Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu ekipleri, Kazlıçeşme Mahallesi Hatboyu Caddesi üzerinde silahla vurulurak öldürülen 41 yaşındaki inşaat işçisi Medet Kızıloğlu'nun katil zanlısını bulmak için harekete geçti. Olay sonrası güvenlik kamerasını inceleyen polis, zanlının cinayetten sonra bindiği taksiyi tespit etti. Taksi şoförü cinayet zanlısını Altınşehir'de bıraktığı adresi polise bildirdi. Yapılan operasyonla cinayet zanlısı olduğu iddiasıyla 40 yaşındaki Zübeyr Durmaz yakalanırken, olayda kullanılan tabancaya da el konuldu.

EV HAYALİMİ SÖNDÜRDÜLER

Gözaltına alınan Zübeyr Durmaz, 20 yıldır inşaat işçiliği yaptığını söyleyerek, "Ben bir ev almak için 20 yıldır 43 bin TL para biriktirdim. İnşaatlardan tanıdığın Medet Kızıloğlu bana uygun fiyata ev alacağını söyleyerek benden borç para istedi. Bende ev alacak diye ona 25 bin TL, sonra 4 bin TL ve daha sonra da onun kefil olduğu başka birine 14 bin TL olmak üzere toplam 43 bin TL verdim. Ben ev alacağımı düşünürken onlar benim telefonuma çıkmamaya başladılar. Bana ne ev aldılar ne de paramı verdiler" dedi.

YAKALANMASAYDIM BİR KİŞİYİ DAHA ÖLDÜRECEKTİM

Bakırköy Adliyesi'nde çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Zübeyr Durmaz, "Eğer yakalanmasaydım bir kişiyi daha öldürüp ondan sonra teslim olacaktım" diye ifade verdiği öğrenildi.

ZEYTİNBURNU HABER GAZETESİ