Genel Başkan Prof. Dr Mustafa Erkal önemli konulara temas etti Aydınlar Ocağı genel sekreteri Mimar Süleyman Uluocak’ın yaptığı sunum ile başlayan Kongre’de genel başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal sözlerine mübarek bir ramazan gününde kongre ve iftar davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim diyerek başladı. Konuşmasını şöyle sürdürdü. Bugüne kadar Aydınlar Ocağı’nda görev yapıp hakkın rahmetine kavuşan bütün delegelerimize Allah’tan rahmet dilerim. Genel kurulumuzu Çanakkale Zaferinin 101.Kut’ul Amere’nin de 100.yılında yapıyoruz.  Biz hep terör örgütleri ile müzakere değil mücadele edilmeli dedik. Hükümet bir ara mücadele yerine müzakere dedi ama kısa süre sonra bunu n hatalı bir çıkış olduğunu gördü ve mücadeleye başladı. Bu mücadele kesintisiz devam etmeli. Kesinlikle müzakere olmamalı. PKK şehirlerde halk savaşı başlatacağını sandı ama kendi ölçeğinde bir kalkışma başlattı ama bundan halk yoktu. Yani halksız halk savaşı gibi komik bir duruma düştüler. Yıkıcı ve bölücü terör örgütünün hiçbir kutsal değere saygısı yok. Yüce kitabımız Kur’an’ı kerimin içine bomba saklayacak kadar aşağılanmış bir duruma düştüler.  Dış güçler terör örgütüne uçak hariç her türlü silah ve mühimmattı verdiklerini hepimiz alanda görüyoruz.  Hükümetimiz ayak takımı ile değil terör’ün merkezi olan Kandil başta olmak üzere asıl yuvalarını yerle bir etmelidir. Bir süre önce Milli ordumuza kumpas kuruldu. F tipi yapılanma da kim kimi kandırdı biz bilemeyiz ama er ya da geç bu işin detayları da ortaya çıkaktır. Şer odaklar Osmanlı’yı batıda çökerttiler Türkiye Cumhuriyetini de Doğuda çökertmek istiyorlar. Bir süre önce 42.Şuramızı Iğdır’da yaptık. Bu vesile ile vatandaşlarımız ile sohbetler ettik.

Halkımız huzur, güven ve Barış’a önem verdiğini gördük. Hükümet bir an önce terör ile mücadele konusunda net bir karar vermeli. Bu sürecin geçicimi yoksa kalıcımı olduğuna karar verilmeli. Ülkemizde şu an hukuk siyasallaştı. Bu çok yanlış bir durumdur. Hükümetin KKTC’de asker çekmesi hiç doğru değil”  şeklinde konuştu.  Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof.Dr. Mustafa Erkal Hoca uzun bir şekilde yaptığı konuşmanın sonlarında şu şekilde konuştu ”Site yaşamı bizim kültürümüz ve örfümüze uygun değil. Ülke olarak artık katma değeri yüksek teknolojik üretmek zorundayız. Biz Aydınlar Ocağı olarak askeri darbelere karşı olduğumuz halde sivil darbelere de karşıyız. Hükümet Zina yasasını değişmelidir. Yazılı ve görsel basın aile mefhumumuza karşı pervasızca bir saldırı içinde. Buna dur demek gerekir artık. AB nin ilerleme raporuna baktığınız zaman sanki PKK idarecileri yazmış diye bir hisse kapılmak insanın içinde geçmiyor değil. AB Milli bir proje değildir. Televizyon kanallarına çıkanlar adeta futbol amigoları gibi destek verdikleri kişilere lehine bol keseden konuşuyorlar. Gazete de makale yazanlarda bariz bir şekilde taraf olmuşlar. Böyle olunca hiç bir tarafa yakın olmayan insanların medya da bir şey almaları zor oluyor. Alman meclisinin Ermeniler için aldığı karar sakattır. Şu an 80 bin Ermeni ülkemizde kanunsuz olarak çalışıyor. Hükümet istese bir saate hepsini kapı dışarı edebilir ama etmiyor. Aslında konuşacak çok şey var ancak kongremizi geciktirmemek için ben sözü divana bırakıyorum.”  dedi. Aydınlar Ocağı genel sekreteri Mimar Süleyman Uluocak ise şunları söyledi “ Aydınlar Ocağı yöneticileri ve üyeleri ülkemizin gelişip ve kalkınması adına üzerlerine düşen her türlü vazifeleri yapma gayretindeler. Kongrenizin ve iftarımızın hayırlara vesile olmasın dilerim”  dedi.

Aydınlar Ocağının Yeni Yönetim Kurulu: Genel Başkan: Prof.Dr. Mustafa Erkal, Genel Sekreter Mimar Süleyman Uluocak, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sakin Öner, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökçen, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çolak, Genel Muhasip Hikmet İşman,  Yönetim Kurulu Üyeleri: Ünal Sağır, Prof. Dr. Sevil Sargın,  Ernail Koç, Ramazan Kırkık, Mustafa Özkurt,  Ahmet Orhan, Fahri Yağlı, Hüseyin Tavukçu, Prof. Dr. İbrahim Öztek

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL