• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Aydınlar Ocağı Önce Kongre Sonra İftar Yaptı

Aydınlar ocağı genel merkezi Süleymaniye Daruziyafe’de önce geniş bir katılım ile kongresini yaptı. Kongrenin ardından genel kurul üyeleri ve basın mensupları hep beraber iftar taptı.

20 Haziran 2016 Pazartesi 09:10

Genel Başkan Prof. Dr Mustafa Erkal önemli konulara temas etti Aydınlar Ocağı genel sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın yaptığı sunum ile başlayan Kongre’de genel başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal sözlerine mübarek bir ramazan gününde kongre ve iftar davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim diyerek başladı. Konuşmasını şöyle sürdürdü. Bugüne kadar Aydınlar Ocağı’nda görev yapıp hakkın rahmetine kavuşan bütün delegelerimize Allah’tan rahmet dilerim. Genel kurulumuzu Çanakkale Zaferinin 101.Kut’ul Amere’nin de 100.yılında yapıyoruz.  Biz hep terör örgütleri ile müzakere değil mücadele edilmeli dedik. Hükümet bir ara mücadele yerine müzakere dedi ama kısa süre sonra bunu n hatalı bir çıkış olduğunu gördü ve mücadeleye başladı. Bu mücadele kesintisiz devam etmeli. Kesinlikle müzakere olmamalı. PKK şehirlerde halk savaşı başlatacağını sandı ama kendi ölçeğinde bir kalkışma başlattı ama bundan halk yoktu. Yani halksız halk savaşı gibi komik bir duruma düştüler. Yıkıcı ve bölücü terör örgütünün hiçbir kutsal değere saygısı yok. Yüce kitabımız Kur’an’ı kerimin içine bomba saklayacak kadar aşağılanmış bir duruma düştüler.  Dış güçler terör örgütüne uçak hariç her türlü silah ve mühimmattı verdiklerini hepimiz alanda görüyoruz.  Hükümetimiz ayak takımı ile değil terör’ün merkezi olan Kandil başta olmak üzere asıl yuvalarını yerle bir etmelidir. Bir süre önce Milli ordumuza kumpas kuruldu. F tipi yapılanma da kim kimi kandırdı biz bilemeyiz ama er ya da geç bu işin detayları da ortaya çıkaktır. Şer odaklar Osmanlı’yı batıda çökerttiler Türkiye Cumhuriyetini de Doğuda çökertmek istiyorlar. Bir süre önce 42.Şuramızı Iğdır’da yaptık. Bu vesile ile vatandaşlarımız ile sohbetler ettik.

Halkımız huzur, güven ve Barış’a önem verdiğini gördük. Hükümet bir an önce terör ile mücadele konusunda net bir karar vermeli. Bu sürecin geçicimi yoksa kalıcımı olduğuna karar verilmeli. Ülkemizde şu an hukuk siyasallaştı. Bu çok yanlış bir durumdur. Hükümetin KKTC’de asker çekmesi hiç doğru değil”  şeklinde konuştu.  Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Erkal Hoca uzun bir şekilde yaptığı konuşmanın sonlarında şu şekilde konuştu ”Site yaşamı bizim kültürümüz ve örfümüze uygun değil. Ülke olarak artık katma değeri yüksek teknolojik üretmek zorundayız. Biz Aydınlar Ocağı olarak askeri darbelere karşı olduğumuz halde sivil darbelere de karşıyız. Hükümet Zina yasasını değişmelidir. Yazılı ve görsel basın aile mefhumumuza karşı pervasızca bir saldırı içinde. Buna dur demek gerekir artık. AB nin ilerleme raporuna baktığınız zaman sanki PKK idarecileri yazmış diye bir hisse kapılmak insanın içinde geçmiyor değil. AB Milli bir proje değildir. Televizyon kanallarına çıkanlar adeta futbol amigoları gibi destek verdikleri kişilere lehine bol keseden konuşuyorlar. Gazete de makale yazanlarda bariz bir şekilde taraf olmuşlar. Böyle olunca hiç bir tarafa yakın olmayan insanların medya da bir şey almaları zor oluyor. Alman meclisinin Ermeniler için aldığı karar sakattır. Şu an 80 bin Ermeni ülkemizde kanunsuz olarak çalışıyor. Hükümet istese bir saate hepsini kapı dışarı edebilir ama etmiyor. Aslında konuşacak çok şey var ancak kongremizi geciktirmemek için ben sözü divana bırakıyorum.”  dedi. Aydınlar Ocağı genel sekreteri Mimar Süleyman Uluocak ise şunları söyledi “ Aydınlar Ocağı yöneticileri ve üyeleri ülkemizin gelişip ve kalkınması adına üzerlerine düşen her türlü vazifeleri yapma gayretindeler. Kongrenizin ve iftarımızın hayırlara vesile olmasın dilerim”  dedi.

Aydınlar Ocağının Yeni Yönetim Kurulu: Genel Başkan: Prof.Dr. Mustafa Erkal, Genel Sekreter Mimar Süleyman Uluocak, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sakin Öner, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökçen, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çolak, Genel Muhasip Hikmet İşman,  Yönetim Kurulu Üyeleri: Ünal Sağır, Prof. Dr. Sevil Sargın,  Ernail Koç, Ramazan Kırkık, Mustafa Özkurt,  Ahmet Orhan, Fahri Yağlı, Hüseyin Tavukçu, Prof. Dr. İbrahim Öztek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL

 

 Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan