• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Eğitim - Öğretim yılı kapandı, Tatil başladı

Zeytinburnu'nda 2015 - 2016 Eğitim - Öğretim yılı Fatma Süslügil İlkokulu'nda yapılan kapanış töreni ve ardından dağıtılan karnelerle öğrenciler üç aylık tatile girdi…

17 Haziran 2016 Cuma 15:06

Fatma Süslügil İlkokulu bahçesinde yapılan tören, Garnizon Komutanlığı Temsilcisi - Zeytinburnu Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay Halil Akar, Zeytinburnu ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt, İlçe Müftüsü İsmail GÖKMEN, İlçe MEM Şube Müdürleri Kazım YOLDAŞ ve Mustafa Yılmaz, Toplum Sağlığı Müdürlüğü'nden Dr. Necmettin Çağlar, ilçe okullarımız ve eğitim merkezi müdürleri, öğretmenler ile velilerin iştirak ettiği eğitim yılı kapanış töreni Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programın sunuculuklarını Ayhan Şahenk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Sabriye Sayın ve Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Hasan Senaoğlu yaptılar.

Açılış ve selamlama konuşmasını Fatma Süslügil İlkokulu Müdürü Dilek Gürel yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Yeşilyurt günün anlam ve mahiyeti konusunda kısa bir sunumda bulundu. Folklor eğitimcisi Ali Özenkeş'in eğittiği ve okulun Artvin Yöresi Halk Oyunları Folklor Ekibi gösterileri minik öğrencilerin neşeli halleri ile yansıtıldı. Minik öğrencilerden Erva Uyanık " Sınıfı Geçtim Pekiyle " isimli şiirini heyecan içerisinde okuması ve sempatikliği alkışlarla ödüllendirildi.. Öğrenci Recep TAPAR ve Elanur BİLDİREN sazlarıyla, Rabia Fatma SAMUR ve Yaren Naz KAPLAN kemanlarıyla, Fatma Mina YILMAZ da gitarıyla sahne alarak eserleri olan dinletileri başarıyla sundular. Ayhan Şahenk Müzik Öğretmeni Sabriye SAYIN ve sazıyla Serkan İhsan KARATEKİN sanne aldılar. Aynı zamanda TRT sanatçısı olan Sabriye sayınburam buran hasretlik kokan güzel bir öyküyü türkü olarak yorumladı.

Programın ikinci bölümü yurdun çeşitli bölgelerini yansıtan Halk Oyunları yine minin öğrencilerin folklor ekibince sahnelendi. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde " Türkiye Sağlıklı Beslenme, Hareketli Hayat Programı " kapsamlı çalışmalarda ödül alan öğrencilerin bisiklet olan hediyeleri protokol tarafından Kazlıçeşme Abay Ortaokulu öğrencileri Nurgül DEMİR ve Yiğit PEKLİVAN, Ayhan Şahenk Ortaokulu'ndan Yusuf ALABULUT ve Sümeyye ÇELİKDEMİR'e ve Fatma Süslügil ilkokulu'ndan Rukiye KUMAY ve kardeşine verildi.

Karne töreni için kazırlığı uağılan bir sınıfa gidilerek burada protokol ve okul müdürleri tarafından öğrencilerin karne veriliş temsili töreni yapıldı. Sergi gezimi sonrasında, doğada ekosistem ve hayat konumlu çalışmalarda bulunan Eco - Schools öğrencileri ellerinde 30 santime ulaşan Tül Mazı fidelerini protokole hediye olarak verip günün adına hatıra fotoğraflar çektirdiler.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZEL-MEHMET ALPAYPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan