açıldı.

 • Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zafer Spor’dan 15 Temmuz Mesajı

  Zeytinburnu Zaferspor Kulüp Başkanı Cengiz Zafer 15 Temmuz kanlı Darbe girişiminde canlarını feda eden aziz şehitlerimizi yayınladığı taziye mesajıyla yad etti.

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.5%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan