• Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor
 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!
 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti
 • Saadet Partisi gazetecilerle yemekte buluştu
 • Bu ülkenin Ömer Turan'dan başka derdi yok mu?
SICAK HABER
Karakter Boyutu :

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2015 Yılı Olağan Genel Kurulunu yaptı

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2015 Yılı Olağan Genel Kurulunu yoğun bir katılımla yaptı. İstanbul’da birçok kooperatife örnek olacak Genel Kuruluda Yönetime her konuda tam destek verildi. Genel Kurulda bir süre önce aramızdan ayrılan eski Başkan Mehmet Ay’da rahmetle yad edildi..

06 Haziran 2016 Pazartesi 15:04

GENEL KURUL DÖRT SAATİ AŞKIN BİR SÜRE SÜRDÜ

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 2015 Yılı Olağan Genel Kurulunu yapmak için bir araya geldi. Yeni sanayi projesinin damgasını vurduğu genel kurulda Başkan Selman Kesman ve Yönetim Kurulu Üyeleri ortaya koyduğu proje ve bir yıl gibi kısa bir süre içinde projede kat edilen yol ile üyelerden tam destek aldı. Yaklaşık 4 saat süren genel kurulda Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri her üyenin sorduğu soruyu tek tek detaylı bir şekilde cevaplandırdı. Yeni projenin hayata geçirilmesi için aidatlar artırıldı. Eski sanayi sitesinin kirasına zam yapıldı. Başkan Kesman bir soru üzerine eski sanayi tesisin en az iki yıl daha burada hizmet vereceğini, hedeflerinin yeni sanayi sitesi hizmete girene kadar burada esnafı mağdur etmemek olduğunu söyledi. Genel Kurulda her konuda muhalefet yapan üyenin dahi genel kurul sonunda Başkan Selman Kesman ve Yönetim Kurulu üyelerin yanına giderek onlara sarılması ve yeni proje tam destek verdiklerini söylemesi yönetime duyulan güvenin ne kadar fazla olduğunu ortaya koydu.

KREDİ İÇİN GEREKLİ ARSA ALIMI TAMAMLANIYOR

Genel Kurul sonunda teşekkür konuşması yapan Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Selman Kesman, Biz İstanbul’da Sizlerle birlikte bir ilke imza attık. İstanbul’da birçok kooperatif ciddi manada aidat topladığı halde daha bir metrekare arsa alamadılar. Biz sadece bir yılda çok şükür 23 Bin Metrekare arsamızın alımını tamamlıyoruz. Bu alım ile birlikte kredi için gerekli arsa payına ulaşmış bulunuyoruz. Amacız çok kısa bir süre içinde projeye başlamak. Dükkan satışlarımız tamamlandı. Bugün üyelerimizden aldığımız yetki ile dikey yapılacak olan binamızın da otel olmasına karar verdik. Otel hem projemizin kalitesini artıracak hem de sanayi sitemize gelir getirecek dedi.

YENİ PROJE NEZİH VE İNSAN ONURUNA YAKIŞIR BİR PROJE

Yeni projeyi de yen üyelere de anlatan Başkan Selman Kesman,  1987 yılında büyük zorluklarla kurduğumuz; S.S. Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi 'nin adını ve gücünü daha güzel bir yerlere taşıma gayretiyle hizmetimizi sürdürmekteyiz. Bu zorlu yolculukta amacımız, üyelerimiz olan esnaflarımıza çok daha iyi ortamlarda, daha verimli, daha nezih ve insan onuruna yakışır bir çalışma ortamı sağlamaktır. Çünkü nezih ortamlarda, nezih müşteri profiline hizmet etmek, ekmeğini kazanan Sanayi Sitesi esnafına da ayrı bir şevk kazandıracaktır. Bu itibarla Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu olarak her zaman desteğini hissettiğimiz emekçi esnafımızla birlikte daima daha iyiye ve daha güzele sahip olabilmek için büyük bir azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi ailesi olarak sorumluluğumuzun bilinciyle hizmetlerimizi devam ettirme kararlılığındayız.

28 YILDIR ZEYTİNBURNU HALKINA HİZMET VERİYORUZ

Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Selman Kesman Sanayi Sitesinin geçmişten günümüze devam eden serüvenini şöyle anlattı. Kooperatifimiz 1987 yılında kurulmuştur. 1990 yılında Zeytinburnu ilçesinde bina altlarında ve köhnemiş barakalarda faaliyet gösteren tamirhanelerin kapatılması, görüntü kirliliğinin giderilmesi ve ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın oto tamir, bakım, yedek parça işlemlerinin aynı tesiste yapılabilmesi amacıyla 110 üyeli Zeytinburnu Küçük Sanayi Sitesi'ni inşa etmeye başladık. Sanayi sitemizi Balıklı Rum Hastanesi Vakfından kiraladığımız ve halen faaliyet gösterdiğimiz arsada inşa ettik. 1997 yılında sitemizin bitişiğinde bulunan Vakıflar İstanbul Bölge Müdürlüğü ne ait arsayı da kiralayarak dönemin Belediye Başkanının teşvik ve katkılarıyla 40 adet dükkan daha yaparak ilçe içerisinde dükkanları yıkılan esnaflarımızı sitemizin çatısı altında topladık.2011 yılında ise Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile kontratımızın tek taraflı feshi sonucu bu arsa üzerindeki dükkanların yıkımı gerçekleşmiştir. Halen Balıklı Rum Hastanesi Vakfı 'na ait arsa üzerinde 99 dükkan olarak faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

MEVCUT SANAYİ SİTESİ ARTIK İHTİYACA CEVAP VEREMİYOR

Mevcut Sanayi Sitesi şehrin ortasında kalması, gelişen ve değişen şehir ortamında hem yetersiz, hem de görüntü olarak da çeşitli sıkıntılara sebep olmaktadır. Sanayi sitesinin çevresinde tekrar imarı gerçekleşen Seyit Nizam Camii Külliyesi ve yeni konut-işyeri inşaatları sebebiyle hem sıkışmış, hem de Sanayi Sitesi giriş- çıkışları ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Daha sağlıklı çalışma ortamına ve daha verimli bir Sanayi Sitesi projesine ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Mevcut dükkanları 60 m2 oturum alanına sahip, hem bodrum hem de asma kat avantajından mahrum olarak faaliyet vermek zorundadır. Ayrıca hem site giriş-çıkışları, hem de site içerinde işlem gören araçların park problemleri ve muhafazası ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Genel olarak bu dezavantajlar hem site Yönetim Kurulu için hem de üye esnafları için verim kaybına neden olmaktadır.

YENİ OTO SANAYİ SİTESİ İÇİN ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Sanayi sitesi esnafının yaşadığı zorluklar Sanayi Sitesi Yönetim Kurulunu çeşitli arayışlara itti. Bu arayışlardan biri de mevcut Sanayi Sitesinin daha büyük çaplı bir Sanayi Sitesine dönüştürerek daha sağlıklı ve ferah bir yere taşımak. Mevcut Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu yeni lokasyon olarak özellikle çok hızlı gelişen, prim yapan ve gelecek için ümit vaad eden Batı İSTANBUL aksındaki Arnavutköy ilçesini hedef aldı. Yönetimin bu konudaki çalışmaları çok yönlü ve yüksek ivmeyle devam etmektedir. Kooperatif Yönetimi, üyelerinin de desteği ile de bu çalışmada ciddi manada yol aldı

YENİ OTO SANAYİ SİTESİ PROJESİ ÇOK GÖRKEMLİ VE KULLANIŞLI

Mevcut sitemizin dükkanlarının 60 m2 olması nedeniyle artan talebe cevap verememesi nedeniyle Yeni sitede dükkanlar 99 m2 oturumlu, 99 m2 bodrum ve 44 m2 asma katlı olmak üzere 242 m2 planlandı. Mevcut sitemizde yönetim binasının olmayışı, Yeni sitede konferans, eğitim, yeşil alan ve spor alanlarının planlanması yapıldı. Mevcut Sitenin giriş, çıkışlarının sıkıntılı ve blok aralarının dar olması, konut bölgesinde oluşundan dolayı görüntü ve gürültü kirliliğine sebep olmasından dolayı, Yeni site planlı, projeli, imarlı ve profesyonel bir anlayışla planlandı. Mevcut sitenin iş sağlığı ve güvenliği şartlarına uygun olmaması, Yeni sitenin sanayi esnafının gereksinimlerine cevap veren çağdaş ve teknik şartlara uygun olarak planlandı. Yeni Sanayi Sitesi projesi toplamda yaklaşık 117,000 m2 alana kurulacak. Proje minimum 400 dükkan ve plazadan oluşmaktadır.  Yeni Oto Sanayi Plaza 2500 m2 alana kurulacak olup, içerisinde iş yerleri, ofisler, konferans salonu, derslikler ve yönetim bölümlerden meydana gelmektedir. Yeni Projede Sosyal ve donatı alanları, camii, halı saha, fitness salonu ve kafeterya yer almaktadır. Sanayi Sitesinde güvenlik has safhada olacak; kamera sistemi, plaka okuma sistemi ve güvenlik görevlilerince 7/24 esasına göre kontrolü sağlanacaktır. Sanayi Sitemizin etrafı duvarlarla çevrilecektir.

YENİ SANAYİ SİTESİNDEKİ DÜKKANLARIN ÖZELLİKLERİ

Her iş yerinin önünde 9x4m ebadında toplam 36 m2 cep olacak. Yaklaşık 6,5 m yüksekliğine sahip dükkanlar ferah bir görünüme sahip olacak. Bu yükseklikteki dükkanlar hem otomotiv teknik hizmetlerine hem de imalat sektörüne hitap edecektir.  Dükkanlar 99 m2 bodruma sahip olacak Dükkanlar, 44 m2 asma kat, WC ve muhasebe gibi bölümleri barındıracak. 99 m2 oturum alanına sahip olan iş yerlerimiz 9 m cephe ve 11 m derinliğe sahip olacak.

YENİ DÜKKANLAR ESNAFIN İSTEĞİNE GÖRE DİZAYN EDİLECEK

Üye esnaflarımızın istekleri doğrultusunda bodruma giriş asansörü opsiyonel olarak yapılacaktır, Dükkanların yalıtımına özel önem gösterilecektir. İlgili Bakanlıkla mütabakat sağlandığı takdir de, bakanlık teşviği kullanılarak çatılara elektrik üretimi amaçlı olarak güneş panelleri yerleştirilecektir. Sanayi Sitesi yönetiminde oluşturulacak muhasebe departmanı vasıtasıyla üye esnaflara çok düşük bir bedel karşılığı muhasebe hizmeti verilecektir.  Merkezi fiber internet vasıtasıyla üye esnaflarımızın dükkanlarda ücretsiz internet kullanacaklardır. Dükkanlar esnafların talepleri doğrultusunda alternatif olarak otomatik kapı sistemleri kurulacaktır.

YENİ SANAYİ SİTESİ SOSYAL DONATI ALANLARI ÖN PLANDA

Kooperatif Merkezi ve İdari Bina, Eğitim için derslikler,  Konferans ve Seminer Salonu, Ofisler Banka, Noter, Sigorta Acenteleri, İşyerleri, PTT vs… Camii, Halı Saha, Fitness Salonu, Kafeterya, Otopark

YENİ OTO SANAYİ SİTESİ PLANLANAN YENİ İSTANBUL’UN TAM GÖBEĞİNDE

Zeytinburnu Yeni Oto Sanayi Sitesi 2. ve 3. çevre yolları arasında, 2. Çevre yolu Hadımköy gişelerine 5 dakika mesafededir. Planlanan ve inşaatı devam eden 3. çevre yoluna 8 dakika mesafededir. 2. ve 3. çevre yolu bağlantı yollarına ve gişelerine 4 dakika mesafededir. Planlanan ve inşaatı devam eden sanayi bölgelerine 5 dakika mesafededir. Yeni yapılacak olan 3. Havalimanına 18 dakika mesafededir

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ-ÖZELPaylaşmak Güzeldir!
Facebook'ta Paylaş


Twitter'da Paylaş

Bu Habere Sende Yorum Yaz..
Yükleniyor...
Sen de görüşünü belirt!
 • Yorumlar0
 • Onay Bekleyenler0

DİĞER HABERLER

 • Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu yıkılıyor

  Abdi İpekçi Spor Salonu'nun yıkılarak yerine tesis yapılacağı açıklanmıştı. Yıkıma bugün itibariyle başlandı

 • Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  Türk ordusuna karşı terör ittifakı: Esirleri serbest bıraktılar

  AFRİN harekatında köşeye sıkışan PKK/PYD kirli oyunlara başvurmaya başladı. ABD'nin IŞİD ile savaşıyor diye beslediğini söylediği PYD, TSK ile savaşmaları karşılığında hapistekileri serbest bıraktı.

 • Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Mehmet Şahin sevenlerini yasa boğdu

  Zeytinburnu belediyesi eski temizlik işleri müdürü ve CHP Zeytinburnu çırpıcı mahalle delegesi Mehmet Şahin’in naaşı erikli baba cem evinde sırlanarak Osmaniye mezarlığında toprağa verildi..

 • Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Fotoğraf Meraklılarını Buluşturan Z Fotofest Başladı

  Zeytinburnu Belediyesi yok olmaya yüz tutmuş tarihi gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor. Son Yirmi yılda onlarca tarihi eseri gün yüzüne çıkaran Zeytinburnu Belediyesi en son tarihi belediye binasını restore ediyor.

 • Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Doğu Türkistanlı 500 kişilik grup, gönüllü askerlik için başvurdu

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terörist gruplara yönelik başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın ardından, İstanbul'da yaşayan 500 Doğu Türkistanlı, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanlığı'na gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

 • Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  Seyyid Nizam Camisi'nden Mehmetçik'e Zafer Duası

  TSK'nın Afrin'de başlattığı "Zeytin Dalı Harekatı"nın zaferle sonuçlanması için ülke genelindeki 90 bin camide kılınan sabah namazında Mehmetçiğe dua edildi, Fetih Suresi okundu.

 • Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Av.Fahri Biçer anısına ZİAD’da mevlit okutuldu

  Geçen yıl aramızdan ani şekilde ayrılan Zeytinburnu eski Belediye Başkan Danışmanı Av.Fahri Biçer için sevenleri ve arkadaşları sene-i devriyesinde Zeytinburnu İşadamları Derneğinde toplandı.

 • Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  Afrin son durum haberleri-Afrin alındı mı PKK-PYD kaçıyor

  AFRİN'den gelen son dakika haberlere göre TSK birlikleri köyleri alarak ilerliyor. Zeytin Dalı harekatının 3. gününde TSK destekli ÖSO şu ana kadar 9 köyün denetimini ele geçirirken PKK/PYD kaçıyor. Afrin'e TSK birlikleri cumartesi günü saat 11.05'te harekat başlatmıştı. Afrin operasyonunda amaç 30 km derinliğe girip güvenli bölge oluşturmak. İşte Zeytin Dalı operasyonunda son durum;

 • Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Kilisli ZİRVE KÜNEFE Zeytinburnu Telsiz’de açıldı

  Hatay ve Kilis’in en meşhur tatlısı KÜNEFE ‘Sizleri tatlı bir ziyafete bekliyoruz’ sloganıyla Zirve farkıyla Zeytinburnu Telsiz Mahallesinde tatlı severlerin hizmetine sunuldu.

 • Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  Öğrenciler Karnelerini Aldı, Yarıyıl Tatili Başladı!

  18 milyon öğrenci, karnelerini alarak yarıyıl tatiline çıktı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Ödev yok. Ödev kesinlikle vermiyoruz. Genelgeyi de gönderdik." dedi.

 • İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  İstanbul'un imar yönetmeliği değişti

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hazırladığı "Planlı Alanlar Yönetmeliği" doğrultusunda düzenlenen yeni İstanbul İmar Yönetmeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

 • Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  Zeytinburnu’nun ilk özel Kentsel Dönüşümü LİVZA ön talep topluyor

  İstanbul Avrupa yakası konut projelerinden biri olarak TESA Yapı imzasıyla hayata geçirilen LİVZA Zeytinburnu projesinde ön talep toplama dönemi başladı.65 milyon TL yatırımla İstanbul Zeytinburnu bölgesinde kentsel dönüşüm projesi olarak yükselecek olan Livza Zeytinburnu 101 daireden oluşacak.

 • Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Maketten satışta 'bina tamamlama sigortası' devrede

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı maketten konut satışlarında yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek üzere bina tamamlama sigortası poliçesini uygulamaya başladı.

 • 'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  'Başkanlık bitecek fakat fotoğrafa olan aşkım bitmeyecek'

  56 yerli ve yabancı, usta ve genç fotoğrafçının çalışmalarının yer aldığı festivalde ayrıca sanatçı konuşmaları, portfolyo değerlendirmeleri, paneller, seminerler, slayt gösterileri, rehberli sergi turları, belgesel film gösterimleri ve atölyeler olacak

 • Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Hülya Avşar yıllar önce Zeytinburnu'nda böyle vurulmuş

  Usta gazeteci Tahir Yaman, Hülya Avşar'ın sinemaya ilk girdiği yıllarda Kadir İnanır'la başrolünü paylaştığı filmde, yanlışlıkla vurulup hastaneye kaldırıldığı olayı yıllar sonra anlattı.

 • Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  Cemal Aydar’ın Baba Acısı..

  CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Cemal Aydar Ağabeyimizin Muhterem Babası Hacı Ekrem Aydar büyüğümüz Hak'ka yürüdü.

kullan
ÖNE ÇIKAN HABERLER

Sitemizi Nasıl buldunuz?

46.3%

8.3%

8.5%

6.1%

30.8%

kullan
HAVADURUMU
Namaz Vakitleri
kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan

kullan