Kas-der Zeytinburnu Şube Başkanı İşadamı Ayhan Akduman ve yönetimi Kurulu üyeleri görkemli bir iftar yemeğiyle İstanbul’da Kastamonuları aynı iftar sofrasında buluşturdu. 1000’e yakın seçkin davetlinin katıldığı iftar programda davetliler tesisinin giriş kapısında yönetim kurul üyelerince karşılandı ve tek tek masalarına yerleştirildi.  Masaların tamamının dolmasının ardından yoğunluk dolayısıyla tesissin iç kısmında ekstra masalar açıldı. Göl Manzaralı iftar yemeği Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duaların ardından Akşam ezanının okunması ile nefsi manzara eşliğine oruçlar açıldı. Menüde davetlilere Kastamonu’dan özel olarak getirilen Kavurma ile birlikte, su böreği, pilav, tatlı ve kahvaltı türü ikramlar yapıldı.

Kürsüye KAS-DER Zeytinburnu şubesinin başkanı başarı işadamı Ayhan Akduman geldi. Sözlerine davetlerine icabet ederek Avcılarda olmasına rağmen adeta akın eden Hemşerilerine teşekkür ederek başladı. Başkan Akduman sözlerini şöyle sürdürdü. Bugün gördüğün manzara beni gerçekten çok duygulandırdı. Bizler İstanbul’da Kastamonular olarak bugünde yine tek yürek olabileceğimizi gösterdik. Sizden tek isteğim var STK’lar çok önemli. Bu STK’lar Sizlerin ve Kastamonuların sesi. Bizler daha iyi hizmet edebilmemiz için sesimizin daha gür çıkabilmesi için Sizlerin desteğine ihtiyacımız var. İşte bu akşam olduğu gibi olduğu tek yumruk tek vücut olursak siyaset başta olmak üzere her alanda Kastamonular söz sahibi olur dedi. Konuşmasının ardından Yönetim Kurulunu sahneye çağıran Başkan Akduman kendisine her daim destek veren Arkadaşlarına teşekkür etti.

Ankara’daki Programı dolaysıyla iftara katılamayan Kastamonuluların efsane vekili Murat Başeskioğlu da programa gönderdiği mesaj ile icabet etti. Kas-Der Zeytinburnu Şubesi her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi 300 Aileye erzak yardımında bulundu. Gençlik Kollarını yeniden yapılandıran dernek ayrıca 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında 50 Öğrenciye de burs verdi.

KAS-DER Zeytinburnu Şubesinin iftar programına, Kas-Der eski genel Başkanı Derya Ovalıoğlu, Kas-Der Genel Başkan Yardımcıları Fikri Aytekin, İrfan Öztürk, Zeki Aydostlu,  Genele Muhasip Selahattin Sarıalioğlu, Başkan Danışmanı Ercan Küçükçavuş, Sancaktepe Şube Başkanı Rahmi Demir, Şişli Şube Başkanı Muzaffer Taş ve Kadın Kolları Başkanı Melike Yanık, Ümraniye Şube Başkanı Yunus Kökter, Sancaktepe Eski Şube Başkanı Ekrem uygun, Kas-Der Zeytinburnu Eski Şube Başkanı Nihat Sezer, Bayrampaşa Şube Başkanı Şaban Can, Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Gaziosmanpaşa Şube Başkanı Bahattin Üründü, Taşköprülüler Federasyon Başkanı Halil Hasanoğlu, CHP Eski  il Bbaşkanı Muhittin Tiğlı, Bakırköy Savcısı Yücel Köktürk, Kas-Der Kadın Kolları Başkanı Meral Nugay Dikmen, Başkan Vekili Özlem Bulgu, Zeytinburnu AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Naci Sert, Alaaddin Çam, Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Kas-Der Zeytinburnu Şubesi: Başkan: Ayhan Akduman, Yönetim Kurulu: Naim Çetinkaya,  Nihat Azizoğlu, Tahsin Kuzuahmetoğlu, Muhsin Erol, İbrahim Bozkurt, Serkan Fettah, Recep Demirkan, Murat Sezgin, Orhan Ünal, Hasan Yaman, Hasan Yalçın , Eyüp Küçük , Selma Tekeci , Nihat Tekin , Emre Azizoğlu , Abduraman Çetinkaya , İsa Karagöz , Yasin Çakıroğlu , Hüseyin Türüt , Adem Durak , Bayram Taş , Salih Ersoy , Murat Uçar , Nihat Çoruhoğlu  , Belma Aykol , İbrahim Çelik , Şahin Yılmaz.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL