Vezneciler'de 08.40 sıralarında yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden şehit polis Kadir Cihan Karagözlü'nün evine acı haber şehidin Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi'ndeki evine öğle saatlerinde ulaştı. Haberin ardından şehidin ailesiyle birlikte oturduğu apartmanın bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Acı haberin duyulmasının ardından yakınları, arkadaşları ve mahalle sakinleri şehit polisin ailesine taziyede bulunmak üzere evine geldi. Gelenler arasında Zeytinburnu Kaymakamı Ali Taşkın Balaban ile Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da baba Zeki Karagözlü ve ağabey Yasin Hakan Karagözlü'ye taziyede bulundu.

SABAH SAHURA KALKTI, NAMAZINI KILDI VE GİTTİ

"Burada konuşan acılı baba çok üzgün olduklarını söyledi. Konuşmakta güçlük çeken Karagözlü, "Üzgünüz, Ramazan'da hiç olmaması gereken şeyler oluyor. Vahşice, insanlık dışı bir hareket. Acımız çok büyük. En son iftarı birlikte yaptık. Sabah sahura kalktı, namazını kıldı ve gitti. İki saat sonra vefat ettiğini öğrendik" dedi.

MURAT AYDIN: "İNSANLIK DIŞI BİR DURUM"

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise çok üzgün olduklarını belirterek, "Allah rahmet eylesin. İnsanlık dışı bir durum. Ülkemizin başı sağ olsun" diye konuştu. Taziyelerin kabul edildiği evin önünde Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

2 YIL ÖNCE POLİSLİĞE BAŞLADI

Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan Kadir Cihan Karagözlü'nün polisliğe 2 yıl önce başladığı ve altı ay önce de özel bir bankada çalışan Gülçin Karagözlü ile hayatını birleştirdiği öğrenildi.

HABERİ DUYUNCA HASTANELERİ ARAMAYA BAŞLADIK

Şehidin kardeşi Yasin Hakan Karagözlü de olayın ardından hastaneleri aramaya başladığını ve Adli Tıp'ta kardeşinin şehit olduğu haberini aldıklarını belirtti. Şehit kardeşinin kanının yerde kalmasını istemediğini söyleyen Karagözlü, kardeşinin iş bulamadığı için polis olduğunu dile getirdi.

CENAZE NAMAZI FATİH CAMİİ'NDE

Şehit polis Kadir Cihan Karagözlü'nün cenazesi yarın evinde helallik alınmasının ardından Fatih Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek