• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

MİYAD’ın Hedefi 1000 Aileye Merhamet Elini Uzatmak

Kısa bir süre önce kurulan Midyat İşadamları Derneği Ramazan Ayı dolayışla çalışmalarına hız verdi. Midyat İş Adamları Derneği (MİYAD), ramazan ayı dolayısıyla yoksul ve dar gelirli bin aileye gıda paketi yardımında bulunarak yüzleri güldürüyor.

15 Haziran 2016 Çarşamba 12:56

MİYAD HEMŞERİLERİNİN SESİ OLDU

Midyat İş Adamları Derneği Başkanı ve Zeytinburnu Belediyesi Daimi Meclis Üyesi Abdulhakim Kaya’nın, Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Baş ve Dernek Saymanı Ayhan Aslan ile birlikte, Ramazan ayı vesilesiyle, Midyat’ta tespit edilen ailelerin gıda paketlerini sıcak havaya ve mesafe uzaklığına aldırış etmeden adreslerine götürüp teslim etmesi, herkesin takdirini topluyor. Böylece zengin bir menüden oluşan gıda paketleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin evinde kaynayan sıcak çorba yüzleri güldürüyor. Paketlerin, 4 kişilik bir ailenin bir aylık mutfak giderini karşılayacak düzeyde hazırlandığını belirten Dernek Başkanı Abdulhakim Kaya, amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelerin de diğer insanlar gibi tebessüm dolu bir Ramazan geçirmesini sağlamak olduğunu söyledi.

YARDIMLAŞMA DUYGUSU ENGEL TANIMAZ

‘Biz dernek olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’ diyen Kaya, “Ramazan ayında yoksul vatandaşlarımızın ve yardıma muhtaç insanlarımızın çorbasında bizim de bir katkımız olsun istedik. Bu mübarek ayda hemşerilerimizi memnun etmek ve onların tebessüm etmesini sağlamaktan daha güzel bir iş olamaz. Gönüller bir olunca güzellikler artar, dayanışma olduğu sürece yokluklar biter. Bu yılki Ramazan paketlerini bin ailemizin mutfağına ulaştırmayı hedefliyoruz. Tespit ettiğimiz ailelerin gıda paketlerini bizzat kendimiz yönetim kurulu üyelerimizle beraber evlerine kadar götürerek kendilerine teslim ediyoruz. Böylece hemşerilerimizin de gururları incinmemiş oluyor. Yüce Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları, kıldığımız namazları ve yardımlarımızı kabul etsin. Dar gelirli vatandaşlarımıza sunduğumuz gıda paketlerinin oluşumunu sağlayan yönetim kurulumuza ve üyelerimize teşekkür ederim. Rabbim herkesin ibadetini kabul etsin. Ramazan Bayramına kavuşmayı da nasip etsin." dedi.

KAYMAKAM’A ‘BAŞSAĞLIĞI VE GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

Midyat İş Adamları Derneği Yöneticileri, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ü ziyaret edip başsağlığı ve geçmiş olsun mesajını iletti. Midyat İş Adamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, beraberinde Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Baş ve Dernek Saymanı Ayhan Aslan ile birlikte geçtiğimiz Çarşamba günü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı nedeniyle Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ü makamında ziyaret etti. Dernek yöneticileri, kadın polis memurları Şerife Özden Kalmış, Nefize Özsoy ile Ökkeş Özdemir'in şehit olduğu, sivil vatandaşlar Fahrettin Ekinci, Bekir Sayan eşi Hayriye Sayan da hayatını kaybettiği ve 51 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin Kaymakam Bingöl’e başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette konuşan Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, “Ziyaretinizden, acımızı paylaştığınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.  Başkan Kaya, Kaymakam Bingöl’e başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra beraberindekilerle birlikte Kaymakamlıktan ayrıldı. Ziyaretin ardında kısa bir açıklama yapan Başkan Kaya, Midyat’ta yaşanan terör olayı nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti: “Yaşanan saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileriz. İnsanlığın en kutsal ve birincil hakkı olan yaşama hakkına kast eden terör saldırılarının tümünü lanetliyoruz. Hakikaten büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Önemli olan bu dönemlerde bunu amaçlayanların tuzaklarına düşmeden güzel cevap verebilmektir. Bütün mesele bu. Beraberiz. Hep diyoruz ya ’biriz, beraberiz, kardeşiz.’ Bundan ötesi yok. Bugünde böyleyi, yarında böyle olmaya devam edeceğiz. Hepimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize tekrar Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar diyoruz. Tüm milletimize Allah sabır versin. Bir daha böyle büyük bir acı göstermesin.”Paylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan