Cenazenin geldiği sırada şehidin yakınları sinir krizi geçirdi. Şehit polis memurunun eşi Gülçin Karagözlü eşinin cenazesini polis üniformasıyla karşıladı. Şehidin annesi ve eşi cenaze aracına çıkarak tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Yakınları tarafından anne ve acılı eş cenaze aracından güçlükle indirilirken, bu sırada şehit polisin eşi Gülçin Karagözlü baygınlık geçirdi. Şehit evinin önünde bulunan sağlık ekipleri acılı eşe müdahale etti.

Vezneciler'de dünkü bombalı saldırıda şehit olan polisler için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.  Öğle namazını takiben kılınan cenaze namazına Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yanısıra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın katıldı.

Cenaze namazı öncesinde avluda çelenk gerginliği yaşandı. Cenazeye katılan bazı vatandaşlar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adının yazılı olduğu çelengi kaldırmak istedi. Vatandaşları İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan sakinleştirdi. Bu sırada kalabalığın arasından sıyrılan ve şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişi, çelengin üzerindeki ismi yırttı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun camiye girişi sırasında da bir grup vatandaş tepki gösterdi. " Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganı atan grup, imamın uyarısıyla sloganları kesti.

Şehit polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü'nün cenazeleri kılınan namazının ardından eller üstüne alındı. Şehitlerin cenazeleri dualar eşliğinde toprağa verilmek üzere Edirnekapı Şehitliği'ne doğru yola çıkarıldı. Şehit cenazelerinin camiden çıkarılması sırasında yine bir grup vatandaş " şehitler ölmez, vatan bölünmez sloganları attı. İki şehit Edirnekapı Polis şehitliğinde defin edildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-TAYLAN DEMİRELLİ