• Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Sınav İlanı
  • CHP ilçe örgütü Kadınlar Gününü kutladı
  • Zeytinburnu Belediye Meclisinde yetki tartışması
  • Bilgi Evleri 14. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Başladı
  • Zeytinburnu Meclisi’nin gündemi ‘Asbest’
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Esra ve Hakan Tekin çifti gözyaşları arasında toprağa verildi

İstanbul Vezneciler’deki patlamada hayatını kaybeden Esra ve Hakan Tekin çifti için İstanbul Üniversitesi Rektörlük binasında düzenlenen törende çiftin yakınları ve arkadaşları sinir krizi geçirdi. Genç çift, rektörlük binasından alkışlarla uğurlandı.

09 Haziran 2016 Perşembe 14:11

İLK TÖREN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE YAPILDI

Fatih Vezneciler'de görev yeri olan üniversiteye nöbet değişimine giden çevik kuvvet ekibine yönelik yapılan bombalı terör saldırısında 7'si polis 11 kişi hayatını kaybetmişti. Terör saldırısında İstanbul Üniversitesi Strateji Daire Başkanlığı'nda çalışan Esra Tekin ve onu iş yerine bırakmak isteyen eşi Hakan Tekin de hayatını kaybetmişti. İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü, hain saldırıda hayatını kaybeden Esra ve Hakan Tekin çifti için rektörlük binasında tören düzenledi. Törende Türk bayrağına sarılı tabutların gelmesiyle çiftin yakınları ve arkadaşları sinir krizi geçirdi. Genç çiftin yakınları tabuta sarılarak uzun süre ağladı. Edilen dualar sonrasında gözyaşlarıyla cenaze aracına koyulan genç çift, komşularıyla helalleştirilmek üzere Güngören'deki evlerine götürüldü. Esra ve Hakan Tekin çifti, törene katılan arkadaşları tarafından alkışlarla uğurlandı.

GENÇ ÇİFT ZEYTİNBURNU ULU CAMİNDEN EBEDİYETE UĞURLANDI

Vezneciler'deki terör saldırısında hayatını kaybeden Esra Tekin ile eşi Hakan Tekin'in cenazeleri, Zeytinburnu Ulucami'de ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Yeni Kozlu Mezarlığı'nda defnedildi.  İstanbul Üniversitesi personeli Esra Tekin ile eşi Hakan Tekin'in cenazeleri üniversitede düzenlenen törenin ardından Zeytinburnu'ndaki Ulucami'ye getirildi. Burada taziyeler aile yakınları tarafından kabul edilirken törene AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın yanı sıra ölen çiftin akrabaları, mesai arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazeler, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Yeni Kozlu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
  • Yorumlar0
  • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.1%

8.3%

8.6%

6%

31%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan