MİYAD HEMŞERİLERİNİN SESİ OLDU

Midyat İş Adamları Derneği Başkanı ve Zeytinburnu Belediyesi Daimi Meclis Üyesi Abdulhakim Kaya’nın, Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Baş ve Dernek Saymanı Ayhan Aslan ile birlikte, Ramazan ayı vesilesiyle, Midyat’ta tespit edilen ailelerin gıda paketlerini sıcak havaya ve mesafe uzaklığına aldırış etmeden adreslerine götürüp teslim etmesi, herkesin takdirini topluyor. Böylece zengin bir menüden oluşan gıda paketleri ile ihtiyaç sahibi ailelerin evinde kaynayan sıcak çorba yüzleri güldürüyor. Paketlerin, 4 kişilik bir ailenin bir aylık mutfak giderini karşılayacak düzeyde hazırlandığını belirten Dernek Başkanı Abdulhakim Kaya, amaçlarının ihtiyaç sahibi ailelerin de diğer insanlar gibi tebessüm dolu bir Ramazan geçirmesini sağlamak olduğunu söyledi.

YARDIMLAŞMA DUYGUSU ENGEL TANIMAZ

‘Biz dernek olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz’ diyen Kaya, “Ramazan ayında yoksul vatandaşlarımızın ve yardıma muhtaç insanlarımızın çorbasında bizim de bir katkımız olsun istedik. Bu mübarek ayda hemşerilerimizi memnun etmek ve onların tebessüm etmesini sağlamaktan daha güzel bir iş olamaz. Gönüller bir olunca güzellikler artar, dayanışma olduğu sürece yokluklar biter. Bu yılki Ramazan paketlerini bin ailemizin mutfağına ulaştırmayı hedefliyoruz. Tespit ettiğimiz ailelerin gıda paketlerini bizzat kendimiz yönetim kurulu üyelerimizle beraber evlerine kadar götürerek kendilerine teslim ediyoruz. Böylece hemşerilerimizin de gururları incinmemiş oluyor. Yüce Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız duaları, kıldığımız namazları ve yardımlarımızı kabul etsin. Dar gelirli vatandaşlarımıza sunduğumuz gıda paketlerinin oluşumunu sağlayan yönetim kurulumuza ve üyelerimize teşekkür ederim. Rabbim herkesin ibadetini kabul etsin. Ramazan Bayramına kavuşmayı da nasip etsin." dedi.

KAYMAKAM’A ‘BAŞSAĞLIĞI VE GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ

Midyat İş Adamları Derneği Yöneticileri, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ü ziyaret edip başsağlığı ve geçmiş olsun mesajını iletti. Midyat İş Adamları Derneği Başkanı Abdulhakim Kaya, beraberinde Başkan Yardımcısı Av. Mahmut Baş ve Dernek Saymanı Ayhan Aslan ile birlikte geçtiğimiz Çarşamba günü İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı nedeniyle Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ü makamında ziyaret etti. Dernek yöneticileri, kadın polis memurları Şerife Özden Kalmış, Nefize Özsoy ile Ökkeş Özdemir'in şehit olduğu, sivil vatandaşlar Fahrettin Ekinci, Bekir Sayan eşi Hayriye Sayan da hayatını kaybettiği ve 51 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin Kaymakam Bingöl’e başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette konuşan Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, “Ziyaretinizden, acımızı paylaştığınızdan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.  Başkan Kaya, Kaymakam Bingöl’e başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra beraberindekilerle birlikte Kaymakamlıktan ayrıldı. Ziyaretin ardında kısa bir açıklama yapan Başkan Kaya, Midyat’ta yaşanan terör olayı nedeniyle büyük bir üzüntü yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti: “Yaşanan saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileriz. İnsanlığın en kutsal ve birincil hakkı olan yaşama hakkına kast eden terör saldırılarının tümünü lanetliyoruz. Hakikaten büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Önemli olan bu dönemlerde bunu amaçlayanların tuzaklarına düşmeden güzel cevap verebilmektir. Bütün mesele bu. Beraberiz. Hep diyoruz ya ’biriz, beraberiz, kardeşiz.’ Bundan ötesi yok. Bugünde böyleyi, yarında böyle olmaya devam edeceğiz. Hepimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize tekrar Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar diyoruz. Tüm milletimize Allah sabır versin. Bir daha böyle büyük bir acı göstermesin.”