İstanbul Beyazıt Vezneciler'de bu sabah yaşanan hain terör saldırısında şehit olanların kimlikleri belli oldu. 7'si polis 15 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda sivillerden 4’ünün cenazesi Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin ardından yakınları tarafından alındı. Patlamada yaşamını yitiren Esra Tekin'in İstanbul Üniversitesi personeli olduğu tespit edildi.

EŞİNİ İŞE BIRAKIRKEN PATLAMAYA YAKALANDI

Eşi iş adamı Hakan Tekin de eşini işe bırakırken patlamaya yakalandı. Tekin çiftinin cenazeleri de yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı’ndaki gasilhaneye götürüldü. Ahmet Bayraktar’ın da cenazesinin yakınları tarafından alındığı belirtildi.

ÜNİVERSİTE'DEN AÇIKLAMA

Üniversitenin resmi sitesinden rektör başsağlığı diledi.Üniversitemiz personeli Esra Tekin Veznecilerde ki hain bombalı saldırıda hayatını kaybetmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesine ve İstanbul Üniversitesi mensuplarına başsağlığı dileriz. Vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği ile ülkemizin, öğrencilerimizin huzuru ve geleceği uğruna İstanbul Üniversitesi’nde görev yapmaya giden polislerimize Ramazan ayının 2.gününde haince bombalı bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda 7 polisimiz şehit olmuş, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, aralarında İstanbul Üniversitesi mensuplarımızın da bulunduğu 36 kişi yaralanmıştır. Bu menfur saldırıyı lanetliyor, şahsım başta olmak üzere tüm İstanbul Üniversitesi mensupları adına kahraman şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.