• Zeytinburnu bekçileri göreve başladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisi Temmuz ayı 1.Birleşim
  • Meclis Üyesi Yunus Gülmek'in amcası vefat etti
  • Karneler alındı, tatil başladı
  • İlk Enderun Teravih’i Seyitnizam Camii’nde Kılınacak
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Midyatlı Meclis Üyesi ve İşadamı Abdulhakim Kaya’dan kınama

Aslen Mardin Midyatlı olan AK Parti Zeytinburnu Meclis üyesi işadamı Abdulhakim Kaya Gazetemize yaptığı özel açıklama ile bombalı araç saldırısını sert bir dille kınadı.

09 Haziran 2016 Perşembe 09:24

Mardin’in Midyat ilçesinde bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Zeytinburnu Meclis Üyesi Kaya, Hain ve kalleşçe terör eylemi olarak gördükleri saldırıyı şiddetle kınadığını söyledi. Meclis Üyesi İşadamı Abdulhakim Kaya açıklamasını şöyle sürdürdü “ 8Hhaziran Çarşamba günü saat 10.50 sıralarında bomba yüklü araçla Midyat ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne bir saldırı düzenlendi. Son alınan bilgilere göre saldırıda 2'i polis 3’ü sivil 5 kişi hayatını kaybetmiş, 40’a yakın insanımız da yaralanmıştır. İnsanların yaşam alanlarının hedef alındığı ve hayatlarına kast edildiği bu bombalı saldırıları lanetliyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum.

Gerek İstanbul’da gerekse Midyat’ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda en fazla zarar gören yine masum sivil halkımız olmuştur. Kalabalıkların içerisinde bomba patlatmayı, masum insanların ölümü veya yaralanmasıyla neticelenen bu tür saldırıları, terör ve anarşi eylemi olarak görüyor ve şiddetle kınıyorum. Hedef ne olursa olsun bu tür şiddet eylemlerinin bir yol ve yöntem olarak benimsenmesini, yaşam alanlarında bombalar patlatılmasının hiç bir haklı gerekçesi olamaz.

Bu mübarek Ramazan ayında halkımıza yaşatılan bu acıların son bulmasını umuyor, ölenlerin yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara şifalar diliyorum. Umarım ülkemiz çok kısa bir süre içinde Hükümetimizin ve Devletimizin dik ve iradeli tutumu sayesinde bu terör belasından kurtulur.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER
kullan kullan

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.6%

8.3%

8.6%

6.1%

30.4%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan